aerograf pluje kropelkami farby

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

aerograf pluje kropelkami farby

Postprzez piotrekbdg1987 » niedziela, 22 kwietnia 2018, 18:36

Nie mogę samemu poradzić sobie z następującym problemem: aerograf po chwili malowania zaczyna puszczać krople farby które lśnią się i trochę psują efekt jednolitej powierzchni. wyczyściłem bardzo dokładnie aerograf Fengda 207K, sprawdziłem szczelności na przewodach, stan iglicy itd, wszytko wygląda ok. Maluję farbami tamiya rozcieńczonymi Lacquer Thinnerem w stosunku 1:2. Ciśnienie malowania to 1 bar, kombinowałem z podniesieniem ale nie wpłynęło to na jakość malowania.

Problemem moim zdaniem jest farba osadzająca się na czubku iglicy, już o krótkim malowaniu jest jej sporo na igle i okolicy, po jeszcze dłuższej chwili także na tej osłonce wokół końca igły. Nie mam pomysłu jak temu zapobiec, póki co pozostaje mi częste przecieranie patyczkiem higienicznym, ale to dość irytujące gdy trzeba to robić co chwilę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów ma pomysł jak przeciwdziałać temu problemowi?
piotrekbdg1987
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 5 marca 2018, 17:29

Reklama

Re: aerograf pluje kropelkami farby

Postprzez Marcino » niedziela, 22 kwietnia 2018, 19:02

Spróbuj przesunąć iglicę do przodu o tyle aby nie przepuszcza farby gdy spust nie jest odciągnięty.
Marcino
 
Posty: 16
Dołączył(a): niedziela, 1 stycznia 2017, 19:50

Re: aerograf pluje kropelkami farby

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:00

Wypoleruj igłę.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4777
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: aerograf pluje kropelkami farby

Postprzez piotrekbdg1987 » niedziela, 22 kwietnia 2018, 20:44

Wypolerować całą czy tylko ostrą końcówkę? Papier o gradacji 2000 będzie do tego odpowiedni?
piotrekbdg1987
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek, 5 marca 2018, 17:29

Re: aerograf pluje kropelkami farby

Postprzez Łukasz_K » niedziela, 22 kwietnia 2018, 21:02

Końcówka wystarczy, ale poszukaj na YouTube na pewno się coś tam znajdzie co i jak. Nie wiem czy nie powinieneś zacząć od czegoś grubszego, ale musisz sam ocenić, w moim chińczyku igła była tak chropowata, że chyba zaczynałem od 600.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4777
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości