Aerograf i kompresor

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Aerograf i kompresor

Postprzez macius » środa, 11 lutego 2009, 12:29

Witam. Mam takie pytanie aby regulować ciśnienie powietrza potrzebuję aerografu z regulacją ciśnienia i kompresora z regulacją ciśnienia czy wystarczy jeden z tych elementów aby miał regulację ciśnienia???
macius
 
Posty: 148
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:50
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Reklama

Re: Aerograf i kompresor

Postprzez tomek_chacewicz » środa, 11 lutego 2009, 12:33

Wystarczy jeden ale ja polecam regulację reduktorem na sprężarce. Zazwyczaj masz wtedy manometr i dokładnie wiesz jakim ciśnieniem malujesz.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Aerograf i kompresor

Postprzez mr.jaro » środa, 11 lutego 2009, 13:27

macius napisał(a):Witam. Mam takie pytanie aby regulować ciśnienie powietrza potrzebuję aerografu z regulacją ciśnienia i kompresora z regulacją ciśnienia czy wystarczy jeden z tych elementów aby miał regulację ciśnienia???

Aerografy nie posiadaja regulacji cisnienia. Jezeli juz, moga byc wyposazone w zawor ograniczajacy robocze cisnienie powietrza, by podczas malowania wiekszych powierzchni umozliwic pomalowanie takze niewielkiego detalu. Taki zawor ulatwia prace stanowiac wylacznie wygodne uzupelnienie, ale nie jest w stanie zastapic wlasciwego zaworu regulacji cisnienia przy kompresorze.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości