Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez Recenzjemodeli.pl » piątek, 26 lutego 2021, 15:11

rares79 napisał(a):[...] Bo polska to tylko jest dystrybutorem bo chiny całą robotę odwalają.


no nie do końca, ale skoro wiesz lepiej, to pewnie wiesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Recenzjemodeli.pl
 
Posty: 1410
Dołączył(a): środa, 19 czerwca 2019, 12:08

Reklama

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez Rafal » sobota, 27 lutego 2021, 03:28

Farby Citadel w sprayu - np. Chaos Black - 400 ml za 46 pln. Z linii podkładów. Albo po taniości grunty poliuretanowe z marketu. Tego bym spróbował.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez skarga » sobota, 27 lutego 2021, 09:38

Motasz się z tą produkcją jakby miała strategiczne znaczenie. Nie wiem co ty odlewasz, ale skoro powołałeś się na analogię do chińskich magnesów na lodówkę to zakładam że odlewasz wyrób w prostych formach silikonowych. Wymiary są podobne, zastosowanie pewnie też. Zamiast z uporem maniaka męczyć się z poliuretanem zmień, żywice z FC 52 na ACRYSTAL Basic. Dostawca ten sam, a jeżeli nie kupujesz bezpośrednio u importera to twój dostawca tam się zaopatruje. Wyjdzie cię to znacznie taniej. Forma wytrzyma znacznie więcej i problemów z malowaniem miał nie będziesz.

Bardzo proszę.
Wyrazy wdzięczności umieszczać na parapecie.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez rares79 » sobota, 27 lutego 2021, 10:21

A wiesz że nawet mam tą żywicę akrylową jedno opakowanie acrystal prima + proszek. Kiedyś robiłem nią odlew na próbę ale z tego co pamiętam źle odwzorowywało mi literki małe. Proporcje były na 0.4 kg żywicy 1kg proszku. Dość to gęste było.ale masz rację że farbę dobrze przyjmowało.56
rares79
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 25 lutego 2021, 09:11

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez skarga » sobota, 27 lutego 2021, 10:26

Jak odpowietrzysz, albo wytrzęsiesz to odtworzy i małe literki :) Wielokrotnie sprawdzałem.
skarga
 
Posty: 340
Dołączył(a): poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:34

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez rares79 » sobota, 27 lutego 2021, 23:45

Gdzie ten podkład kupić Chaos Black - 400 ml? Chyba go wycofali bo nigdzie nie ma
rares79
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 25 lutego 2021, 09:11

Re: Podkład do odlewów z żywicy poliuretanowej Need HELP

Postprzez Rafal » niedziela, 28 lutego 2021, 00:59

rares79 napisał(a):Gdzie ten podkład kupić Chaos Black - 400 ml? Chyba go wycofali bo nigdzie nie ma


Faktycznie coś się stało. Ceny poleciały w kosmos a dostępność zmalała praktycznie do 0. Czyste szaleństwo.
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości