Wysyp nowych farb

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Dominik » poniedziałek, 23 października 2017, 17:04

Na razie wspieram firmy polskie i japońskie. Ale kto wie, pewnie pewnego dnia i wesprę biznes ze Slovensko.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Reklama

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez MIRO » poniedziałek, 23 października 2017, 23:56

Atlis napisał(a):Mówisz tak jak byś regularnie MRP kupował, że się nie opłaca... :P

Raczej się nie opłaca, bo przesyłka jest droga jak diabli.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 07:24

W Polsce już jest kurier za darmo?
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 08:01

W Polsce jest paczkomat o połowę tańszy niż kurier i odbiór osobisty jeżeli sklep w którym mogę zamówić graty jest blisko mnie.

Pisanie, że MRP w Polsce nie ma bo sklepy nie chcą łaskawie się zwrócić z zamówieniem do producenta jest dość dziwne. Po tym wątku widać, że ciekawość tych farb, a więc ilość potencjalnych zamawiających jest spora. Dodaj sobie do tego pozytywne recenzje tych farb, które mogą skłonić kolejne osoby do zakupu.

Tylko wiesz... to są tylko farby do modeli i nikomu się nie chce za producentem biegać i dostosowywać do jego polityki sprzedażowej. Mamy Gunze, Hatakę, Tamiyę, a zaraz AK zaleje sklepy swoim produktem. Tak więc brak MRP na rynku polskim to tylko i wyłącznie wybór producenta tych farb. Nie odwracaj więc kota ogonem.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 października 2017, 09:01

Panzer napisał(a):Tylko wiesz... to są tylko farby do modeli i nikomu się nie chce za producentem biegać i dostosowywać do jego polityki sprzedażowej. Mamy Gunze, Hatakę, Tamiyę, a zaraz AK zaleje sklepy swoim produktem. Tak więc brak MRP na rynku polskim to tylko i wyłącznie wybór producenta tych farb. Nie odwracaj więc kota ogonem.


Zgodzę się z tą tezą. Farby bym kupił ale rzeczywiście w polskiej dystrybucji. Z drugiej strony jeżeli producent robi je w garażu i ledwo nadąża z produkcją trudno mu się dziwić że nie zabiega o nowe kanały zbytu, bo normalnie w świecie by nie podołał, albo trzeba by było miesiącami na dostawy czekać. Jak mu się uda załatwić tą maszynę do rozlewania albo się lepiej zorganizować, że zacznie robić na magazyn, jestem pewien że szybko zobaczymy farbki w polskich sklepach, jakby nie było wydaje mi się że nasz rynek jest jednym z chłonniejszych.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 09:04

Ale przecież te farby są w Polsce dostępne. :-)

Panzer - jeśli by twoja teza z wyborem producenta co do sprzedaży byłaby prawdziwa, każdy sklep na świecie miałby taki sam asortyment. Ale nie ma. ;-) Sklepy same wybierają co chcą sprzedawać.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 października 2017, 09:09

W 1 sklepie przy granicy którego strona internetowa jest tak skonstruowana że nie chce mi się nawet załadować w przeglądarce :P
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 09:27

Atlis napisał(a):Ale przecież te farby są w Polsce dostępne. :-)

Panzer - jeśli by twoja teza z wyborem producenta co do sprzedaży byłaby prawdziwa, każdy sklep na świecie miałby taki sam asortyment. Ale nie ma. ;-) Sklepy same wybierają co chcą sprzedawać.


Jeżeli Twoja teza jest prawdziwa, to skoro farby MRP są tak wspaniałe jak mówią recenzje, a mimo to sklepy w Polsce nie chcą ich sprzedawać to oznacza, że inne czynniki powodują, że współpraca z MRP jest albo niemożliwa albo tak upierdliwa, że nikt się na nią nie decyduje. Ale forma ewentualnej współpracy nadal pozostaje w gestii producenta, bo trudno wyobrazić mi sobie, że Exito, Martola, czy Jadar będą biegały za jednym producentem farbek.

A ja jako konsument jestem wygodny i mi się nie chce poświęcać czasu na szukanie tego jednego sklepu w Polsce, który handluje tymi farbami, ani tym bardziej pisać do producenta i płacić ekstra hajs za wysyłkę dwóch farbek, bo akurat chciałbym je przetestować.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 09:39

Panzer - kto chce te farby używać, to używa. Jeśli chcesz przetestować te farby, możesz je kupić w Polsce. Jeśli nie chcesz, to będziesz marudzić. ;-)

Powód, czemu ich nie ma w każdym sklepie osiedlowym, z mojego punktu widzenia, jest prosty - bida. Większość modelarzy kupuje Airfixy s Biedrze, Pakterki i psika modele Sido.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 09:43

Enigmatyczność Twoich wypowiedzi jest tak samo pomocna w ich zakupie jak polityka producenta.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez iras67 » wtorek, 24 października 2017, 09:44

MRP-towar dla bardzo nielicznej grupy modelarzy/klientów sklepów... Większość maluje pędzlem, ta wbrew mniemaniu niektórych mała grupa która malują aerografem korzysta najczęściej z farb których cena jest dwa razy niższa i tak jest też na całym świecie może z nielicznymi wyjątkami. W dodatku smród też często powoduje że ktoś sięga po to pogardzane nieśmierdzące błoto akrylowe albo kierując się wieloletnim doświadczeniem po stare olejne Humbrevelle. A słaba dystrybucja wynika właśnie z tego że te farby są poprostu nieatrakcyjne dla przeciętnego klienta. Więc Atlis najpierw przekonaj-naucz ludzi malować aerografem potem zmuś do kupowania czegoś co kosztuje znacznie więcej a jest niekoniecznie tyle razy lepsze.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 10:00

Panzer - co konkretnie jest enigmatycznego w mojej wypowiedzi?

Kiedy chciałem wypróbować nowe Hataki Orange, to zamówiłem dokładnie dwie farbki prosto z Hataki do Niemiec. Nie ważne, że wysyłka kosztowała prawie tyke samo co te dwie farby.

Ty narzekasz na politykę sprzedaży MRP, która w niczym nie różni się od reszty mniejszych producentów farb. Przykładowo Bilmodele przecież też nie kupisz wszędzie.

Rozumiem, że 10E przesyłka za paczkę do 1kg (mieści się ~11 farbek) może być dla kogoś problemem, ale z Plastmodelu kosztuje mniej...

Iras - dlatego fajnie, że mamy duży wybór farb. Dla każdego coś się znajdzie. :-) I jeśli chodzi o samotną cenę farb, to polecam najpierw spróbować. Wydajność tych farb może Cię zaskoczyć.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 10:09

Enigmatyczne było pisanie o dostępności w Polsce nie wymieniając nazwy sklepu przez kilka postów. Swoją drogą sklepu o którym do dzisiaj nie słyszałem nawet...
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 10:14

Wzmianka o Plastmodel.pl jest już w drugim poście tego wątku. Oprócz tego Plastmodel ogłaszał wprowadzenie farb na polski rynek w wątku o farbach MRP jakieś 10 miesięcy temu. Nie moja wina, że nie czytasz uważnie.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 10:22

Czyli jest aż jeden post reklamujący sklep, który sprzedaje MRP. Wow! Trzeba mieć dużo szczęścia, żeby być targetem tej reklamy.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości