Hataka RED LINE problem z farbami

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Hataka RED LINE problem z farbami

Postprzez koralgol4 » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 16:06

Jakiś czas temu kupiłem zestaw z Hataki, czerwona linia, sowieckie malowanie HTK AS-33, mam kilka zestawów Hataki czerwonej, ale z tym jest problem. Otóż strasznie zapycha aerograf. Robią się jakieś farfocle, które bardzo utrudniają pracę, wręcz ją umożliwiają, na domiar złego aerograf trzeba wyczyścić bardzo skrupulatnie. Już jeden aerograf na tych farbach zniszczyłem myśląc, że to jego wina. Teraz po zakupie nowego H&S Evolution raczej nie chcę sobie go na starcie zepsuć. Co robić?
Słyszałem, że ich pierwsze produkty były wadliwe? Czy to prawda, a jeśli tak to czy ktoś miał też z nimi problem? Używam dedykowanego rozcieńczalnika Hataka. Szczególnie farba z tego zestawu Temporary White jest problematyczna.
Dziś napisałem do producenta.
koralgol4
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 09:03

Reklama

Re: Hataka RED LINE problem z farbami

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 17:23

Słyszałem o problemach z pierwszą serią, gdzieś mi się nawet obiło, że hataka uznawała reklamacje i wymieniali na nową serię
Coś napewno jest tutaj
viewtopic.php?f=76&t=83210&hilit=Hataka&start=60
Ale jak oznaczona była 1 seria, nie wiem.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Hataka RED LINE problem z farbami

Postprzez iras67 » poniedziałek, 20 kwietnia 2020, 23:51

Farby Hataki czerwonej 1 serii różniły się składem i słabiej kryły . Praktycznie wcale nie kryły ;o) . A zapychanie ... jaki rozcieńczalnik używasz bo to raczej powód problemu ? I nie bardzo rozumiem jak można zniszczyć farbami aerograf? Raczej zabrudzić, zaglucić itp. Niektóre środki do mycia oparte na octanie butylu,acetonie średnio się nadają do mycia akryli wodnych .Powodują odkładanie się takich śpików -glutów trudnych do usunięcia z zakamarków. Zmywacz do farb akrylowych Wamodu wystarczy do wymycia tych farb i mocne płukanie ciepłą wodą pod kranem.
Avatar użytkownika
iras67
 
Posty: 2704
Dołączył(a): środa, 19 marca 2008, 00:55
Lokalizacja: Dębica

Re: Hataka RED LINE problem z farbami

Postprzez koralgol4 » piątek, 24 kwietnia 2020, 17:12

iras67 napisał(a): A zapychanie ... jaki rozcieńczalnik używasz bo to raczej powód problemu ? I nie bardzo rozumiem jak można zniszczyć farbami aerograf? Raczej zabrudzić, zaglucić itp.


Jak w poście - dedykowanego roziceńczalnika Hataka (ten błekitny).
Ano zniszczyć - mam aerograf Adler 7790 i przez ciągłe czyszczenie dyszy i rozkręcanie tłoka iglicy, stosowanie wyciorów poszła dusza a uszczelki nie trzymają w okolicach tłoka tak, że cała tuleja aerografu przy każdym malowaniu zalewa się farbą. Pewnie to też wina słabych uszczelek itd. I tak, zawsze do czyszczenia aerografu po Hatakach stosowałem rozcieńczalnik Wamod do akryli.
koralgol4
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2011, 09:03


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości