podkład

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

podkład

Postprzez hobiz » sobota, 31 sierpnia 2019, 19:48

Witam serdecznie . Mam pytanie dot. podkładów do farb akrylowych na modele. Maluję tylko pędzlami i nie wiem jakiej konsystencji musi być podkład , żeby było ok. Do tej pory nie używałem , bo przyczepność farb była bez zarzutu. Ostatnio , po przyklejeniu tamiyowskiej taśmy zaczynał być problem . Razem z taśmą odchodziła farba . Tak że muszę zacząć stosować podkład , ale muszę coś na ten temat wiedzieć ( najlepiej od fachowców ) Dysponuję podkładem Vallejo -70 601 , a maluję farbami Pactra , Valiejo , od czasu do czasu akrylowymi Humbrolami.Najbardziej interesuje mnie konsystencja podkładu i ilość warstw. Wszystko pod pędzel. Proszę o szybką i wyczerpującą poradę . Pozdrawiam
hobiz
 
Posty: 18
Dołączył(a): czwartek, 3 marca 2016, 13:47

Reklama

modele polskich samolotów

Re: podkład

Postprzez Łukasz_K » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:32

No nie wiem czy tu znajdziesz fachowców od nakładania podkładu pędzlem :->
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4777
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: podkład

Postprzez Aleksander » sobota, 31 sierpnia 2019, 21:40

Podkład (np. Surfacer lub Citadel Chaos Black) możesz "psiknąć" z puszki - wydatek niewielki, a efekt nie do przecenienia,
Ostatnio edytowano niedziela, 1 września 2019, 16:43 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: podkład

Postprzez Henryk_Wójcicki » sobota, 31 sierpnia 2019, 22:03

Pamiętaj żeby kierować się zasadą kilku cieńkich warstw- po 24 h od nałożeniu pierwszej warstwy nakładasz następną i tak samo robisz nakładasz na drugą warstwę (łącznie psikasz 3 razy w odstępach co 24 godziny) razy bo inaczej powstają zaciski i zalewasz szczegóły. Ja tak robię przy szarym primerze tamiyi (23 zł za puszkę)
Henryk_Wójcicki
 
Posty: 7
Dołączył(a): sobota, 17 sierpnia 2019, 12:50


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości