Aerograf/kompresor pluje wodą.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez Strug » piątek, 17 lipca 2009, 11:45

Mam łukowiaka i kompresor martolaka, czyli lodówkowiec.
Zaraz za kompresorem jest zamocowany filtr paliwa od malucha, który wymieniłem kilka dni temu. Potem ze dwa metry wężyka igielitowego i aero. Od kilku dni widzę jak mi wężykiem wędrują krople wody i raz co raz słyszę pssst i wraz z farba wylatuje woda. Myślałem że to mi się filtr zużył i dlatego go też wymieniłem. Ale po zmianie nic się nie zmieniło :)
Nigdy wcześniej nie miałem takich przygód. Czy to wina pogody, czy sprzęt chce mnie naciągnąć na wydatki?
Będę wdzięczy za każdą poradę, bo nie idzie malować w takich warunkach.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34

Reklama

Re: Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez Rafal » piątek, 17 lipca 2009, 14:33

Strug napisał(a):Zaraz za kompresorem jest zamocowany filtr paliwa od malucha, który wymieniłem kilka dni temu. Potem ze dwa metry wężyka igielitowego i aero. Od kilku dni widzę jak mi wężykiem wędrują krople wody i raz co raz słyszę pssst i wraz z farba wylatuje woda.


5, może 10 dni temu było identyczne pytanie. Woda się skrapla bo musi się skraplać - fizyka. Jedyne w 100% pewne rozwiązanie to osuszacz powietrza ale diabelnie drogie. Półśrodek - zbiornik wyrównawczy po drodze. A przynajmniej tak mi się wydaje.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez Marcin Kuźniar » sobota, 18 lipca 2009, 09:00

Na Allegro widziałem niedawno filtr z odstojnikiem z gwintami 1/8 - a więc można je zamocować bezpośrednio do aerografu, a wężyk do odstojnika - woda skraplająca się w wężyku powinna zostać zatrzymana w odstojniku. Sam mam odstojnik zamontowany bezpośrednio na wyjściu z kompresora, przed wężykiem i czasami gdy pogoda jest sprzyjająca woda skrapla mi się w wężyku. Planuję kupno tego odstojnika montowanego go aerografu. Niestety wydaje mi się że obniża on wygodę malowania aerografem.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez klajus » sobota, 18 lipca 2009, 10:30

Z racji mojej profesji, nie mogłem się powstrzymać.

Rafal napisał(a):Woda się skrapla bo musi się skraplać - fizyka.


Świetne stwierdzenie... :mrgreen:
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez bartek piękoś » sobota, 29 sierpnia 2009, 22:26

Nie wiem czy temat aktualny, bo kolega Strug nie raczył się odezwać :P
Co do skraplania, ja bym zainstalował zbiornik wyrównawczy + filtr z odstojnikiem (można kupić juz za ok. 50 PLN)
Możn też zrezygnować z filtra z odstojnikiem i odpowiednmio poprowadzić przewody z powietrzem, żeby woda gromadziła sie w jakimś najniższym punkcie i tam zinstalować prosty zawór (parę złociszy) do jej spuszczania.
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Aerograf/kompresor pluje wodą.

Postprzez Strug » poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 10:23

No fakt, powinienem był powiedzieć co przedsięwziąłem.
Zrobiłem zbiornik wyrównawczy z butelki po dużej Coli (takiej z lidla-najlepszej :) )
Działa pięknie. I aerograf pracuje równo. Podoba mi się. Ostatnio jak kompresor chodził dość długo to znowu się pojawiła woda w wężyku, ale jak zajrzałem wtedy do butelki to się okazało, że na dnie jest kilka dobrych łyżek stołowych wody.
Wylałem. Jak się okaże że woda jest wciąż uciążliwym problemem to wtedy pomyślę o odstojniku.
Na razie się cieszę ta jakościową różnicą jaką się udało uzyskać za pomocą zwykłego zbiornika wyrównawczego.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Sebastian Strugacki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Strug
 
Posty: 155
Dołączył(a): wtorek, 7 kwietnia 2009, 12:34


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości