Makieta zabudowy wiejskiej w skali 1:720 lub 1:500.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Makieta zabudowy wiejskiej w skali 1:720 lub 1:500.

Postprzez kawu » niedziela, 25 listopada 2018, 10:46

Witam
Planowana jest makieta wsi w skali 1:720 lub 1:500, obejmująca obszar ok. 1,5x1,5 km, gdzie np. zwykła chata wiejska będzie miała wymiar ok. 12x25 mm. Część budynków jest z cegły, część otynkowana, kryte dachówkami lub strzechą, do tego drewniane lub murowane stodoły i inne budynki gospodarcze (łącznie ponad 150 obiektów).
Nie mam doświadczenia w modelarstwie i nie wiem jakich efektów można oczekiwać od ewentualnego wykonawcy zlecenia i w związku z tym mam kilka pytań.
W jakiej technice najlepiej wykonać takie obiekty?
Czy w technice druku 3D możliwe jest stworzenie takich obiektów ze szczegółami (np. okna, drzwi, kominy, pokrycie dachu)?
Jak pokolorować drobne elementy np. szprosy w oknach, jak zrobić fakturę ściany ceglanej lud dachu krytego dachówką?
Marzy mi się, żeby umieścić np. figurki krów, koni, zaprzęgów, ludzi ale to już chyba niemożliwe do wykonania (a może są gotowe takie malutkie elementy)?
Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.
kawu
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2018, 10:32

Reklama

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości