Regulamin konkursu

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Darek Trzeciak » piątek, 16 lutego 2018, 18:23

Mecenas napisał(a):Czas trwania konkursu: od 1 marca 2018 do 15 czerwca 2018

Dla sprinterów jak znalazł ;o)
dewertus napisał(a):Zakończenie (wg mnie) powinno być 11.11.2018...

tak
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Reklama

Re: Regulamin konkursu

Postprzez MIRO » piątek, 16 lutego 2018, 20:35

dewertus napisał(a):Zakończenie (wg mnie) powinno być 11.11.2018...


Może nie tyle zakończenie, co ogłoszenie wyników.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Regulamin konkursu

Postprzez KR77 » piątek, 16 lutego 2018, 20:49

MIRO napisał(a):
dewertus napisał(a):Zakończenie (wg mnie) powinno być 11.11.2018...


Może nie tyle zakończenie, co ogłoszenie wyników.



Ten postulat nie będzie problemem do spełnienia przez administrację forum :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: Regulamin konkursu

Postprzez skusz » piątek, 16 lutego 2018, 21:53

Mecenas napisał(a):Nie ukrywam, że wiedząc co się święci miałem trochę więcej czasu na wymyślenie co by tu skleić, ale jeszcze nie zdecydowałem. Co byście powiedzieli na dodatkową zabawę w ramach konkursu polegającą na wyjściu poza swoją zwyczajową strefę komfortu? Ja np. jeszcze nigdy okrętu nie zbudowałem i tak sobie gdybam jak by było...

Co by tu skleić, to już wiedziałem jak pokazał się wątek, ale Flyzloty mnie wyprzedził z deklaracją.
Pomysł ze strefą komfortu podoba mi się. Takie cuś SH-2G Sea Spirit w 1:48 nie moja skala, nie moje Spity. Czajnik skleiłem jeden Mi-4, popróbowałbym z czymś większym :D . A jak by było więcej czasu to może jakiś F-16, albo Polski Fiat...
Rozmarzyłem się
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
Obrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3149
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Mecenas » piątek, 16 lutego 2018, 22:13

Sławku, zachęcam do Fiata. Czajniki czy wiatraki to jednak latające ustrojstwa a przy pojazdach jakoś mało się udzielasz. Mnie kuszą np. łódki z IBG 1/700 albo FT-17 w 1/72 (choć jednego z FtF już kiedyś tam zrobiłem). Mam takie dwa fajne modele z Flyhawka tych Renówek...
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Flyzloty » piątek, 16 lutego 2018, 22:16

skusz napisał(a): Co by tu skleić, to już wiedziałem jak pokazał się wątek, ale Flyzloty mnie wyprzedził z deklaracją.


Ja bardzo chętnie zobaczę festiwal Boeingów.
Na kalkach są dwa warianty "Piłsudskiego",więc póki nas dwóch to się podzielimy ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin konkursu

Postprzez KR77 » piątek, 16 lutego 2018, 22:22

Mecenas napisał(a):Sławku, zachęcam do Fiata...


Może jednak Cadillac ;o)

Obrazek
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 15:07

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Flyzloty » piątek, 16 lutego 2018, 22:25

Mecenas napisał(a): Mnie kuszą np. łódki z IBG 1/700

No to blacha obowiązkowo do 7setki,ale wtedy czasu mało.
Da się,ale trzeba się naprawdę szybko uwijać.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Puskal » sobota, 17 lutego 2018, 00:13

Temat konkursu oczywisty na ten rok. Rozważam Spita VIII Skalskiego, SB lim-2 na bazie Edkowego UTI oraz rozbitą P.1 w finalnej konfiguracji. Z pojazdów mogę zrobić BWP-1 S-model. Krótki termin wymaga bazowania na dobrych zestawach, ograniczenia waloryzacji i skoncentrowaniu się na malowaniu. Muszę się zastanowić czy dam radę zabrać się za cokolwiek z powyższych tak żeby mieć pewność realizacji.
Ostatnio edytowano sobota, 17 lutego 2018, 10:29 przez Puskal, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Mecenas » sobota, 17 lutego 2018, 08:31

Puskal napisał(a):Temat konkursu oczywisty na ten rok. Rozważam Spita VIII Skalskiego, SB lim-2 na bazie Edkowego UTI oraz rozbitą P.1 w finalnej konfiguracji. Z pojazdów mogę zrobić BWP-1 S-model. Krótki termin wymaga bazowania na dobrych zestawach, ograniczenia waloryzacji i skoncentrowaniu się na malowaniu. Muszę się zastanowić czy dam radę zabrać się za cokolwiek z powyższych tak żeby mieć pewność finalizacji.

Marcin, moim zdaniem Eduardowy UTI najlepiej pasuje do CS-102. Obawiam się, że do prawidłowego SB Lim-2 będzie wymagał przeróbek np. w rejonie uzbrojenia tudzież hamulca aerodynamicznego (w modelu jest wczesny z MiGa-15/S-102/LiMa-1). Można pożenić go z fragmentami bisa, ale to już wymaga czasu.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Łukasz_K » sobota, 17 lutego 2018, 09:32

Jako początkujący zostanę może przy latadłach. Może to zbyt oryginalne nie będzie ale bym skleił lima 2r z Edkowego bisa. Oprócz aparatu czymś się różnią?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4811
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Puskal » sobota, 17 lutego 2018, 10:33

Mecenas napisał(a):Marcin, moim zdaniem Eduardowy UTI najlepiej pasuje do CS-102. Obawiam się, że do prawidłowego SB Lim-2 będzie wymagał przeróbek np. w rejonie uzbrojenia tudzież hamulca aerodynamicznego (w modelu jest wczesny z MiGa-15/S-102/LiMa-1). Można pożenić go z fragmentami bisa, ale to już wymaga czasu.

Mam już cały ogon od wczesnego miga 15, przeróbek w rejonie uzbrojenia nie sprawdziłem jeszcze ale wydaje mi się że jest to do ogarnięcia. Jeżeli nakład pracy będzie za duży to idę w stronę spita.
Avatar użytkownika
Puskal
 
Posty: 642
Dołączył(a): piątek, 1 marca 2013, 22:53

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Dominik » sobota, 17 lutego 2018, 14:19

Marcin, pamysł na VIII Skalskiego jest całkiem OK...tylko czy się wyrobię przy notorycznym braku czasu na jakiekolwiek hobby. Może dołożyć z miesiąc lub dwa?
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 17 lutego 2018, 17:50

dewertus napisał(a):Zakończenie (wg mnie) powinno być 11.11.2018...

Dokładnie tak :!:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Regulamin konkursu

Postprzez Mecenas » sobota, 17 lutego 2018, 20:25

Jacek Bzunek napisał(a):
dewertus napisał(a):Zakończenie (wg mnie) powinno być 11.11.2018...

Dokładnie tak :!:

Z tym terminem zakończenia to trochę jak z plecami - jakbyś się nie obrócił zawsze są z tyłu. Zakończenie 11 listopada to był oczywiście nasz pierwszy pomysł. Ale w takim układzie kiedy zacząć? W maju i wlec konkurs przez 6 miesięcy mając w środku wakacje? To są znowu problemy z utrzymaniem tempa i powrotem do modeli porzuconych na czas wyjazdów czy urlopu na działce. Zaczynając po wakacjach mamy raptem 2 miesiące z ogonkiem na zrobienie modelu czyli jeszcze mniej niż teraz. Doszliśmy do wniosku, że mimo wszystko najkorzystniej będzie zacząć od marca i zdążyć z wynikami przed wakacjami. Stąd 3,5 miesiąca na robotę. Ogłosiliśmy konkurs trochę wcześniej, żeby każdy zainteresowany mógł się zastanowić co chce zrobić, ewentualnie skombinować potrzebny model i od razu od początku marca zabrać się pracy. Wiem, że 11 listopada byłby fajny i symboliczny, ale tym razem względy praktyczne jednak wzięły górę. A kto wie, może na drugą połowę roku też nam się wspólnymi siłami uda coś ciekawego rozkręcić?
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do 1918-2018 - Konkurs z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość