Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » czwartek, 10 maja 2018, 15:23

artek81 napisał(a):Biorę jeszcze pod uwagę opcję zrobienia z niego 2 in 1 czyli po prostu dokupienie iglicy, dyszy i koreczka na dysze wszystko w rozmiarze 0.2


To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez karambolis8 » piątek, 11 maja 2018, 05:00

Atlis napisał(a):To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.

+1

artek81 napisał(a):Piękny kawałek sprzętu za nieduże chyba pieniążki zwłaszcza że Iwata z regulacją ciśnienia i wychylenia iglicy kosztuje u mnie 2 razy tyle a czy jest aż tyle lepsza to się chyba jednak nie dowiem

W skrócie - Procon to Iwata. Ma tą samą dyszę, iglicę i inne części, tylko korpus jest trochę inaczej stylizowany w przypadku niektórych modeli.
karambolis8
 
Posty: 2257
Dołączył(a): poniedziałek, 21 września 2009, 07:24

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » piątek, 11 maja 2018, 15:53

karambolis8 napisał(a):
Atlis napisał(a):To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.

+1

artek81 napisał(a):Piękny kawałek sprzętu za nieduże chyba pieniążki zwłaszcza że Iwata z regulacją ciśnienia i wychylenia iglicy kosztuje u mnie 2 razy tyle a czy jest aż tyle lepsza to się chyba jednak nie dowiem

W skrócie - Procon to Iwata. Ma tą samą dyszę, iglicę i inne części, tylko korpus jest trochę inaczej stylizowany w przypadku niektórych modeli.


No jeżeli tak to wygląda to niebawem pewnie sprawie sobie drugi PS-274 z iglicą 0.2 a ten PS-289 będzie do podkładów i bazy a tamten wówczas do bardziej precyzyjnych prac. Myślałem jeszcze nad PS-267 bo też jest 0.2 ale za 2 dyszki więcej będzie z regulacją ciśnienia więc chyba warto dołożyć.
Na znaczku napisie mi nie zależy żeby było z boku aoero Iwata jeśli jakość jest ta sama.
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » piątek, 11 maja 2018, 22:16

Panowie sorki, że się podczepię pod temat ale mam pytanie ma ktoś aerograf Iwata HP-TH 0,5mm?
Do modeli samolotów w skali 1/32 oraz 1/48 nie będzie za duży ? wszak, to taki mały już pistolecik lakierniczy.
Dzięki.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 11:50

Ja mam Procon PS-290, który jest podobny do HP-TH. Jeden z moich najbardziej ulubionych aerografów. Ale on jest tylko do podkładów i werniksów. Dá się nim malować, ale do tego lepiej jakąś 0.3-0.35mm.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 13:28

Atlis napisał(a):Ja mam Procon PS-290, który jest podobny do HP-TH. Jeden z moich najbardziej ulubionych aerografów. Ale on jest tylko do podkładów i werniksów. Dá się nim malować, ale do tego lepiej jakąś 0.3-0.35mm.


Dzięki za info. Właśnie chciałem go używać tylko do podkładów. Do malowania IWATA HP-CH 0,3mm.
Jakościowo te aerografy z Mr. Hobby dużo odstają od IWATY? Pewnie Mr. Hobby je na licencji produkuje albo któryś z wielkich im to robi i zmieniają tylko nazwy.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 13:38

Nie chce mi się wchodzić w szczegóły na temat licencji i konstrukcji, ale mam dwa Procony, Iwatę I Olymposa i różnicy w jakości nie ma. Jeśli chcesz aerograf do podkładów to PS-290 nie ma ceną i jakością równego. Bierz na amiami.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 14:09

Super nie będę przepłacał za Iwate. Za 3 tygodnie będę w Azji, więc kupię na miejscu za pół ceny po jakiej się w Polsce sprzedaje :)
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » sobota, 12 maja 2018, 16:27

Atlis napisał(a):Nie chce mi się wchodzić w szczegóły na temat licencji i konstrukcji, ale mam dwa Procony, Iwatę I Olymposa i różnicy w jakości nie ma. Jeśli chcesz aerograf do podkładów to PS-290 nie ma ceną i jakością równego. Bierz na amiami.

Nie wiem czy myślimy o tym samym amiami ale ja tam proconow wogóle nie widzę :/
Znalazłem jednak a z amiami cło da się obejść? bo cenowo wygląda to bardzo atrakcyjnie.
artek81
 
Posty: 124
Dołączył(a): piątek, 1 sierpnia 2008, 11:19

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 18:27

http://slist.amiami.com/top/detail/deta ... agecnt%3D1

Cło nigdy nie płaciłem. Ale gwarantować nie mogę.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Marcino » sobota, 12 maja 2018, 19:46

Orientujecie się jakiego rzędu mogą być koszty wysyłki?
Marcino
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2017, 19:50

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 20:08

~1400jpy
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 22:17

Atlis napisał(a):http://slist.amiami.com/top/detail/detail?gcode=TOL-MHB-PS290&page=top%2Fsearch%2Flist%3Fs_keywords%3DProcon%24pagemax%3D15%24getcnt%3D0%24pagecnt%3D1

Cło nigdy nie płaciłem. Ale gwarantować nie mogę.



Cło to nalicza ewentualnie celnik ale ważniejszy jest VAT 23%, jak wartość przesyłki z poza EU do EU wynosi więcej niż 45Euro.
Wiem, bo części do modeli sprowadzałem z różnych części świata i różnie z tym bywało.
Na 100% jest VAT po przekroczeniu 45EURO ale cło może być lub nie. Zauważyłem, że celnicy w ogóle zastanawiają się nad cłem i vatem jak wartość przesyłki przekracza 45EURO. Poniżej nic nie robią i clą,a paczka leci do odbiorcy.
Nie raz już musiałem jechać do wskazanego WER z dowodem zapłaty z PayPala i płacić vat ale nie cło lub cło jakieś śmiesznie niskie.
Natomiast są towary, za które na 100% zapłacimy cło i vat jak przyjdą do PL bez względu na ich wartość. Pewnie alkohol i papierosy. Mi celnicy się raz doczepiki do paczki z bagnetem z okresu wojny wietnamskiej i chodź wartość była poniżej 40$, to i tak zapłaciłem VAT i cło. Przesyłka była z USA.
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 22:38

Fajna teoria.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 23:06

Atlis napisał(a):Fajna teoria.


Raczej historia z życia wzięta.
Tu jest link z info ws. cła i vat, jak się towar z usa ściąga: https://www.usbox.pl/blog/przedzialy-op ... ch-56.html
Narciarz
 
Posty: 51
Dołączył(a): piątek, 27 stycznia 2017, 14:03
Lokalizacja: Gliwice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości