Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 nr 73

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 nr 73

Postprzez Shelby67 » środa, 18 grudnia 2019, 18:04

Siema, kupiłem ostatnio magazyn Wrzesień 1939 nr 73 (Panzer III ausf. D) w Empiku i po oględzinach wyprasek nie znalazłem gąsienic, których swoją drogą nowa budowa zachęciła mnie właśnie do kupna. Obejrzałem wypraski 10 razy bez odpakowywania i nie znalazłem wypraski B w której powinny być gąski. Załączam zdjęcia góra/dół dla pewności, że nie jestem ślepy.
Obrazek
Obrazek
Mogę to jakoś zwrócić i dostać z powrotem pieniądze albo prawidłowy produkt?
Shelby67
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2018, 19:51

Reklama

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez zbigniew_drabarek » środa, 18 grudnia 2019, 19:48

Znam ten ból. Kiedyś, gdy w Muzeum Techniki w Warszawie odbywały się giełdy modelarskie, kupiłem model Dauntless zacnej firmy Accurate Miniatures. Po wyjściu z muzeum zerwałem folię z pudełka i stwierdziłem brak oszklenia. Wróciłem na giełdę i zrobiłem reklamację. Gość, od którego kupiłem model stwierdził, że sytuacje jest mocno dwuznaczna. Ale, jako,że miał jeszcze jeden zestaw Dauntless otworzył pudełko. I całe moje szczęście, że w drugim pudełku też nie było oszklenia. Człowiek zwrócił mi pieniądze bez słowa. Może i w Twoim przypadku jest podobnie? Może już ktoś reklamował ten bubel?
zbigniew_drabarek
 
Posty: 99
Dołączył(a): piątek, 19 marca 2010, 20:19

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez GrzeM » środa, 18 grudnia 2019, 20:45

Powinieneś zwrócić do sklepu, najlepiej jeśli torebka nie jest rozerwana. Pewnie wymienią Ci od ręki.
W moim zestawie wszystko było ok.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez [Kacper] » środa, 18 grudnia 2019, 21:10

Ja tak miałem kiedyś z firmą Mistercraft ;o) (dawne dzieje). Także brakowało oszklenia. Napisałem maila, natychmiastowe załatwienie sprawy, ale już na przesyłkę trochę poczekałem (chyba trochę ponad miesiąc).
Myślę, że jak w sklepie Ci nie wymienią, to ja bym pisał do producenta.
Avatar użytkownika
[Kacper]
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 1 stycznia 2018, 21:11

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez Shelby67 » środa, 18 grudnia 2019, 23:41

Dzięki za odpowiedzi, wywaliłem chyba paragon więc w sumie do sklepu nie będę mógł zwrócić, spróbuję może napisać do producenta.
Shelby67
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2018, 19:51

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez Rafal » czwartek, 19 grudnia 2019, 02:02

Aktualnie paragon nie jest potrzebny do reklamacji.

https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1276
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:09

Re: Brak gąsienic w Pz III D First to Fight (Wrzesień 1939 n

Postprzez Michal » czwartek, 19 grudnia 2019, 11:06

Dokładnie tak, paragon nie jest niezbędny (aczkolwiek ułatwia złożenie reklamacji). Jeżeli płaciłeś kartą - wydruk potwierdzający transakcję też wystarczy. Ewentualny świadek. Samo oświadczenie klienta bywa czasami odrzucane "bo tak" (do pewnego stopnia rozumiem, bo by klienci reklamowali w najbliższym sklepie a nie w tym w którym kupili).
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości