Gdzie wydrukować kalkomanie?

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez halset » czwartek, 31 sierpnia 2023, 18:26

Nie wiem czy to się komuś przyda, ale wrzucę mimo wszystko - mieszkając w DE zamawiałem sobie kalki z Decalprint, czas realizacji do 2 tygodni (zwykle szybciej), jakość tak się prezentuje:

Obrazek

Obrazek

Póki co nakładałem je tylko na płaskie powierzchnie więc nie wiem jak się zachowują na drobnych detalach typu nity itd. Jakość wydruku wg mnie super, pewnie mogłyby być cieńsze ale nie mając wyboru i tak jestem bardzo zadowolony póki co.
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
halset

Ukraina
 
Posty: 349
Dołączył(a): wtorek, 31 lipca 2012, 01:45
Lokalizacja: Nysa/Bielefeld

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez Marcin Kuźniar » czwartek, 31 sierpnia 2023, 21:12

Wymiary znaków mniej więcej zgadzają się z tymi które podałeś. Technicznie jak przygotować projekt jest opisane na ich stronie - przyjmują pliki w .pdf, kolory CMYK w jednej warstwie, kolor biały PANTONE w oddzielnej warstwie, pod spodem, zamiast białego może być inny kolor PANTONE (żeby był widoczny na białym tle na podglądzie pliku) z zaznaczeniem w zleceniu że to CMYK plus biały. Niestety zamówienie minimalne to 100,- plus przesyłka a to oznacza że trzeba zamówić minimum 2xA4 (bo białym drukują chyba tylko na A4). Maja za to do wyboru kilka rodzajów papierów z lakierem o różnej grubości i także inne rodzaje lakieru. Ale to trzeba doczytać na ich stronie, ja zamawiałem druk na standardowym papierze.
Kolor papieru - jasnoniebieski, żeby było widać biały zadruk. Kalki bardzo dobrze siadają, ale druk nie jest niestety jakoś kosmicznie ostry. Pod kilkukrotnym powiększeniem widać rozmycie i raster. Oglądając bez powiększenia jakość według mnie jest akceptowalna.
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez piotr dmitruk » czwartek, 31 sierpnia 2023, 22:59

Off- topic:
Marcin, podoba mi się twój podpis
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez Marcin Kuźniar » piątek, 1 września 2023, 14:26

Piotrek, mi NA RAZIE też :D
pozdrawiam Marcin
----------------------
PZL-26 od podstaw - zaczynam
Avatar użytkownika
Marcin Kuźniar
 
Posty: 272
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 19:57

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez Atlas » sobota, 23 września 2023, 22:57

Odświeżając temat, znajomy niedawno zamówił u Mr. Decala kalkomanie. Tak to wyszło.
Naprawdę nie ma w Polsce nikogo innego kto robi dobre kalkomanie na zamówienie?
Obrazek
Atlas
 
Posty: 345
Dołączył(a): środa, 31 lipca 2019, 17:29

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez potez » niedziela, 24 września 2023, 10:56

To jest po prostu ograniczenie technologiczne. Można zrobić to ciut lepiej ale trzeba być wirtuozem rastrowania na drukarce. Niestety tak samo robi to edek ( raz lepiej raz gorzej) ale nawet cartograf w dokładanych kalkach z obrazkami (np postery do drzwi A-10 od środka) nie z sitodruku wychodzi tak samo. Żeby lepiej wyszło to trzeba by jakąś hybrydę zrobić masek i druku ale to bardzo ciężko potem nałożyć i dobrze wykończyć. Tak przy okazji to jaka to skala tego F-15?
Wszystkie kalki, które są zrobione w oparciu o przejścia tonalne czy multikolor , wychodzą z rastrem, najlepszym przykładem są wszystkie kalki drewnopodobne na żywo.
Niestety tą technologią uzyskanie sensownej jakości jednolitego koloru innego niż czarny jest trudne, co widać zresztą na wszystkich załączonych zdjęciach.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Gdzie wydrukować kalkomanie?

Postprzez donalyah00 » czwartek, 19 października 2023, 18:28

Hmm... wydruk sitodrukiem (czyli 5 litymi kolorami i białym) takiego wzoru będzie wymagał baaardzo hojnego zamawiającego. Niezależnie od skali.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 14:54
Lokalizacja: WRO

Poprzednia strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości