Kompresor modelarski do innych zastosowań

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Kompresor modelarski do innych zastosowań

Postprzez Paweł84 » piątek, 5 lutego 2021, 11:08

Witajcie.
Zastanawiałem się ostatnio nad wykorzystaniem mojego kompresora do celów innych niż modelarskie np. podłączenie go do większego pistoletu lakierniczego. Tu pojawia się problem różnicy w średnicach złączki do aerografu i tych wykorzystywanych w innych narzędziach pneumatycznych.
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie? Jaką przejściówkę musiałbym kupić żeby móc w miarę bez problemowo przepinać kompresor do poszczególnych narzędzi? Oczywiście nie chodzi mi o poważne narzędzia typu klucz pneumatyczny tylko np. końcówki do pompowania opon lub przedmuchiwania powierzchni.
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 13:54

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Kompresor modelarski do innych zastosowań

Postprzez Axemaher » środa, 22 września 2021, 20:23

Jakiej średnicy masz gwint w kompresorze?
Axemaher
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 22 września 2021, 20:16

Re: Kompresor modelarski do innych zastosowań

Postprzez Paweł84 » poniedziałek, 18 października 2021, 07:12

Rzadko tu ostatnio zaglądam, więc nawet przegapiłem że ktoś odpowiedział na mój post :)
Rozwiązanie problemu wygląda następująco:
Na kompresorze modelarskim standardowo jest wyjście 1/8", kupiłem szybkozłączkę z zaworem zwrotnym do sprzętu pneumatycznego:
https://www.obi.pl/akcesoria-do-sprezarek/lux-szybkozlacze-13-2-mm-g-1-4-z-gwintem-zewnetrznym/p/1009265
oraz przejściówkę z gwintu 1/4" (żeński) na 1/8 (męski):
https://www.obi.pl/akcesoria-do-sprezarek/lux-nypel-redukcyjny-gz-9-7-mm-g-1-8-na-gw-11-5-mm-g-1-4-/p/1367770
Całość przykręcam do tego samego wężyka co aerograf.
Nie próbowałem jeszcze malować większym pistoletem, ale pompowanie opon w samochodzie nie jest problemem.
Avatar użytkownika
Paweł84
 
Posty: 300
Dołączył(a): niedziela, 20 lipca 2008, 13:54


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości