Wysyp nowych farb

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 10:33

LOL.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez iras67 » wtorek, 24 października 2017, 10:58

Atli
Atlis napisał(a):
Iras - dlatego fajnie, że mamy duży wybór farb. Dla każdego coś się znajdzie. :-) I jeśli chodzi o samotną cenę farb, to polecam najpierw spróbować. Wydajność tych farb może Cię zaskoczyć.
Kupiłem kolory do ruskich współczesnych pomalowałem nimi ze dwa modele, mam jeszcze kilka pojedynczych kolorów kupiłemn zaraz jak wyszły te farbki, nie przekanały mnie jakoś bardzo do tego żeby używać tylko ich. Mają silną konkurencję. ..Jak stanieją na co się nie zanosi to może.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 18:28

No i są! PAKTRA KILLERY od Hataki, 5.99zł za 10ml buteleczkę. I stojaczek będzie. :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 19:39

Na kanale AK Interactive test mieszania Tamki i Mr Hobby z AK REAL:

https://www.youtube.com/watch?v=uDxUqTwLL6Y

W komentarzach wzmianka o mieszaniu z MRP i Hataką Orange.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 24 października 2017, 20:39

Atlis napisał(a):No i są! PAKTRA KILLERY od Hataki, 5.99zł za 10ml buteleczkę. I stojaczek będzie. :)

Obrazek

A ktoś to może porównywał z valejo? Daje radę czy jeszcze im daleko?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 21:09

Obrazek

O proszę, metoksypropanol. Czyli farbka wodna.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Panzer » wtorek, 24 października 2017, 21:43

astarott napisał(a):
Atlis napisał(a):No i są! PAKTRA KILLERY od Hataki, 5.99zł za 10ml buteleczkę. I stojaczek będzie. :)

Obrazek

A ktoś to może porównywał z valejo? Daje radę czy jeszcze im daleko?


Zapytaj KFS. Używał i chwalił, ale jak wypada w porównaniu do Vallejo to nie wiem. Podobno pod pędzel niebieska seria jest super. Ja na pewno wypróbuję jak będzie można kupić pojedyncze sztuki.
Pozdrawiam, Radek
Obrazek
Avatar użytkownika
Panzer

Animal Planet
 
Posty: 2401
Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 15:50
Lokalizacja: Tychy

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez MIRO » wtorek, 24 października 2017, 21:59

Atlis napisał(a):W Polsce już jest kurier za darmo?


Nie, za darmo nie jest, ale 13 € za przesyłkę ze Słowacji to trochę przesada. Takie pieniądze (bez wad oczywiście) wystarczą na ściągnięcie paczki lotniczej z Chin.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » wtorek, 24 października 2017, 22:38

11 farb waży do 1kg i paczka kosztuje wtedy 10E. Pisałem już wcześniej. W Niemczech standardowo płacę po 7-8E za kuriera /zamówienie i jakoś się nad tym nie zastanawiam. Porównywać z Chinami, gdzie paczka idzie zbiorową pocztą a nie kurierem nie ma sensu. Spróbuj zamówić kuriera z Chin i pogadamy. Pozatym farby są dostępne w Polsce, często gęsto też na imprezach modelarskich taniej, więc nie bidol. Po 5.99zł nie będzie.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez MIRO » wtorek, 24 października 2017, 23:26

Oczywiście racji trochę Ty posiadasz. Jednak mnie jako odbiorcy daleko obojętne jest, czy zamawiany towar jest dostarczany przez firmę kurierską, czy przez pocztę. Liczy się cena. Wystarczy więc wprowadzić wybór operatora pocztowego i koszty przesyłki spadną. Ja akurat zamawiałem 12 farb i paczka ważyła 1.26 kg za co zapłaciłem eurów 13.
A to, że MRP są do kupienia w Polsce wiem a nawet mam w tym swój skromny udział 8-)
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 09:36
Lokalizacja: Opole

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Dominik » środa, 25 października 2017, 05:23

Atlis napisał(a):11 farb waży do 1kg i paczka kosztuje wtedy 10E. Pisałem już wcześniej. W Niemczech standardowo płacę po 7-8E za kuriera /zamówienie...

Spoko, ale nie porównuj kosztów w D i PL. Dla Ciebie to 10 Ojro dla mnie ok. 45 PLNów. Jakbym miał zapłacić 10 PLN za przesyłkę to raczej też bym nie marudził. Wiem, że to ekonomia a nie wina Rene, ale Złotówka ma, niestety, dużo niższą siłę nabywczą i dwa razy człek pomyśli zanim kupi.
A wracając do Pactr. Co tak wieszasz psy na tej marce? Są jakie są i tego nie zmienimy. Wielu młodych stażem modelarzy zaczynało przygodę z tym hobby używając tych farb. Mam kontakt z młodymi, dopiero zaczynającymi, modelarzami i wiem, że rodzice krzywo się na to patrzą. Raczej nie kupią dziecku farbek za ok. 25-30 złotych tylko taką Pactrę. Największy problem to trafić na dobre czerpanie. Wtedy farby te dają radę. Zobaczymy jak dadzą radę Hataki. Życzę firmie powodzenia i przyciągnięcia nowej rzeszy modelarzy.

Miłego dnia.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez pawel700 » środa, 25 października 2017, 16:02

Atlis napisał(a):No i są! PAKTRA KILLERY od Hataki, 5.99zł za 10ml buteleczkę. I stojaczek będzie. :)


Zacytuję własny wpis z 26 czerwca 2016:

"W Polsce sprzedaje się najlepiej to co jest najtańsze, dlatego Pactra jest tak popularna, mimo że niezbyt dobra.
Ciekawe czy w Hatace dali by radę zrobić mniejsze butelki oraz obniżyć cenę i tym samym powalczyć z Pactrą. Vallejo ma takie mniejsze butelki, w zestawach tematycznych, jak ten
http://indy-amps.weebly.com/review-of-v ... g-set.html"
pawel700
 
Posty: 363
Dołączył(a): wtorek, 29 listopada 2011, 19:52
Lokalizacja: Kielce

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » środa, 25 października 2017, 16:35

Przecież te Hataki właśnie mniejsze są. Normalnie mają 17ml, te nowe paktra killery - 10. No chyba, że I to jest za dużo...

Dominik - dla mnie 10E jest tyle samo co dla Ciebie 43zł.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Dominik » środa, 25 października 2017, 17:43

Atlis, pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Z doświadczenia wiem, że za 10 Euro w strefie Euro kupisz trochę więcej niż za 43 PLN w Polsce. I nie biorę tego z głowy tylko z doświadczenia. Poza tym wydatek 10E jest w warunkach lokalnych mniejszym obciążeniem budżetu prywatnego niż 43 PLN.
Dobra, kończę bo odchodzimy od głównego wątku.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 16:16

Re: Wysyp nowych farb

Postprzez Atlis » środa, 25 października 2017, 19:04

Jest dokładnie odwrotnie, w Polsce za 43zł kupisz więcej...
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości