Syf na blachach eduarda

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Syf na blachach eduarda

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 30 czerwca 2009, 12:16

Rumcajs napisał(a): podobno tego wymaga

gadanie.. jaki procent blach w ofercie eduarda ma kolorki? a jaki procent jest galwanizowany?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Reklama

Re: Syf na blachach eduarda

Postprzez mr.jaro » wtorek, 30 czerwca 2009, 12:44

Rumcajs napisał(a):Niestety nam modelarzom ten nikiel utrudnia życie, mało co na nim trzyma (kleje, farby modelarskie w większości nie dają rady...). Czescy koledzy modelarze również, jak tu padło wcześniej, oczyszczają mechanicznie, przynajmniej powierzchnie klejenia.

Ta warstewka jest cieniutka i daje sie wyczyscic wyzej wspomnianym pedzelkiem prawie tak szybko, jak wspomniany przez Kamila "syf". Wielkiego problemu to nie stanowi.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Syf na blachach eduarda

Postprzez Rumcajs » wtorek, 30 czerwca 2009, 13:19

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):
Rumcajs napisał(a): podobno tego wymaga

gadanie.. jaki procent blach w ofercie eduarda ma kolorki? a jaki procent jest galwanizowany?

no właśnie, także jestem zdania, że bez galwanizacji byłoby lepiej, zresztą wielu Czechów również wypowiadało się za blaszkami bez niklu.
Co ciekawe, wiadomo, że Edek początkowo używał innej metody barwienia - tamponowania czy jekoś tak, jednak ze względów kosztowo-wydajnościowych (napewno nie jakościowych!!), przeszedł na coś podobnego do sitodruku. Po negatywnych odezwach na temat jakości, część elementów miała być tamponowana... Jak jest dzisiaj, nie wiem, a czy nikiel jest wymagany dla obu technik, także nie mam pojęcia. Podejrzewam, że przynajmniej częściowo chodzi o względy estetyczno-marketingowe (taki znak rozpoznawczy Eduarda). ;o)
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości