Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez iras67 » wtorek, 29 grudnia 2020, 12:37

Chce kupić siostrzenicy cukiernikowi tą pompkę do aerografu bo niby mała poręczna łatwa w transporcie, będzie ozdabiać torty i ciasta. Jest sens to w ogule kupować? Jakie to daje ciśnienie i jak pracuje dłużej? Regulacji ciśnienia chyba nie ma?
Obrazek
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Vierbein » wtorek, 5 stycznia 2021, 10:39

Zastanawiam się nad takim cudem do podkładów i werniksów:

Border Model BD0303 BLACK FLAME PRO 0.5 mm Airbrush

To jest Chińczyk czy Japończyk? Ktoś tego używał?
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 10:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Rafal » wtorek, 5 stycznia 2021, 12:43

Vierbein napisał(a):


Chińczyk... Podobno znana marka w Chinach a poza Chinami nie znana.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez cooper69 » wtorek, 5 stycznia 2021, 13:16

Vierbein napisał(a):Zastanawiam się nad takim cudem do podkładów i werniksów:

Border Model BD0303 BLACK FLAME PRO 0.5 mm Airbrush

To jest Chińczyk czy Japończyk? Ktoś tego używał?


Ja do podkładów kupiłem taką podróbę Iwaty pod nazwą FENGDA

I do podkładów, ewentualnego koloru bazowego sprawuje się więcej niż dobrze. Ale uszczelek ma kilka razy więcej niż Iwata :D
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 863
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 11:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez arhtus » wtorek, 5 stycznia 2021, 15:00

Do podkładów to Procon PS266 0,5mm z AmiAmi nawet przy opcji z dodatkowymi opłatami wyjdzie niecałą stówkę drożej, a to prawilny Japończyk z Japonii :D A jeśli ma być tanio to tak jak Cooper69 doradza, chińczyk za stówkę :D trzy stówki to o dwie za dużo za chińczyka :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez iras67 » środa, 6 stycznia 2021, 15:59

Jest też niezła Fengda-BD-320 z dysza 0,5mm. Na kółku modelarskim u nas malują tym dzieci i starsi co pierwszy raz aerograf mają w ręce .Łatwy do mycia i czyszczenia, tani w utrzymaniu. Nie ma pokrętła ograniczenia plamki ale za to jest podróba MAC do regulacji ciśnienia. Galwanizacja jedna z najlepszych w Chińczykach, a kosztuje też poniżej 100. Mógłby być zbiornik trochę większy ale do mniejszych modeli starczy.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Szybkozłączki – gdzie?

Postprzez stormag » niedziela, 28 lutego 2021, 17:38

Jako, że właśnie rewitalizuję używany lodówkowiec, mam jeszcze pytanie pomocnicze do szybkozłączek – czy stosować je na połączeniu kompresor-wężyk (łatwe ograniczenie czegokolwiek wystającego i zwisającego ze sprężarki), na połączeniu wężyk-aerograf (łatwe odpięcie aero, np. do mycia), a może i tu i tu (czy są jakieś praktyczne wady stosowania kilku szybkozłączek na kanale powietrza)?

Jak sami macie to skonfigurowane?
stormag
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa, 13 września 2017, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez iras67 » poniedziałek, 1 marca 2021, 12:08

Wystarczy jedna na końcu wężyka przy aerografie. To jest pomocne do mycia aerografu lub szybszej wymiany na inny z inną dyszą. I raczej wystarczy tylko w tym miejscu bo często te złączki przy ruchu wężykiem tracą szczelność i niepotrzebnie wysilasz kompresor. Dobre są oryginalne H&S-wyjątkowo lekka i poręczna z mocowaniem wężyka, ale też znacznie droższa od chińskich za kilkanaście złotych.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Bogdan Stanek » środa, 31 marca 2021, 12:44

Proszę mi podpowiedzieć, jakiej serii Pasache jest aerograf Revell PROFI PLUS IDB 750?
Nie jestem pewien, jaką dyszę, igłę, końcówkę, dokupić.
VT czy VLT ?
Bogdan Stanek
 
Posty: 747
Dołączył(a): sobota, 17 września 2016, 16:07

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez vincent » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:05

Czytając ten bardzo pomocny wątek zdecydowałem się na zakup Iwaty HP-CS z dość uniwersalną dyszą 0,3mm.
Przy nieograniczonym budżecie (w ramach rozsądku) jaki kompaktowy, w miarę cichy i pozbawiony problemów z pulsacją kompresor możecie polecić?
Chciałem kupić Iwatę 2spray ze względu na całkiem elegancki wygląd, ale chyba jest dostępna tylko w Australii :/
Czy któraś Iwata z serii Studio będzie dobrym uzupełnieniem w/w aerografu?
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez arhtus » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 17:20

Jeśli kasa nie jest problemem, ma być nowe, małe i przyzwoite to może już jakiś olejowiec np. HTC 20A :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez vincent » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 22:16

OK, czyli lepiej nie patrzeć na porównywalne cenowo bezolejowe Iwaty, np. model IS-925?
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez arhtus » poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 23:05

Ten olejowy z założenia będzie trwalszy i cichszy no i przede wszystkim ma zbiornik wyrównawczy, mały bo mały, ale zawsze jakiś.
Jak dla mnie w takim porównaniu wybór byłby oczywisty, aczkolwiek w cenie samego takiego kompresora to ja bym sobie kupił przyzwoity kompresor i jakieś dwa świetne aerografy przy okazji :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez vincent » wtorek, 13 kwietnia 2021, 10:14

Jasna sprawa - jednak nie dysponuję szopą po środku pola, gdzie mógłbym "przyzwoity kompresor" przechowywać i używać (czy. dokonywać motoryzacyjnych napraw lakierniczych). Sklejam niewielkie modele, do malowania będzie niewiele, mam też niewiele miejsca na cały warsztat. Dlatego zaznaczyłem na wstępie, że o ile budżet nie stanowi ograniczenia o tyle już przestrzeń i poziom głośności jak najbardziej :D

Rozumiem w takim razie że lepiej skupić się na olejowych z wyższej półki. Zastanawia mnie tylko dlaczego Iwata większość swoich kompresorów (nawet te większe) buduje jako konstrukcje bezolejowe. Czy to jeden z tych przypadków gdzie producent dobrej klasy aerografów nie ogarnia produkcji kompresorów?
Jestem nowy, nie dziw się kiedy widzisz że próbuję założyć hełm na lewą stronę lub okopać się w wodzie.
Avatar użytkownika
vincent
 
Posty: 105
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2021, 13:13

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez potez » wtorek, 13 kwietnia 2021, 11:47

Bo są dużo lepsze kompresory niz Iwata produkuje dostepne lokalnie. Zwróc uwagę, że iwaty są bardzo drogie a do tego profesjonaliści uzywają kompresorów z kilkoma wyjściami malujac np mokro na mokro dwoma i więcej aerografami. Po prostu jak ktos jest zawodowcem to najczęsciej taka psiukawka nie jest dla niego żadnym roziwązaniem.
Jeśli jesteś w Polsce to poszukaj na MW wątku o kompresorach, robi je w oparciu o lodówkowce za ~600 pln jeśli dobrze pamietam ktoś z okolic Radzynia. Bardzi dobrej jakości produkty.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości