Kolory obić na poszczególnych kolorach bazowych.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kolory obić na poszczególnych kolorach bazowych.

Postprzez TrakeR » środa, 21 lutego 2018, 15:17

Witam!
Jestem początkującym, więc pytanie może być dla Was banalne, ale dla mnie istotne :D . Mianowice jaki kolor farby do obić np. na Panzer 4 kolor german gray, na russian green t-34, stug 4 Afryka. Facet w sklepie sprzedał mi farbę tamiya XF9 jako złoty środek na obicia. Oglądając wasze fotki widziałem że różnego rodzaju przetarcia i obicia są w kolorze szarym,brązowym natomiast doczytałem się gdzieś na forum, że lekkie rysy itd robimy poprzez rozjaśnienie koloru bazowego, ale nie mogę się doszukać jakie kolory na mocne obicia. Za pomoc z góry dziękuję..
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na fotkach widać mój model z zadrapaniami zrobionymi zbyt grubym pędzelkiem i właśnie farbą amiya xf 9 i efekt mi się nie podoba.
TrakeR
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:35

Reklama

Re: Kolory obić na poszczególnych kolorach bazowych.

Postprzez Łukasz_K » środa, 21 lutego 2018, 21:48

Nie znam się na pancerce ale xf 9 wydaje sie dobrym tropem. To kolor podkładu pod camo wiec w miejscu ubytku farby ukazałby się właśnie podkład, lub blacha pod podkładem, jak mniemam zardzewiała trochę wiec w podobnym odcieniu jak xf9 tak czy inaczej ;).
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4778
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Kolory obić na poszczególnych kolorach bazowych.

Postprzez TrakeR » czwartek, 22 lutego 2018, 09:06

Z tym podkładem to się zgodzę może kolor też, ale na niektórych fotkach naszych kolegów z czołgami widziałem obicia i zarysowania szare i pytanie czy jak to się ma do podkładu i czy dane czołgi miały inny odcień podkładu jak na przykład rosyjskie bądź niemieckie.
TrakeR
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 22 stycznia 2018, 19:35

Re: Kolory obić na poszczególnych kolorach bazowych.

Postprzez cooper69 » czwartek, 22 lutego 2018, 10:19

To teraz przypomnij/pooglądaj sobie obiekty z życia wzięte albo użyj obiektu do eksperymentów (np. własne auto albo zezłomowane) i posmagaj sobie gałęzią, ryśnij np. kawałkiem deski i stali.
Myślę, że ten eksperyment podpowie Ci naturę prawdziwych rys.
Generalnie rzecz ujmując nie są zero jedynkowe.

Polecam zakup książek z serii Encyklopedia Pojazdy Pancerne i sporo się dowiesz/nauczysz
Obecne zainteresowania - pancerka Polskich Sił Zbrojnych na zachodzie i niemiecka (głównie niszczyciele czołgów).

Pozdrawiam
Rafał Dzięgielewski made by 71
Avatar użytkownika
cooper69
 
Posty: 862
Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2015, 10:47
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości