Cążki do ramek, jakie?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez krzy65siek » sobota, 22 grudnia 2018, 16:15

Ja też kupiłem (i wczoraj dostałem) 75123. Nie próbowałem jeszcze ciąć, bo nie mam czasu przed świętami, ale narzędzie mi się podoba.

Pozdrawiam
Krzysiek
krzy65siek
 
Posty: 188
Dołączył(a): niedziela, 6 października 2013, 12:52

Reklama

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez walterek » wtorek, 25 grudnia 2018, 20:55

Moje trzy grosze czyli Wave HT-390 i ich linia cięcia

Obrazek
pozdrawiam

walterek
---
na stoliku w 1/48:
J2M3 Raiden z bocznym działkiem
Avatar użytkownika
walterek
 
Posty: 96
Dołączył(a): sobota, 9 lutego 2008, 12:24

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez HK » wtorek, 1 stycznia 2019, 12:19

potez napisał(a):Jako #ponurymodelaż używalem do tej pory Xurona ale lektura tego wontku upewniła mnie że jestem zacofany i nie na czasie :( Czas nadrobić zaległości, listonosz dzisiaj przyniósł to:
Obrazek

Dziwacznie przedstawia się przedział twardości. Od 58 HRC (umiarkowanie twarde) do 64 HRC (ekstremalnie twarde) to jest przepaść. Wygląda na marketingowy bełkot, bo taki rozrzut parametrów to nawet w kuźni trudno uzyskać.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez tomek_chacewicz » sobota, 5 stycznia 2019, 21:22

Czy ktoś ma doświadczenie z Mr.Hobby Mr. Nipper GX MT-103 oraz Dspiae Single 2.0? Zastanawiam się nad jednym z nich, wyglądają bardzo podobnie, cena niemal identyczna, ciekawe które lepsze...
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 13:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Mecenas » sobota, 5 stycznia 2019, 22:16

tomek_chacewicz napisał(a):Czy ktoś ma doświadczenie z Mr.Hobby Mr. Nipper GX MT-103 oraz Dspiae Single 2.0? Zastanawiam się nad jednym z nich, wyglądają bardzo podobnie, cena niemal identyczna, ciekawe które lepsze...

Odpowiem Ci tak jak mi kiedyś odpowiedział czteroletni Wojtek gdy go zapytałem, który Stormtrooper jest lepszy: zimowy Stormtrooper czy zwykły Stormtrooper? "Obydwaj są lepsi."
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez wacus47 » niedziela, 6 stycznia 2019, 09:10

Ze zwykłych cążek zrobił się temat na kilka stron. Jeżeli ktoś pokaże mi cążki, po których nie będę musiał dodatkowo obrabiać elementu i linia cięcia nie będzie widoczna pod metalizerem to będą warte bliskiego zapoznania się. W pozostałych przypadkach prawie wszystkie cążki wymienione w watku są warte uwagi. Sposób wykonania, kształt rączek i materiał na nich sugeruja, że pochodzą z tej samej tajwańskiej albo japońskiej fabryki.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 10:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Mecenas » wtorek, 8 stycznia 2019, 19:38

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oJFYCHfjXYc[/youtube]
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez KR77 » wtorek, 8 stycznia 2019, 19:42

Mecenas napisał(a):[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oJFYCHfjXYc[/youtube]


Technick napisał(a):To ja dorzucę jeszcze film Paula Budzika - powinien rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru odpowiednich cążek

[youtube]http://www.m.youtube.com/watch?v=oJFYCHfjXYc[/youtube]
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez Mecenas » środa, 9 stycznia 2019, 20:55

Dzięki KR77, teraz już wiemy, że przynajmniej jedna osoba śledzi ten wątek z uwagą.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez HK » środa, 13 lutego 2019, 21:05

tomek_chacewicz napisał(a):Czy ktoś ma doświadczenie z Mr.Hobby Mr. Nipper GX MT-103 oraz Dspiae Single 2.0? Zastanawiam się nad jednym z nich, wyglądają bardzo podobnie, cena niemal identyczna, ciekawe które lepsze...

Mam DSPIAE i porównując ze zdjęciami tego Mr Nipper-a, to Chińczyk wypada lepiej. Oba narzędzia mają zasadzie identyczną budowę, ale DSPIAE są dużo estetyczniej wykonane. Japoniec wygląda jakby go oblecieli szlifierą pasową i tyle. Twardość stali podają na 48-50 HRC. To jakieś nieporozumienie. Nawet siekiery potrafią być z twardszej stali. DSPIAE podaje 58-64 co brzmi o wiele lepiej, choć dziwi taki duży rozrzut. Obawiam się, że w obu przypadkach dane są z d... wzięte.
Jeśli Mr Nipper kosztuje podobnie do chinola (a kosztuje zwykle więcej), to nie ma sensu go kupować. W nagrodę dostaniesz od DSPIAE twarde pudełko wyłożone gumą gąbczastą, klucz do regulacji, skórzane etui, osłonę ostrza i szmatkę do czyszczenia :)
Ostatnio edytowano czwartek, 14 lutego 2019, 10:48 przez HK, łącznie edytowano 1 raz
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez potez » środa, 13 lutego 2019, 23:21

hehe, dopiero jak to przeczytałem to zauważyłem, że w kartoniku takie skarby dodatkowo są schowane :D
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 11:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez HK » czwartek, 14 lutego 2019, 10:53

potez napisał(a):hehe, dopiero jak to przeczytałem to zauważyłem, że w kartoniku takie skarby dodatkowo są schowane :D

Wszystkie produkty DSPIAE są wykonane i zapakowane z podobną dbałością. Mit taniego i badziewnego "chińczyka" coraz bardziej odchodzi w przeszłość.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 10:07

Re: Cążki do ramek, jakie?

Postprzez giberes » sobota, 16 lutego 2019, 20:31

Wczoraj odebrałem Mr. Hobby 103 i niestety będę zwracać towar. Za takie pieniądze zdecydowanie nie warto. Wyglądają na niechlujnie wykonane, powierzchnia po cięciu jest daleka od płaszczyzny, zostaje stożek jakiś. Dużo lepiej prezentują się zwykłe Tamiya za 50 zł. Też skuszę się raczej na DSPIAE.
Non omnis moriar, zostanie po mnie parę modeli, które żona wyrzuci.
Avatar użytkownika
giberes
 
Posty: 279
Dołączył(a): niedziela, 22 sierpnia 2010, 18:15
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości