Zapytanie dotyczące Lamborghini Miura 1:24

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Zapytanie dotyczące Lamborghini Miura 1:24

Postprzez Maciej341 » piątek, 22 lutego 2019, 13:35

Witam,

zakupiłem taki oto model:



https://www.mojehobby.pl/zdjecia/2/7/3/16514_rd.jpg



Jestem bardzo świeży jeśli chodzi o modelarstwo pojazdów cywilnych w skali 1:24 (do tej pory samo wojsko i to w innej skali [1:72])

Wyczytałem na tym forum wiele wątków z modelarstwa samochodowego jak dobrze to wykonać.

Podsumowując to co wyczytałem wydaje mi się, że powinienem :

Szlifowanie przed podkładem gradacja 400-2000 - na mokro w misce, żeby podkład lepiej złapał

Podkład

Malowanie

Polerowanie na mokro 8000

Wszystkie modele jakie widziałem na forum są metalowe, ten jest plastikowy, zdjęcie :

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/7/9/4/ ... 3683_2.jpg



Czy w przypadku plastikowego modelu instrukcja jest taka sama jak z metalowym/aluminiowym?
Widziałem na yt poradniki dla tego konkretnego modelu, zostawiają taki jest, nawet nie malują karoserii, jedynie podzespoły jednak ja chciałbym , żeby wyglądało to lepiej.
Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki jeśli instrukcja którą sobie stworzyłem wertując to forum, jak zrobić taki model, zawiera jakieś błędy.
Maciej341
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 22 lutego 2019, 13:33

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Zapytanie dotyczące Lamborghini Miura 1:24

Postprzez Łukasz_K » piątek, 22 lutego 2019, 17:33

Maciej341 napisał(a):Wszystkie modele jakie widziałem na forum są metalowe


Tak z ciekawości, a które konkretnie (może jakiś link)?
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości