Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Postprzez Pelikan » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 15:02

Zamierzam skleić model su-33 flanker D. Dokupiłem do niego dziób z żywicy bo ten od hasegawy nie za bardzo pasuje. Nigdy nie bawiłem się żywicą więc tutaj kilka moich pytań. Jak domyślam się żywice przykleja się do plastiku klejem CA(chociażby kropelką) ,tylko kiedy przykleje ten dziób z żywicy do reszty samolotu to czy po wyschnięciu moge położyć na spaw tych dwóch częśći, jakąś szpachlówke i szlifować? Mam tu na myśli plasto od revella. Chodzi mi o samo szlifowanie. Sorki za może głupie pytanie, ale żywice tak samo można szlifować jak plastik przy pomocy papieru ściernego??? I czy żywica potrafi się kruszyć podczas takiego szlifowania??

Mam nadzieje że nie zbłażniłem się pytaniami.
Pelikan
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2019, 03:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Postprzez Maxek » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 18:16

Sam klej CA jest bardzo dobrą szpachlówką. Możesz śmiało nim zalać szczelinę, a potem całość przetrzeć papierem ściernym. Żywica dobrze się szlifuje papierem ściernym.
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Postprzez Pelikan » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 18:40

Ok no to fajnie. Skoro żywica dobrze się szlifuje to ok. Spróbuje też szlifować spoine po kleju CA.
Pelikan
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2019, 03:05

Re: Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Postprzez Pelikan » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 19:08

Dzięki za pomoc.
Pelikan
 
Posty: 74
Dołączył(a): sobota, 26 stycznia 2019, 03:05

Re: Przyklejanie i szlifowanie żywicy z plastikiem

Postprzez Mecenas » poniedziałek, 6 kwietnia 2020, 20:14

Pamiętaj jednak, że żywica i klej CA mają różną twardość więc i różnym stopniu będą się ścierały pod papierem. Uważaj żeby nie zbierać na dużo żywicy.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości