Czyszczenie oszklenia z kleju.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Czyszczenie oszklenia z kleju.

Postprzez Michał R » poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 22:40

Cześć !

Niechcący pomacałem oszklenie kabiny pilota, mojego budowanego właśnie Łosia z IBG paluchem umazanym nieco klejem i zostawiłem odcisk ww palucha.
Zawzięcie poleruję prześwitujący plastyk pastą Tempo ale na razie wyniki są mizerne (kiedyś gdy umazałem szybkę farbą, Tempo pomogło).
Doradzi ktoś jak to naprawić ?

Pozdrawiam.
Michał R
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:52

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Czyszczenie oszklenia z kleju.

Postprzez Łukasz_K » wtorek, 27 sierpnia 2019, 07:06

możesz spróbować najpierw zetrzeć to jakimś papierem ściernym, tak zacząć od 800 i skończyć na 2500 (na mokro) a na koniec wypolerować tą pastą. - uwaga z doświadczenia, papier lubi porysować większy obszar niż planowany, trzeba uważać, pamiętaj żeby nie zrobić wklęśnięcia w 1 miejscu.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Czyszczenie oszklenia z kleju.

Postprzez Aleksander » wtorek, 27 sierpnia 2019, 10:13

A nie prościej zwrócić się do IBG, żeby przysłali nowe oszklenie? Nawet jeżeli będziesz musiał zapłacić, to na pewno nie będą to duże pieniądze, a efekt zdecydowanie lepszy niż próby szlifowania, które niekoniecznie dadzą dobry efekt.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Czyszczenie oszklenia z kleju.

Postprzez Michał R » środa, 28 sierpnia 2019, 13:14

Okazuję się że najprostsze rozwiązania bywają najlepsze, napisałem do IBG i wyślą mi nowe oszklenie, gdyby nie było takiej możliwości zrobiłbym jak Kolega Astarott doradził.
Dzięki za pomoc.
Michał R
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 18 sierpnia 2019, 13:52


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości