odkształcanie figurek z żywicy

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

odkształcanie figurek z żywicy

Postprzez Mannet » piątek, 12 lutego 2021, 10:47

hej mam żywiczną figurkę konia belgijskiego z Verlindena i chciałbym zmienić nieco ustawienie jego głowy - jak najlepiej to zrobić? kiedyś slyszałem że należy włożyć do gorącej wody i da się wtedy żywicę odkształcić... na ile włożyć i czy ma być to wrzątek?
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 14:47

Reklama

Re: odkształcanie figurek z żywicy

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 12 lutego 2021, 17:34

to na pewno bardzo stara żywica, wiec nie bedzie już tak plastyczna. poza tym to naprawdę gruby element, wiec bedzie ci trudno go nagrzać na tyle, żeby móc go nawet delikatnie wygiąć. tak czy inaczej, nie żaden wrzątek a porządna suszarka do włosów
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Re: odkształcanie figurek z żywicy

Postprzez skarga » piątek, 12 lutego 2021, 17:43

To zależy od tego jaka to żywica, a co za tym idzie jaka ma wartość HDT. Jeżeli nie wiesz, to nie pozostaje nic innego jak próbować.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: odkształcanie figurek z żywicy

Postprzez Mannet » niedziela, 14 lutego 2021, 10:19

Hej, dzięki za rady :) , sprawdzałem na kawałku "ramki" i efekt był niesatysfakcjonujący- trochę się odgięło a potem pękło. koń zostaje w tej pozycji co jest..
Mannet
 
Posty: 143
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2013, 14:47

Re: odkształcanie figurek z żywicy

Postprzez skarga » niedziela, 14 lutego 2021, 12:56

Czyli było nie dogrzane. To była ramka z żywicy?
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34


Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości