Areograf- wybór.

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Areograf- wybór.

Postprzez blueYeti » czwartek, 12 marca 2020, 22:40

dzieki panowie :mrgreen: .....

https://www.youtube.com/watch?v=BGm-7YdIt-I

pozdrawiam

blueYeti
pozdrawiam
blueYeti
blueYeti
 
Posty: 373
Dołączył(a): sobota, 16 listopada 2013, 23:11

Reklama

Re: Areograf- wybór.

Postprzez kojot69 » czwartek, 12 marca 2020, 23:03

blueYeti napisał(a):dzieki panowie :mrgreen: .....

https://www.youtube.com/watch?v=BGm-7YdIt-I

pozdrawiam

blueYeti


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: Areograf- wybór.

Postprzez potez » czwartek, 12 marca 2020, 23:56

:mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Areograf- wybór.

Postprzez wacus47 » piątek, 13 marca 2020, 12:35

potez napisał(a):Napisze krótko, wskazałem ci palcem link do katalogu producenta bo nazwa Wg ciebie nie istnieje, iras napisal o co chodzi a ja napisałem zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą to co sam sprawdzilem za własne pieniądze przez kilkanaście lat kupowania narzędzi, co mysle o aerografie o ktorym była mowa, odnoszac sie do wypowiedzi irasa o dyszy 0,5 mm. Tylko tyle i aż tyle.

Chwilę póżniej zaczynasz mnie opluwać jak zawodowy polityk stekami bzdur i pomyj, wymyślając nie istniejace wypowiedzi i wyciągając wnioski, ktore urodziły sie w twojej glowie. Gratuluję, zaorałeś mnie, zmiażdzyłeś, jestem pod wrażeniem.


Gdzie Cie obraził chłopie? Czytam ten wątek i widzę, że osobą która to wszystko najbardziej przeżywa jesteś Ty.
wacus47
 
Posty: 315
Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2008, 11:14
Lokalizacja: Zgierz

Re: Areograf- wybór.

Postprzez iras67 » piątek, 13 marca 2020, 14:30

Dobrze bym się zastanowił nad zakupem serii Revolution. Podobny w eksploatacji bardzo dobrze wykonany Sparmax DH-103 kosztuje sporo mniej. Procony nieco więcej ale i tak taniej. Różnica w pracy żadna. Za to oba mają pokrętło do regulacji max plamki i sporo niższe ceny za części zamienne.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Areograf- wybór.

Postprzez robertmodelarz » piątek, 13 marca 2020, 16:38

Posiadam taką sikawkę już od 5 lat;
https://www.fine-art.com.pl/double-kit- ... ch-51.html
Zero problemów, super malowanie zarówno farbami olejnymi jak i celulozowymi. Duża precyzja malowania, nie pluje. Ładnie maluje również farbami podkładowymi. Trwały i łatwy w czyszczeniu. Wcześniej miałem pseudoiwatę, też było Ok, ale czasami zdarzały się niespodzianki (plucie farbą).
Aerograf wart swojej ceny!!!!!
robertmodelarz
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 7 sierpnia 2011, 08:37

Re: Areograf- wybór.

Postprzez arhtus » piątek, 13 marca 2020, 17:34

No i to jest dokładnie aerograf, o który się tutaj rozchodzi :D a to ironiczne robienie z siebie ofiary, choć jeśli się uważnie przeczyta posty Poteza, to dojdzie się do wniosku, że to On sam starał mi się docinać od początku w każdym swoim poście jest... :D

Co do tego Revolutiona za 600zł bym nie kupił, bo za tyle można mieć już lepiej wyposażonego Procona, ale za 500zł można już go rozważać, chociaż tutaj też odpowiednik Procona można mieć taniej ściągając z Japonii, ale jak ktoś nie chce się bawić w kombinacje to 500zł wydaje się uczciwe jak za znaczek Iwaty :D
Za 300zł w PL to teraz chyba najlepiej się prezentuje Sparmax MAX-3.
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Areograf- wybór.

Postprzez potez » piątek, 13 marca 2020, 19:36

robertmodelarz napisał(a):Posiadam taką sikawkę już od 5 lat
Aerograf wart swojej ceny!!!!!

To była inna cena, 5 lat temu w fine arcie kupilem 2gi zapasowy HP-CH za 1000PLN, to ten pewnie byl za jakies 450. W porownaniu ze sprmaxem zdecydownie nie warto. Ceny poszly mocno do gory po tym jak zlotowka spadla z 3,40 za $ do 3,80. Wtedy japonia byla za jakies smieszne pieniadze, HP-CH spokojnie za 650PLN mozna bylo znaleźć. PS-290 kupowalem to ponizej 500 zeta z wysylka wyszedl. A to że zero problemów tO akurat standard.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Areograf- wybór.

Postprzez arhtus » piątek, 13 marca 2020, 19:57

potez napisał(a):
robertmodelarz napisał(a):Posiadam taką sikawkę już od 5 lat
Aerograf wart swojej ceny!!!!!

A to że zero problemów tO akurat standard.


"Ale (Revolution :D ) nie ma sensu, cokolwiek by tam nie wkładali i jakkolwiek by nie oznaczali..."

I tyle w temacie merytoryki i "politycznego" obrzucania się błotem.. :D
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Areograf- wybór.

Postprzez potez » piątek, 13 marca 2020, 20:20

Dalej chcesz sie kopac po kostkach? Przykleiłeś sie jak rzep do psiego ogona... :roll:
Co ma wspolnego to ze iwata produkuje niezawodny sprzet bez wzgledu na półke z ktorej pochodzi z sensem jego kupowania? Nie widze zadnego związku.
Wyrywasz zdania z kontekstu, jak wlasnie taki telewizyjny polityk. Wyraznie napisalem, ze w porownaniu ze sparmaxem jest bez sensu.
Revolution dzisiaj gdy masz dostepne inne aerografy o takiej samej konstrukcji jest bezsensownym wyborem, nawet za te 500 zeta. Masz dostępne inne z lepszymi ficzerami za mniejsze pieniadze w tej samej jakości i jeszcze z plusem, iras juz o tym pisał.
Tak samo sie to nieoplaca jak kupowanie 5 lat temu Infinity, iwata hp-ch z polskiej dystrybucji była za 1000 zeta a infinity za 910. Ale w tym czasie mistrzowie współporad podniecali sie pamiecia długopisową.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Areograf- wybór.

Postprzez arhtus » piątek, 13 marca 2020, 20:49

Przyczepił się, bo teraz odwracasz kota ogonem, żeby wyjść na swoje...
Zaraz napiszesz, że Procony są lepszą alternatywą dla tego Revolutiona, choć kilka postów temu, gdy właśnie o tym pisałem (że Procony to to samo, tylko nieco taniej) że tak powiem delikatnie wyprowadzałeś mnie z błędnego myślenia...

I żeby nie było, nie mam nic do Ciebie osobiście i zapewne jesteś o wiele bardziej doświadczonym modelarzem, od którego mogę się wiele nauczyć, ale akurat w tym przypadku Twoje podejście do tematu było wg mnie dyskusyjne, a i przy tym chciałeś jakoś mi dogryźć przy okazji, na co zareagowałem bez kompleksów...
Nie wiem jak innych, ale mnie coraz bardziej irytują takie wpisy typu "bierz Ultrę bo mam i się łatwo rozkręca..." Wiem, przykład całkowicie odmienny, ale odradzanie tego Revolutiona za takie pieniądze i Twoje argumenty odnośnie tego sprowokowały mnie do tej idiotycznej wojenki.
Każdy kto miał w rękach jakiś japoński aerograf wie, że warto go mieć z jakiejkolwiek półki cenowej by nie był, a jedyne o co można się starać, to kombinować jak go kupić jak najtaniej.. :)
arhtus
 
Posty: 553
Dołączył(a): sobota, 15 listopada 2014, 00:03

Re: Areograf- wybór.

Postprzez potez » piątek, 13 marca 2020, 22:02

Nie kombinuje, od początku pisze jedno i to samo, jesli nie jest klarowne to co pisze to spróbuje uporządkować:

Ta dyskusja gdzie sie kopiemy jest o aero budżetowym, gdzie obniżka wynosi 99 zeta w stosunku do ceny dystrybutora za 500 zeta naprawde mozna kupić cos bardziej ciekawego i to raczej sparmaxxa niz procona. I tu w całości zgadzam sie z irasem, który to napisał zanim doszło do tej durnej przepychanki. Zaciąłeś się na zmianie oznaczeń Iwaty a potem sie spiąłes na cytacie z Sola z tym czytaniem ze zrozumieniem. to nie było do ciebie to było stare hasło z forum. Z tej samej serii co pieniądze bez wad i kwadrans dwa szlifowania, skok smigła ma sens i parę innych, więc bez urazy :mrgreen:

Neo czy revolution z iwaty to bez sensu zakup bo mozna taniej i lepiej dzisiaj, te serie po prostu w iwacie cenowo wypadaja słabo. Nigdy nie pisałem, że to polecam bo to nowe, czy ma tam jakis nowy znaczek czy cokolwiek warte bo można zapłacic więcej. W realiach rynkowych jakie sa ta seria to tylko dla tych co chca mieć koniecznie iwate a nie sa w stanie wydać więcej. Szkoda w ogóle dyskutowac nad tymi aero w polskich cenach i dostepności alternatyw.

Evolution ma zajefajny sens jesli lubisz/musisz czyścic często a boisz sie wkręcania i wykręcania dyszy- zaciskana stożkiem dysza sie nie ukręca a do tego ma taki profil wejścia z tak wielką dziurą, że można tam bezpiecznie operować czyms konkretnym do czyszczenia bez obawy rozwalenia dyszy. Koń roboczy do surfów i lakierów bezbarwnych jesli nie masz sprężarki z duzym wydatkiem powietrza jakiego potrzebuje PS-290, efekt malowania jest praktycznie ten sam (poza owalna plamką) czy tez fajne jako aero do lakierów 2K - można spokojnie czyścić dysze 0,5mm skrobakiem. Zresztą w tej serii sa tez prawdziwe pistolety lakiernicze, jak ktos robi RC to tylko czyms takim jechać. Żadna inna japońska firma z tego co wiem takiego systemu nie oferuje, to jest zreszta wyrażna "inspiracja" z badgera.

Serie High line i high performance z procon 270/289 nie są tak naprawe porównywalne bo iwata ma o wiele lepsza ergonomię, do tego dwa rozmiary body i jeszcze opcjonalne zasilanie od dołu czy z boku ( co ma swoje zalety) a skośny wlot w proxxonie i brak podparcia kciuka ( tego łuku na dole) powoduję, że gorzej się tym pracuje. Dysze pracuja pewnie podobnie ale aero już jest inne, wyraźnie gorsze w uzyciu. Jasne to wszystko jest kwestia kasy ale własnie za takie rzeczy sie płaci. Tak samo jak jeden z lepszych polskich modelarzy wyrzuca wszystkie japończyki na smietnik i kocha aluminiowego H&S, bo jest lekkie a jemu wysiada nadgarstek. Przynajmniej na poziomie rozmowy, bo ani AH ani BH nie malował :)

Teraz jasne o co mi chodziło? Bez projekcji i podtekstów tudzież uszczypliwości ?
Swoja drogą za chwile będzie niezły burdel, bo widze że iwata zaczęła jakies repozycjonowanie marketingowe swoich aero i zaczyna się chowanie parametrów a pokazywanie zaastosowan i poezja w opisach. także dyskusje o tym jakiej srednicy jest dysza to będzie o przewagach hairlina nad average coverage :roll:
A co do dobrych cen to:
Pare tysiów w życiu na aerki wydałem ale Iwatki uwielbiam nie tylko dlatego, że takie dobre ale też za to że wszystkie jakie mam kupiłem w super cenie :D Za custom microna 0,18 w czerwonej puszeczce dałem równo 1000PLN :D :D :D
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Areograf- wybór.

Postprzez kojot69 » piątek, 13 marca 2020, 22:26

potez napisał(a):...


Potez jest jak Wojciech Mann – tylko inteligentni go słuchają. Reszta słucha listy przebojów programu trzeciego, czyli w kółko to samo :mrgreen:
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 832
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: Areograf- wybór.

Postprzez iras67 » piątek, 13 marca 2020, 22:46

Świat się zatrzymał i nie ma co się kopaćo jakiś głupi kawałek metalu z wężykiem...
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 01:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Areograf- wybór.

Postprzez Thalgonis » piątek, 13 marca 2020, 23:37

iras67 napisał(a):Świat się zatrzymał i nie ma co się kopaćo jakiś głupi kawałek metalu z wężykiem...

Wężykiem! :D
Pozdrówka
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/

Obrazek Obrazek Obrazek
Thalgonis

Transport
 
Posty: 1397
Dołączył(a): środa, 13 czerwca 2018, 17:51
Lokalizacja: Kalisz

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości