Farby MR. Paint Test.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 14:22

Witajcie.
Rozpocząłem test nowych farb czeskiej produkcji MR.Pain i mam parę uwag i spostrzeżeń :
POZYTYWY
1. Farby to akryl choć o dziwnym zapachu ( dla mnie smrodzie ), gotowe do użycia w aerografie, nie potrzeba rozcieńczalnika.
2. Farba schnie szybko i praktycznie po 20 min. jest całkowicie sucha.
3. Farba dobrze się zmywa np. Wamodem czy Nitrem. Acetonu nie próbowałem
3. W/g mnie farba ( taka próba była drugim celem mojego testu ) Mr.Paint MRP-1, do kokpitów bolszewickich odrzutowców ery wczesnej ( kolor Turkusowy ) jest bardziej odpowiedniego odcienia, niż mieszanka Gunze H25/H46 50/50.
Od lewej łyżki pokryte : mieszanką Gunze H25/H46; turkusem Mr.Paint MRP-1 i ostatnia łyżka pokryta zielenią do wnęk uzbrojenia i podwozia bolszewickich odrzutowców MRP-32 ( tu i MiG-29 i Su-27 ).

Obrazek

teraz dość ważne NEGATYWY :
1. Bardzo złe buteleczki : wąskie i wysokie, co u mnie poskutkowało, przy nabieraniu do aerografu, wylaniem na gazetę połowy zawartości MRP-1. Oczywiście po części było to moje gapiostwo, ale.... nie pamiętam kiedy zdarzyło mi się to z farbami Tamiya czy Gunze. Trzeba robić podstawkę z kartoniku czy polistyrenu do wkładania w nią buteleczek, żeby się nie wywracały.
2. Farba jest mało wydajna. Na pomalowanie jednej strony, trzeba pokrywać trzykrotnie, takiej plastikowej, stołowej łyżki potrzeba ok 6ml farby Mr.Paint. W porównaniu do Gunze, gdzie wystarczyły 3ml farby + 2ml rozpuszczalnika, pokryte dwukrotnie. Łyżki pokryłem wcześniej Surfacerem Gunze 1200.
3. Koszt ok.24 zł za buteleczkę tu trochę na + 30ml, Gunze 10ml

To tyle z moich pierwszych wrażeń. Jeśli coś istotnego pominąłem, to pytajcie, sprawdzę.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Reklama

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Flacha » sobota, 7 maja 2016, 14:44

Jesteś pewien co do zużycia? Trzy zbiorniczki w aero do pomalowania jednej łyżki ? Coś mi tu nie pasuje.
Pozdrawiam Andrzej Ligocki
Portfolio
Na tapecie SARAF
Avatar użytkownika
Flacha
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 21:04
Lokalizacja: Sulejówek

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez macias13_84 » sobota, 7 maja 2016, 14:51

Firma jest Słowacka ;o) Farby ogólnie spoko. Mam od nich kolorki pod VVS
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Aphar » sobota, 7 maja 2016, 16:36

Czym można ją rozcieńczyć? Do uzyskania pewnych efektów Gunziaki można rozcieńczyć mocniej niż zazwyczaj. A jak w przypadku tych farbek?
I gdzie je kupić w PL?
Pozdrawiam
Aphar
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Aphar
 
Posty: 322
Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 20:20
Lokalizacja: Wesoła

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez macias13_84 » sobota, 7 maja 2016, 19:17

W PL nie kupisz trzeba zamawiać u producenta, podobno któryś ze sklepów robił podchody ale się nie dogadano.
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 21:49

Aphar napisał(a):Czym można ją rozcieńczyć? Do uzyskania pewnych efektów Gunziaki można rozcieńczyć


Nie trzeba ich rozcieńczać. Są na prawdę dobrze przygotowane do Aerografu. Tu duży plus. Lejesz prosto do Aerografiku, oczywiście po dobrym rozmieszaniu i tu znów duży +. Mają w buteleczkach kulki i są bardzo łatwe w rozmieszaniu. Nie długi czas "trzepania" i rozmieszane prawie idealnie.
Ostatnio edytowano sobota, 7 maja 2016, 22:03 przez Komandor, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 21:53

Flacha napisał(a):Jesteś pewien co do zużycia? Trzy zbiorniczki w aero do pomalowania jednej łyżki ? Coś mi tu nie pasuje.


No ja mam w Paasche i dość duży zbiorniczek, ale na prawdę Flacha zużyłem sporo w porównaniu do rozcieńczonego Gunze, by pokryć te sama powierzchnię. Co mogę zapisać na kolejny plus - Mr.Paint nie schnie na totalny mat, jest lekko jedwabisty. To dobrze.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 22:00

macias13_84 napisał(a):Firma jest Słowacka ;o) Farby ogólnie spoko. Mam od nich kolorki pod VVS


Ooo sądziłem, że czeska.
Kolego macias13, są spoko, dobrze się sprawują przy niższym ciśnieniu,. Chodziło mi tylko o ogólne wrażenie i porównanie z Gunze, które uważam za najlepsze jakościowo. Duży plus dla Mr. Painta za odcienie i gotowośc do uzycia w Aerografie, tu chyba wybiorę te firmę do kolorów bolszewickich maszyn.
Kolega zakupił w Koprzywnicy - mieli swoje stoisko - podkłady Metalizery. Zdziwiony byłem bardzo pozytywnie - Metalizer Surfacer, to to czego szukam. Spróbujemy, to napiszę opinie i pokażę łyżki. Uwielbiam je jako sprawdziany.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez potez » sobota, 7 maja 2016, 22:36

Ale nie bardzo rozumiem o co ta cała dyskusja?
W 90% przybliżeniu to takie same farby jak gunze tylko na odrobinę innym rozcieńczalniku (zapach) i dużo bardziej rozcieńczone. Właściwości praktycznie takie same czyli świetne.
Główną zaletą jest zestaw kolorów - ciekawe nigdzie indziej nie spotykane gotowce.
No i WYŁĄCZNIE do techniki malowania na niskim ciśnieniu laserunkowymi warstwami.
Próba położenia tak rozcieńczoną farbą równej kryjącej warstwy musi się skończyć zużyciem 6 ml na łyżkę.
Można tylko po co?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 23:35

potez napisał(a):Ale nie bardzo rozumiem o co ta cała dyskusja?
W 90% przybliżeniu to takie same farby jak gunze tylko na odrobinę innym rozcieńczalniku (zapach) i dużo bardziej rozcieńczone. Właściwości praktycznie takie same czyli świetne.
Główną zaletą jest zestaw kolorów - ciekawe nigdzie indziej nie spotykane gotowce.
No i WYŁĄCZNIE do techniki malowania na niskim ciśnieniu laserunkowymi warstwami.
Próba położenia tak rozcieńczoną farbą równej kryjącej warstwy musi się skończyć zużyciem 6 ml na łyżkę.
Można tylko po co?


A gdzie to jest napisane na buteleczce z farbką wszechwiedzący Panie potez ? Taki z Pana "fachowiec" od farb Mr.Paint, to podjedź Pan na Gazowniczą, na warsztaty modelarskie, i wytłumacz Pan matołom, co nie znają istniejących od kilkuset lat farb Mr. Paint, że przecież tak to trzeba robić. My z lasu Panie potez, nie wiedzieli My. Pan to co innego zna wszystko na wylot. Czekamy na odwiedziny i porady WSZECHWIEDZĄCEGO ! Przyjedź i pokaż swój ZROBIONY MODEL POMALOWANY farbami Mr.Paint wzorowo, nie źle jak ja. Do tej pory Twoja opinia jest dla mnie nic nie warta. Wybacz, nie malowałeś, nie komentuj, malowałeś pokaż, ale swoje, nie kogoś.
Po to ta dyskusja były Kolego Modelarzu z Bielska-Białej.
Ostatnio edytowano sobota, 7 maja 2016, 23:58 przez Komandor, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » sobota, 7 maja 2016, 23:47

potez napisał(a):Można tylko po co?

Hmmmmmmmmmmm.......... :shock: :(
Pamiętaj Pan Panie potez - nie ma nie potrzebnych pytań, są tylko nie potrzebne komentarze do nich.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Cichociemny » sobota, 7 maja 2016, 23:57

Widzę że rekord w liczbie edycji własnego posta, do tej pory bezsprzecznie należący do radosława, jest mocno zagrożony. Obserwuję z zaciekawieniem.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 18:33

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » niedziela, 8 maja 2016, 00:00

;
Cichociemny napisał(a):Widzę że rekord w liczbie edycji własnego posta, do tej pory bezsprzecznie należący do radosława, jest mocno zagrożony. Obserwuję z zaciekawieniem.
:) ;o) :-> :D

Tak Kolego Cichociemny, bo nie lubię opinii dyskutantów, nie praktykantów
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez potez » niedziela, 8 maja 2016, 00:08

Komandor napisał(a):
potez napisał(a):Ale nie bardzo rozumiem o co ta cała dyskusja?
W 90% przybliżeniu to takie same farby jak gunze tylko na odrobinę innym rozcieńczalniku (zapach) i dużo bardziej rozcieńczone. Właściwości praktycznie takie same czyli świetne.
Główną zaletą jest zestaw kolorów - ciekawe nigdzie indziej nie spotykane gotowce.
No i WYŁĄCZNIE do techniki malowania na niskim ciśnieniu laserunkowymi warstwami.
Próba położenia tak rozcieńczoną farbą równej kryjącej warstwy musi się skończyć zużyciem 6 ml na łyżkę.
Można tylko po co?


A gdzie to jest napisane na buteleczce z farbką wszechwiedzący Panie potez ? Taki z Pana "fachowiec" od farb Mr.Paint, to podjedź Pan na Gazowniczą, na warsztaty modelarskie, i wytłumacz Pan matołom, co nie znają istniejących od kilkuset lat farb Mr. Paint, że przecież tak to trzeba robić. My z lasu Panie potez, nie wiedzieli My. Pan to co innego zna wszystko na wylot. Czekamy na odwiedziny i porady WSZECHWIEDZĄCEGO ! Przyjedź i pokaż swój ZROBIONY MODEL POMALOWANY farbami Mr.Paint wzorowo, nie źle jak ja. Do tej pory Twoja opinia jest dla mnie nic nie warta. Wybacz, nie malowałeś, nie komentuj, malowałeś pokaż, ale swoje, nie kogoś.
Po to ta dyskusja były Kolego Modelarzu z Bielska-Białej.

A możesz wytłumaczyc WSZECHWIEDZĄCEMU o co ci chodzi? Bo na mój spokojny wpis napadasz na mnie jakbym cię co najmniej okradł a w takim samym wątku na MW atlisa po ścianie rozsmarowujesz za kryptoreklamę farb za która mu pewnie płacą?
Za zaproszenie na gazownicza dziękuję, cos mi sie zdaje, że towarzystwo nerwowe i raczej nie czułbym się tam dobrze...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Farby MR. Paint Test.

Postprzez Komandor » niedziela, 8 maja 2016, 00:54

potez napisał(a):Za zaproszenie na gazownicza dziękuję, cos mi sie zdaje, że towarzystwo nerwowe i raczej nie czułbym się tam dobrze...


potez pokaż proszę zdjęcia swojej pracy z farbami Mr.Paint i tyle. Ja Ciebie napadam ? ! ? Ja zrobiłem test farbami z którymi nie miałem dotąd styczności, a Ty odpisujesz cytując : "Po co ta dyskusja". Czyli co.... no niepotrzebnie malowałem, sprawdzałem rozpuszczalniki, krycie i zmywanie ? Tak ? Jak byś się poczuł w takiej sytuacji. Dla mnie było to bardzo obraźliwe i nieprzyjemne. Wybacz, to nie napad, ale wyjaśnienie bardzo nieprzyjemnej dla mnie sytuacji. Chciałem przekazać swoje wrażenia z tego co robiłem z dla mnie nowym produktem i tyle. Nauczka dla mnie. Już wiem, jak mnie traktujesz i nie odważę się wyrazić swojej opinii na jakikolwiek temat na tym Forum, bo wiem, że Ty zawsze będziesz mnie negował i podważał moją opinie na jakikolwiek temat. Nie wiem dlaczego, ale tak będzie. Co do braci z Bielskiej Strefy Modelarskiej, to bardzo nie ładnie, ze uogólniasz całe towarzystwo do mnie. To nie tak. Arek przyjedź i przekonasz się. Po prostu przyjedź, zobacz, a potem ocenisz. Wysłałem do Ciebie, w przeciągu dwóch miesięcy, kilka SMSów i kilka razy dzwoniłem raz oddzwoniłeś, ale nie przyjechałeś. Pewnie nie mogłeś, ale ja Ciebie nie oceniam i nie wymagam, tylko proszę.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 10:40
Lokalizacja: Z Domu

Następna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości