Strona 1 z 1

akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 10:04
przez Łukasz_K
Cześć,
Z waszego doświadczenia, macie jakieś dobre akrylowe metaliki pod pędzel (do detali) które wyglądają przyzwoicie? Valejjo, Mig są coś warte?

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 10:46
przez shadowmare
Vallejo Liquid Silver, Vallejo Metal Color Duraluminium, używałem i całkiem fajne. 1 warstwa nie daje od razu efektu trzeba parę razy nakładać.
Gunze C8 rocznicowy też używam z dolaną dużą ilością czarnego, żeby przytłumić wyraczastość ale to nie akryl (raczej do zadrapek a nie elementów). Nie ma pigmentu jak wyżej wymienione farby, taki płynny metal więc można robić ostre obicia bez ryzyka srebrnego pyłu.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 19:32
przez Tomek Rogala
Spróbuj może Vallejo z serii Game Color. Maluję figurki i jestem zadowolony z ichnich metalików, poza wszelkimi wariantami złota.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 20:43
przez Aleksander
Wiem, że chcesz akryl, ale mogę polecić do detali pod pędzel olejne farby "metalowe" (nie metalizery!) ModelMastera, np. 1790 Chrom Silver. Wystarczy jedna warstwa, dobrze kryją i układają się na detalach - ale ja jestem "old-schoolowy", więc możesz potraktować mój post jako ciekawostkę retro ;o)

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 21:55
przez Łukasz_K
Ok, dzięki. Do tej pory używałem srebrnych oleji tamki i właśnie modelmastera, ale po olejnym washu lubiły się wytrzeć razem z washem dlatego szukam w akrylach aby tego uniknąć.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: środa, 12 czerwca 2019, 23:59
przez potez
Co chcesz tym malować - konkretnie, przykład, zdjęcie? Bo metaliki pod pędzel do detali to cos co wygląda koszmarnie po uzyciu " na detalach" a jak chcesz to jeszcze washem traktować to już w ogóle... mam te do pędzla z żółtą zakrętka i kazdy kolor inaczej się zachowuje, tzn sa lepsze i gorsze. Osobiście wolę malować z aero a potem pobrudzać, nawet jak cos ci trochę nie wyjdzie to da się to ukryć cieniami. Baza zdecydowanie powinna być kładziona aero a na niej dopiero cudować, moim zdaniem.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 10:37
przez Łukasz_K
potez napisał(a):Co chcesz tym malować - konkretnie


Pierdoły typu jakiś panel w kompicie, sztych łopaty, czy inne obejmy od beczki etc coś na co szkoda zalewać aero.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 10:49
przez Atlis
Gunze Mr Metal Color polecam.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 14:17
przez potez
Zdecydowanie aero kilka kropli rozcienczalnika, kropla farby, rozmieszać pędzlem w miseczce i 2-3 krople do aero. To zawsze bedzie lepszy efekt niż pędzlowanie metalika. Bajlepiej dk takiej zabawy mr.metal albo tamki. Potem mozesz pocie iiwac czym chcesz, to naprawde nie problem malowac takimi ktopelkowymi ilosciami detale.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 15:35
przez shadowmare
potez napisał(a): To zawsze bedzie lepszy efekt niż pędzlowanie metalika.

Nie wiem czy warto maskować kokpit, żeby 1 gałkę pomalować.

Obrazek

Tak wygląda Metal Color, położony pędzlem na starym RWD, parę warstw i wychodzi całkiem spoko.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 20:40
przez potez
Czym innym jest pomazianie czegos relatywnie dużego, czym innym zrobienie porzadnie malego detalu. Slowo klucz to pare warstw. Z aero dajesz jedna i to naprawdę nie jest trudne.

Re: akrylowy metalik pod pędzel

PostNapisane: czwartek, 13 czerwca 2019, 21:29
przez shadowmare
W 48 czy 72 mały detal jest widoczny może dla przelatującej przy modelu muchy, więc nie wiem czy jest sens deliberować nad tym. Jak ktoś chce niech maluje ale moim zdaniem sztuka dla sztuki, bo matowienie, washe, brudy itp i tak upośledzają efektowność metalika.