podklady Vallejo

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

podklady Vallejo

Postprzez Mannet » wtorek, 3 lipca 2018, 10:15

Witam
jaka macie opinie o podkladach firmy Vallejo? wiem ze farby tej firmy maja slaba przyczepnosc, jak to wyglada w przypadku podkladow?
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 14:47

Reklama

Re: podklady Vallejo

Postprzez Atlis » wtorek, 3 lipca 2018, 15:57

Syf.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 13:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: podklady Vallejo

Postprzez krzy65siek » wtorek, 3 lipca 2018, 16:17

Są gorsze niż Surfacery, ale dają radę. Da się nimi malować, wytrzymują taśmy maskujące Tamiyi.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Re: podklady Vallejo

Postprzez Krzysiek Kowalik » wtorek, 3 lipca 2018, 19:46

krzy65siek napisał(a):Są gorsze niż Surfacery, ale dają radę. Da się nimi malować, wytrzymują taśmy maskujące Tamiyi.

Pozdrawiam
Krzysiek


U mnie zdarza się, że złazi z taśmą tamiyi, mimo tego że przed malowaniem odtłuszczam model izopropanolem. Przed nałożeniem muszę dla pewności osłabiać klej taśmy poprzez przyklejenie jej dwa-trzy razy np na skórę ręki. Nie mówię już jak po malowaniu trzeba coś przeszlifować papierem ściernym, po prostu się pod nim zwija i złazi mniejszymi bądź większymi płatami mimo że schnął któryś dzień. Z podkładem pod serię metal color jest jeszcze gorzej. Maluję farbami vallejo ale z podkładem przeszedłem na one shot miga. O wiele lepiej trzyma i nie ma problemu ze wspomnianymi wcześniej rzeczami.

https://www.youtube.com/watch?v=IpUAqZAspCk
Avatar użytkownika
Krzysiek Kowalik

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 948
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:12
Lokalizacja: Zabierzów

Re: podklady Vallejo

Postprzez Mannet » wtorek, 10 lipca 2018, 10:17

ok dzięki Panowie za odpowiedź. Pozostanę przy aerozolach typu chaos black i podobnych :)
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 14:47


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości