Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Zakup aerografu, wiem, znowu to samo... ;-)

Postprzez artek81 » czwartek, 10 maja 2018, 15:36

Psikawka przyszła w końcu i narazie sobie oglądnąłem i popsikałem powietrzem :mrgreen: :mrgreen: na wolnym na pewno coś zmaluję. Pierwsze wrażenia mega wszystko działa tak płynnie że masakra i już myślę na zakupem drugiego tego z iglicą 0.2 ale to się jeszcze zobaczy bo najpierw muszę sprawdzić z farbą na co stać PS-289. Biorę jeszcze pod uwagę opcję zrobienia z niego 2 in 1 czyli po prostu dokupienie iglicy, dyszy i koreczka na dysze wszystko w rozmiarze 0.2

Piękny kawałek sprzętu za nieduże chyba pieniążki zwłaszcza że Iwata z regulacją ciśnienia i wychylenia iglicy kosztuje u mnie 2 razy tyle a czy jest aż tyle lepsza to się chyba jednak nie dowiem bo ok 1000 PLN raczej nie wydam na aerograf tym bardziej że widziałem modele psikane proconami i w dobrych rękach wymiatają więc pozostaje tylko trenować.

Co do dodatkowych opłat to w UK też jest vat i jak mi wszystko podliczyli to wyszło 27 funtów ekstra. Mimo wszystko wciąż wyszedłem na plus 10 tyle że się naczekałem trochę. Normalnie bez tych ekstra obciążeń wyszedł bym na plus około 40 i to było głównym czynnikiem zakupu z amazona ale dziwne bo parę tygodni wcześniej kupowałem koledze moduł insta-share projector do motoroli i nie zatrzymali nic nie doliczyli :-/
artek81

Reklama

Postprzez Atlis » czwartek, 10 maja 2018, 16:23

artek81 napisał(a):Biorę jeszcze pod uwagę opcję zrobienia z niego 2 in 1 czyli po prostu dokupienie iglicy, dyszy i koreczka na dysze wszystko w rozmiarze 0.2

To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.
Atlis

Postprzez karambolis8 » piątek, 11 maja 2018, 06:00

Atlis napisał(a):To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.

+1

artek81 napisał(a):Piękny kawałek sprzętu za nieduże chyba pieniążki zwłaszcza że Iwata z regulacją ciśnienia i wychylenia iglicy kosztuje u mnie 2 razy tyle a czy jest aż tyle lepsza to się chyba jednak nie dowiem

W skrócie - Procon to Iwata. Ma tą samą dyszę, iglicę i inne części, tylko korpus jest trochę inaczej stylizowany w przypadku niektórych modeli.
karambolis8

Postprzez artek81 » piątek, 11 maja 2018, 16:53

karambolis8 napisał(a):
Atlis napisał(a):To akurat hcujowy pomysł Panie. Kup drugi aerograf i nie kombinuj.

+1

artek81 napisał(a):Piękny kawałek sprzętu za nieduże chyba pieniążki zwłaszcza że Iwata z regulacją ciśnienia i wychylenia iglicy kosztuje u mnie 2 razy tyle a czy jest aż tyle lepsza to się chyba jednak nie dowiem

W skrócie - Procon to Iwata. Ma tą samą dyszę, iglicę i inne części, tylko korpus jest trochę inaczej stylizowany w przypadku niektórych modeli.

No jeżeli tak to wygląda to niebawem pewnie sprawie sobie drugi PS-274 z iglicą 0.2 a ten PS-289 będzie do podkładów i bazy a tamten wówczas do bardziej precyzyjnych prac. Myślałem jeszcze nad PS-267 bo też jest 0.2 ale za 2 dyszki więcej będzie z regulacją ciśnienia więc chyba warto dołożyć.
Na znaczku napisie mi nie zależy żeby było z boku aoero Iwata jeśli jakość jest ta sama.
artek81

Postprzez Narciarz » piątek, 11 maja 2018, 23:16

Panowie sorki, że się podczepię pod temat ale mam pytanie ma ktoś aerograf Iwata HP-TH 0,5mm?
Do modeli samolotów w skali 1/32 oraz 1/48 nie będzie za duży ? wszak, to taki mały już pistolecik lakierniczy.
Dzięki.
Narciarz

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 12:50

Ja mam Procon PS-290, który jest podobny do HP-TH. Jeden z moich najbardziej ulubionych aerografów. Ale on jest tylko do podkładów i werniksów. Dá się nim malować, ale do tego lepiej jakąś 0.3-0.35mm.
Atlis

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 14:28

Atlis napisał(a):Ja mam Procon PS-290, który jest podobny do HP-TH. Jeden z moich najbardziej ulubionych aerografów. Ale on jest tylko do podkładów i werniksów. Dá się nim malować, ale do tego lepiej jakąś 0.3-0.35mm.

Dzięki za info. Właśnie chciałem go używać tylko do podkładów. Do malowania IWATA HP-CH 0,3mm.
Jakościowo te aerografy z Mr. Hobby dużo odstają od IWATY? Pewnie Mr. Hobby je na licencji produkuje albo któryś z wielkich im to robi i zmieniają tylko nazwy.
Narciarz

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 14:38

Nie chce mi się wchodzić w szczegóły na temat licencji i konstrukcji, ale mam dwa Procony, Iwatę I Olymposa i różnicy w jakości nie ma. Jeśli chcesz aerograf do podkładów to PS-290 nie ma ceną i jakością równego. Bierz na amiami.
Atlis

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 15:09

Super nie będę przepłacał za Iwate. Za 3 tygodnie będę w Azji, więc kupię na miejscu za pół ceny po jakiej się w Polsce sprzedaje :)
Narciarz

Postprzez artek81 » sobota, 12 maja 2018, 17:27

Atlis napisał(a):Nie chce mi się wchodzić w szczegóły na temat licencji i konstrukcji, ale mam dwa Procony, Iwatę I Olymposa i różnicy w jakości nie ma. Jeśli chcesz aerograf do podkładów to PS-290 nie ma ceną i jakością równego. Bierz na amiami.

Nie wiem czy myślimy o tym samym amiami ale ja tam proconow wogóle nie widzę :/
Znalazłem jednak a z amiami cło da się obejść? bo cenowo wygląda to bardzo atrakcyjnie.
artek81

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 19:27

http://slist.amiami.com/top/detail/deta ... agecnt%3D1

Cło nigdy nie płaciłem. Ale gwarantować nie mogę.
Atlis

Postprzez Marcino » sobota, 12 maja 2018, 20:46

Orientujecie się jakiego rzędu mogą być koszty wysyłki?
Marcino

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 21:08

~1400jpy
Atlis

Postprzez Narciarz » sobota, 12 maja 2018, 23:17

Atlis napisał(a):http://slist.amiami.com/top/detail/detail?gcode=TOL-MHB-PS290&page=top%2Fsearch%2Flist%3Fs_keywords%3DProcon%24pagemax%3D15%24getcnt%3D0%24pagecnt%3D1

Cło nigdy nie płaciłem. Ale gwarantować nie mogę.

Cło to nalicza ewentualnie celnik ale ważniejszy jest VAT 23%, jak wartość przesyłki z poza EU do EU wynosi więcej niż 45Euro.
Wiem, bo części do modeli sprowadzałem z różnych części świata i różnie z tym bywało.
Na 100% jest VAT po przekroczeniu 45EURO ale cło może być lub nie. Zauważyłem, że celnicy w ogóle zastanawiają się nad cłem i vatem jak wartość przesyłki przekracza 45EURO. Poniżej nic nie robią i clą,a paczka leci do odbiorcy.
Nie raz już musiałem jechać do wskazanego WER z dowodem zapłaty z PayPala i płacić vat ale nie cło lub cło jakieś śmiesznie niskie.
Natomiast są towary, za które na 100% zapłacimy cło i vat jak przyjdą do PL bez względu na ich wartość. Pewnie alkohol i papierosy. Mi celnicy się raz doczepiki do paczki z bagnetem z okresu wojny wietnamskiej i chodź wartość była poniżej 40$, to i tak zapłaciłem VAT i cło. Przesyłka była z USA.
Narciarz

Postprzez Atlis » sobota, 12 maja 2018, 23:38

Fajna teoria.
Atlis

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje