Pytania dotyczące Konkursu

Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 29 maja 2008, 22:24

Jeśli macie jakieś pytania, regulamin ich jasno nie wyjaśnia, pytajcie tutaj.
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Patterson » czwartek, 29 maja 2008, 22:49

Witam


Ja mam jedno pytanko, czemu front Wschodni został wykluczony?

Interesował mnie jeden pojazd ze wzgórz Seelow, ale widzę się nie kwalifikuje.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 29 maja 2008, 22:58

no w zasadzie to tez sie zaczynam zastanawiac, jaki sens ma to ograniczenie..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Vis13 » czwartek, 29 maja 2008, 23:17

Hmm... widzę, że kołatają się nam te same myśli...
Wczoraj właśnie pisałem z Jarkiem na ten temat.
Vis13
 
Posty: 705
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:49
Lokalizacja: 3miasto/Tczew

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 29 maja 2008, 23:28

Pamiętasz Kamil od czego zaczęły się dyskusje na temat Konkursu Master? Wyjściem była jego 'czeska' odmiana - kilku uczestników, ale jeden typ pojazdu (samolotu), jedna wersja, jeden, ten sam egzemplarz dla wszystkich do wykonania. Poszliśmy jednak trochę, co ja mówię - mimo wszystko dużo dalej. Mamy cały Front Zachodni z przyległościami. Do Francji 1944-45, Beneluxu, zachodnich Niemiec, Austrii dodaliśmy ostatecznie jeszcze Włochy, Francję przed czerwcem 1944, Norwegię, a nawet Grecję, choć tu nie pamiętam, czy to były StuG'i 'G', czy jeszcze wersja 'F'. Nie ograniczyliśmy się do konkretnego, krótkiego okresu czasu, jak pierwotnie zakładaliśmy, ale mamy praktycznie do dyspozycji całą 'karierę' StuG'a w armii niemieckiej. Na dodatek dorzuciliśmy jeszcze do tego StuH'a.

Myślę, że to jednak sporo i znajdziecie wiele interesujących egzemplarzy.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » piątek, 30 maja 2008, 07:42

no fakt..ale do mojej pamieci odwoływac się to karkołomne jest..:>
ok. nie to nie. dalej zatem szukam malowania
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez draz » piątek, 30 maja 2008, 10:51

Pierwotne założenie było aby jak najbardziej uściślić teatr działań. Dla przykładu w przypadku lotnictwa byłoby to "P-51B nad Japonią 194X-194X"
Bartosz Obara
Obrazek
Avatar użytkownika
draz

Ojciec chrzestny
 
Posty: 2254
Dołączył(a): sobota, 15 września 2007, 10:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez ewpiga » piątek, 30 maja 2008, 12:42

Jarek Gurgul napisał(a):...Nie ograniczyliśmy się do konkretnego, krótkiego okresu czasu, jak pierwotnie zakładaliśmy, ale mamy praktycznie do dyspozycji całą 'karierę' StuG'a w armii niemieckiej. Na dodatek dorzuciliśmy jeszcze do tego StuH'a.

To jak zostanie to ostatecznie zatwierdzone- tylko zachód. Rosyjski front: znaczy całkowicie odpada, nawet ten prowadzony na terytorium Niemiec.
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez rollingstones » piątek, 30 maja 2008, 14:07

jak już dorzuciliśmy tyle krajów to dajmy jeszcze ten front wschodni, konkurs na pewno na tym nie ucierpi ;o) .
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Patterson » piątek, 30 maja 2008, 22:35

W sumie mi to juz rybka bo wybrałem sobie coś z Zachodu, choć jak słusznie wspomniał Kolega na innym forum w 45 roku ciężko mówić o frontach jak wschód i zachód jest od siebie o kilka kilometrów :lol:
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » piątek, 30 maja 2008, 22:42

Ale na tej samej zasadzie równie dobrze Amerykanie mogliby w kwietniu '45 twierdzić, że są dwa fronty wschodnie :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Patterson » piątek, 30 maja 2008, 22:48

Mi pomysł jednoliteog projektu bardzo się podoba, po prostu pomyliło mi się z której strony Berlina jest Seelow :oops: :P Ale już sytuacja opanowana. :D
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Jarek Gurgul » sobota, 31 maja 2008, 23:41

Ważna informacja dotycząca fotki (fotek) oryginału, którego replikę będziecie budować.

Jeśli zdjęcie pochodzi z publikacji drukowanej - poprosimy o skan lub zdjęcie fragmentu książki (czasopisma) zawierające oprócz fotografii również jej podpis z interesującymi nas informacjami na temat przedstawianego pojazdu (typ, jednostka, rejon, rok). Jeśli jest to strona internetowa - poprosimy o adres strony. Nie mamy zamiaru weryfikować wiarygodności źródeł, bo nie na tym ma polegać konkurs. Zakładamy, że macie prawo zaufać publikacjom (stronom). W wyjątkowych sytuacjach, kiedy uznamy, że autorzy publikacji (strony) mylą się w opisie co do typu pojazdu, jednostki, roku lub rejonu (zwłaszcza tego ostatniego) zastrzegamy sobie prawo do poproszenia uczestnika o uzasadnienie, uwiarygodnienie opisu, a w ekstremalnych przypadkach (rejon nie mieszczący się naszym zdaniem w obszarze zawartym w temacie konkursu) odrzucenia takiego egzemplarza.

Oczywiście zakładamy, że nie każde zdjęcie będzie w pełni opisane. Jednak najważniejsza informacja, jaką jest rejon, w którym wykonane zostało zdjęcie, jest bezwzględnie wymagana. Przez 'rejon' nie rozumiemy koniecznie konkretnego miejsca, miejscowości, ale na przykład określenia 'geograficzne' typu 'Włochy', 'Francja', Wał Zachodni', 'Ardeny' lub określenia starć, na podstawie których rejon można ustalić, na przykład 'Battle of the Bulge', 'Lądowanie w Normandii', 'walki o Kolonię' itd.

Na koniec jeszcze rzecz, która uszła mojej uwadze - rejon, o którym zapomnieliśmy - ja dopisać, Wy zapytać :) - Czechy w kwietniu/maju 1945, a dokładniej obszar zajęty przez jednostki amerykańskie (3 Armia Pattona w okolicach Pilzna). Proponuję tym, którzy mają dostęp, przejrzeć numery, zwłaszcza starsze, czeskiego magazynu HPM (Historie a Plastikove Modelarstvi). Być może znajdziecie w HPM (lub gdzie indziej) jakiegoś zabłąkanego 'czeskiego' StuG'a.

A już naprawdę na koniec - uściślenie. Żeby nie pojawiły się, jak na 'sąsiednich' forach, próby 'relatywizowania' historii, jednoznacznie przyjmujemy, że mimo, iż alianci i sowieci spotkali się w kwietniu nad Łabą, a obszar walk drastycznie się skurczył, to nadal uznajemy, tak jak zresztą się powszechnie uznaje :), że każdy rejon walk Niemców z aliantami zachodnimi, to 'front zachodni', a każdy rejon walk Niemców z sowietami, to 'front wschodni'. Amen.

Wiem, że nie jest Wam łatwo znaleźć i wybrać swój egzemplarz, ale to między innymi - dociekliwość, cierpliwość w wertowaniu źródeł, zdolność dotarcia do odpowiednich - miało dać Wam możliwość wykazania swych mistrzowskich umiejętności - takie małe utrudnienie na początek :).

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez portalus » niedziela, 1 czerwca 2008, 08:18

Jarek Gurgul napisał(a):Jeśli zdjęcie pochodzi z publikacji drukowanej - poprosimy o skan lub zdjęcie fragmentu książki (czasopisma) zawierające oprócz fotografii również jej podpis z interesującymi nas informacjami na temat przedstawianego pojazdu (typ, jednostka, rejon, rok).

Oraz, co oczywiste, o pełen opis bibliograficzny - jak we wszystkich publikacjach.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Pytania dotyczące Konkursu

Postprzez Jonak » niedziela, 1 czerwca 2008, 10:34

Jarek Gurgul napisał(a):Być może znajdziecie w HPM (lub gdzie indziej) jakiegoś zabłąkanego 'czeskiego' StuG'a.


Zdaję się w tym rejonie zdobyto te bardzo ciekawe 'hybrydy' - StuG-i upodobnione do Jagdpanzerów...:>
Jonak
 

Następna strona

Powrót do Konkurs Panzer Master 2008

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość