Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Kupie, sprzedam, wymienię. Ogłoszenie musi zawierać dokładny opis, cenę i dane kontaktowe. Posty w dziale kasują się automatycznie po 30 dniach nieaktywności.

Re: Pomysł na...

Postprzez Grzegorz S. » niedziela, 3 maja 2009, 12:11

Jak to ktoś powiedział: jak się nas zbierze "kupa" to można spróbować bo w pojedynkę za dużo się nie podziała...
Daniel-Martola napisał(a):Modeli, akcesorii, kalkomanii itd - obawiam się że to już będą grubo powyżej 100 tys a może i 2 razy tyle. Więc nawet jak pospolite ruszenie to i tak praca na lata... Chyba z motyką na słońce się porwać chcecie

pozdr


Nie wszystko by się opisało od razu- to fakt. Na początek na pewno by poszły najbardziej popularne modele i dodatki, a z czasem dorzucało by się nowe (jak również stare, trudno już dostępne lub mało znane w Polsce) zestawy. Coś podobnego już funkcjonuje: http://modelingmadness.com/kitpreviews/kitpreviews.htm
Co prawda same modele bez dodatków ale to szczegół ;o) Zresztą większych forów modelarskich jest kilka- nie tylko nowy i stary PWM, do tego dochodzą fora zagraniczne (głównie myślę tu o Czeskich) więc taką stronkę miałby kto tworzyć. Kiedyś niewykonalnym można było nazwać zebranie wszystkich "niepolskich" maszyn na których latali Polacy (fakt, jest ich mniej niż modeli tyle, że tam troszkę trudniej o materiały) ale Pawłowi Wymysłowskiemu z pomocą udało mu się co nieco naskrobać... Robota- ciężka ale warta zachodu. Moim zdaniem dobry choć niełatwy w realizacji pomysł. Mnie samemu po bojach na temat info o P-51 B/C w 1:72 korciło założyć zbiorczy wątek na jego temat na forum- istniał podobny na witrynie starego PWM, wystarczyłoby tylko zaktualizować o nowsze modele i dodatki ale z uwagi na pracę magisterską jestem "mało czasowy". Podpisuje się pod pomysłem ręcami i nogami :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 13:30
Lokalizacja: Lublin

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Pomysł na...

Postprzez Akahoshi » czwartek, 7 maja 2009, 17:48

Temat widzę wielu osobom się spodobał. Myślałem, że może ktoś z administracji forum się coś wypowie mając na uwadze portal pod patronatem Naszego forum, a tu cisza.
Nie tylko ja wpadłem na taki pomysł, ale także miłośnicy książek mają takie "kompendium" wiedzy. Żona kocha książki i właśnie znalazła takową stronę:
http://www.biblionetka.pl/
Avatar użytkownika
Akahoshi
 
Posty: 1645
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na...

Postprzez michal.s » czwartek, 7 maja 2009, 18:07

Administracja się wypowie :D

Szczerze powiedziawszy nie rozmawiałem jeszcze z informatykiem tworzącym portal o takiej bazie, bo na razie są inne bardziej podstawowe sprawy do omówienia.
Jednak pamiętam o tym cały czas i obiecuje że przedyskutuje sprawę. Jeśli temat okaże się nie skomplikowany a serwer sprosta zadaniu, postaramy się skonstruować taką bazę, jednak uprzedzam że stanie się to nie wcześniej niż po wakacjach 2009 roku.

Edit: temat przyklejam by nie zaginął.
Pozdrawiam - Michał Słonczyński
Avatar użytkownika
michal.s

Ojciec założyciel
 
Posty: 4506
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 09:10
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez mart72 » piątek, 8 maja 2009, 12:50

Bardzo szlachetna inicjatywa. Popieram calym sercem.
Jeśli każdy będzie mial możliwość współredagowania (jak w Wikipedii) i dołoży swoje 3 grosze, powoli sprawa mogłaby się rozkręcić. Ale jakie są możliwości od strony technicznej - nie wiem, nie znam się niestety.
Ale projekt wartościowy baaaardzo! :)
Avatar użytkownika
mart72
 
Posty: 234
Dołączył(a): niedziela, 22 lutego 2009, 08:33
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez Czarny » piątek, 19 marca 2010, 10:16

Może wzorujmy się na bazie kalkomanii do modeli (nie iem czy ktoś to podawał już czy nie):

http://www.decals-database.info/
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez GrzeM » piątek, 19 marca 2010, 10:53

A model wikipedii? Chyba się sprawdził.
Proponuję pwm.wiki.org.pl - gdzie każdy użytkownik będzie mógł dodawać inboxy itp.
Niektóre sklepy online mają na swoich stronach sporo skanów części itp. - może chciałyby przekazać je nam w zamian za umieszczenie przy każdym takim zdjęciu linku do sklepu, z którego pochodzi.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez Botan » piątek, 19 marca 2010, 20:45

Czarny dzięki ten link będzie bardzo przydatny :)

Pomysł popieram, brakuje mi czegoś na wzór listy recenzji czy in-boxów z starego portalu PWM.
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 08:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez malinowski » czwartek, 6 stycznia 2011, 16:26

Ale pomysł wykorzystanie silnika wikipedii jaki padł kilka postów wyżej byłby najprostszy do wdrożenia. A pomysł takiej bazy uważam za bardzo dobry jednak byłby problem weryfikacji danych...
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez :piaskov: » czwartek, 6 stycznia 2011, 18:06

Pewnie, że dobry pomysł tylko że jakoś nikt nie wykazał chęci do stworzenia takiej bazy. A szkoda, po cichu liczyłem, że Administracja przygotuje kolejny prezent na zeszłoroczne urodziny forum.
Pozdrawiam
Łukasz Piaskowski
Obrazek
Avatar użytkownika
:piaskov:
 
Posty: 676
Dołączył(a): czwartek, 22 maja 2008, 18:11
Lokalizacja: Tczew

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez malinowski » czwartek, 6 stycznia 2011, 18:28

Jeśli bym powiedział że zainstaluję cały silnik wiki itd to byłby ktoś chętny by pouzupełniać go danymi? :D
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez Botan » czwartek, 6 stycznia 2011, 19:01

Chętnie podrzucałbym trochę danych co jakiś czas.
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 08:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez malinowski » czwartek, 6 stycznia 2011, 22:34

No to jeden chętny już jest :)

Jeśli chodzi o moje doświadczenia w modelarstwie plastikowym to jest ono raczej skromne, w przeciwieństwie do różnych zagadnień informatycznych:D

Hosting - mam swój więc od biedy na razie mogłobybyć tam

EDIT - już nas ktoś wyprzedził chyba

http://www.modelwiki.com/
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez rollingstones » piątek, 7 stycznia 2011, 10:48

Moim zdaniem pomysł jest utopijny i niemożliwy do zrealizowania - i jestem pewien że tak jest. Większość osób ma problem z wygospodarowaniem wolnego czasu na modelarstwo, co dopiero z wyszukiwaniem i uzupełnianiem tak olbrzymich baz.
Dlatego proponuję dać sobie spokój z tą wizją bazy - bo jest ona mglista a jak wiadomo mgła się rozwiewa ;o)
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez malinowski » sobota, 8 stycznia 2011, 18:54

Miałem chwilę to zainstalowałem wikimedia na swoim prywatnym serwerze. Jutro na spokojnie dodam parę przykładowych modeli i upublicznię link - zobaczymy co z tego wyjdzie...
na warsztacie:
Obrazek
Avatar użytkownika
malinowski
 
Posty: 2190
Dołączył(a): piątek, 26 października 2007, 13:49

Re: Pomysł na... stworzenie bazy modeli i dodatków

Postprzez Rafal » sobota, 8 stycznia 2011, 23:57

rollingstones napisał(a):Moim zdaniem pomysł jest utopijny i niemożliwy do zrealizowania - i jestem pewien że tak jest. Większość osób ma problem z wygospodarowaniem wolnego czasu na modelarstwo, co dopiero z wyszukiwaniem i uzupełnianiem tak olbrzymich baz.
Dlatego proponuję dać sobie spokój z tą wizją bazy - bo jest ona mglista a jak wiadomo mgła się rozwiewa ;o)


Tak samo mówiono Payo zanim rozwinął Payo-wydawnictwo. Jemu wyszło...
Google nie zwalnia z samodzielnego myślenia.
Rafal
 
Posty: 1275
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 16:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Giełda

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości