Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Vierbein » czwartek, 15 marca 2018, 23:39

Jako, że nigdy w życiu nie brałem działu w żadnym modelarskim konsursie, postanowiłem spróbować. Jednak szanse na ukończenie w czasie, a nawet na rozkręcenie tego warsztatu są minimalne, gdyż moje życie jest w nieustannej kolizji z moim ulubionym hobby a deficyt czasu ogromny. Dlatego jest to raczej honorowy bieg po zdrowie i walka z cieniem. Tym bardziej, że żadnego ze swoich modeli nie robiłem krócej niż pół roku.
Wykorzystam Profipack Oeffaga D.III 253 Eduarda, aby wykonać wersję "Leda z łabędziem" z 13 EM.
Kilka lat temu robiłem ten samolot w wersji weekend edition w barwach 7 EM. Zostały mi po nim niewykorzystane kalki Printscale. Mam też trochę nieco zleżałych kalek "drewnianych", które zamierzam wykorzystać masowo, jako że możliwości aerograficzne mam teraz mocno ograniczone ze względu na niemowlę w domu. Z tego względu rozważam nawet wykonanie malowań - tam gdzie kalki nie sięgną - pędzlem. Przy okazji zdałem sobie sprawę że poprzedni Oeffag jest równieśnikiem mojej starszej córki (obecnie 4 lata). Zatem obecnie i młodszej coś się należy na dobrą wróżbę.

Fotografia archiwalna tego samolotu, niestety nie znam publikacji, w której ją zamieszczono.
Obrazek

Podstawowa literatura tematu. Wszystkie książki nabyte od kolegów z forum :D
Obrazek

Kalki drewniane i patriotyczne.
Obrazek

Resztówka kalek Printscale z rzeczoną Ledą i łabędziem.
Obrazek

Model zakupiony wczoraj w miejscowym sklepie modelarskim.
Obrazek

Serce w barwach narodowych wykonała moja starsza córka a nie ja, ale mam nadzieję, że zmieści się to w regulaminie.

Stan zaawansowania prac - ZERO. Nawet z woreczka nic nie wypakowałem. Żeby zmieścić się w czasie, będę musiał odejść od modelarskich przyzwyczajeń. Zobaczymy....
Ostatnio edytowano piątek, 16 marca 2018, 07:54 przez Vierbein, łącznie edytowano 1 raz
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Reklama

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem"

Postprzez DUDE » piątek, 16 marca 2018, 07:45

Dobry temat :)
Zawsze coś nowego, bo nie znałem tego malowania..
Cóż z tym czasem to tak jest, jak się ma małe dzieci w domu, dlatego pracuje wieczorami. Proponuje rozgrzebać model i wystawić gdzieś na widoku. Jak będziesz koło niego się krzątał przy czynnościach niemodelarskich, to będzie Cię sukcesywnie wkurzał, że tyle jest do zrobienia. Żonie należy powiedzieć, że to mus robić, bo twoja praca niesie elementy patriotyczne i teraz okrągła rocznica i że to dla potomności i że nikt nie praktykuje w domach takich wartości historycznych i z pewnością zrozumie konieczność pracy nad modelem. Kolegom trzeba powiedzieć, że nie masz dla nich czasu bo podejmujesz wielki projekt narodowościowy i nie będziesz marnował czasu jak oni w pubach na bezsensownym piciu piwa i rozmowie o niewiastach i polityce. Piwo możesz sobie postawić przy modelu dla lepszej motoryki i lekkości przy pracy.
Powodzenia!
D
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez GrzeM » piątek, 16 marca 2018, 12:58

DUDE napisał(a):Cóż z tym czasem to tak jest, jak się ma małe dzieci w domu, dlatego pracuje wieczorami. Proponuje rozgrzebać model i wystawić gdzieś na widoku.

Nie wiem jakie Pan Kolega ma doświadczenie z małymi dziećmi, ale przy mojej trójce zostawienie rozgrzebanego modelu "gdzieś na widoku" skutkowałoby natychmiastową dezintegracją tego nieszczęsnego modelu, względnie wmontowaniem jego zdekonstruowanych uprzednio części w budowlę z klocków lego lub przerobieniem na naszyjnik księżniczki (zależnie od płci dziecka).
A może podłączasz pod prąd? Opryskujesz trucizną? Odgradzasz drutem kolczastym? Zostawiasz na straży szkolonego skorpiona?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Łukasz_K » piątek, 16 marca 2018, 13:30

GrzeM napisał(a):...zostawienie rozgrzebanego modelu "gdzieś na widoku" skutkowałoby natychmiastową dezintegracją tego nieszczęsnego modelu, względnie wmontowaniem jego zdekonstruowanych uprzednio części w budowlę z klocków lego lub przerobieniem na naszyjnik księżniczki (zależnie od płci dziecka).
A może podłączasz pod prąd? Opryskujesz trucizną? Odgradzasz drutem kolczastym? Zostawiasz na straży szkolonego skorpiona?
[/quote]

O to to to, średnia życia moich gotowych modeli na półce to 3 dni, po tym czasie w dziwnych okolicznościach 'gubią' elementy podwozia, uzbrojenia, anteny, owiewki, skrzydła, stateczniki. A jak o to zapytam, to nikt ich niby nie dotykał ;o). Rozgrzebane modele chowam głęboko a żeby w ogóle je ukończyć.
Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4780
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 12:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez DUDE » piątek, 16 marca 2018, 14:08

Panowie
Stosuje psychotechnikę i sieje postrach
Należy skutecznie grozić palcem i chronić swojej sfery przed małymi rączkami. Można używać skwapliwie ćwiczonych strasznych wyrazów twarzy lub szeroko otwierać oczy w geście wielkiej dezaprobaty. ONI zawsze się patrzą w oczy jak coś chcą dorwać w łapki i podejrzewają że nie powinni. Gorzej jak demolują pod nieobecność..na to nie ma rady tylko okopy i transzeje..lub zostawić kawałek czekolady w innym miejscu dla odwrócenia uwagi
A tak poważnie, ja kładę sobie na półce, która znajduje się na poziomie moich oczu i poza zasięgiem ICH wzroku..to już dużo ułatwia :lol:.
Obrazek
Avatar użytkownika
DUDE

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 581
Dołączył(a): czwartek, 24 listopada 2011, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Adam » piątek, 16 marca 2018, 18:40

Moje modele w zasadzie przeżyły czasy, gdy moi dwaj synowie dorastali, choć na niektórych są do dzisiaj odciski palców umazane klejem. :D
Jeżeli chodzi o wnuki to na razie skutkuje powiedzenie ZOSTAW TO SĄ ZABAWKI DZIADKA. :D

Tak przy okazji ;o) model jest fajny, znałem wcześniej jego malowanie, ale nie wiedziałem, ze są takie kalki do niego.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Vierbein » sobota, 17 marca 2018, 13:22

Każdy modelarz, który utrzyma swoje hobby po przyjściu na świat potomstwa, powinien być jakoś doceniony. A posiadacz Karty Dużej Rodziny powinien mieć stałe rabaty w sklepach modelarskich. :!:
Moja niewielka kolekcja jakoś przetrwała, choć kilka modeli, m.in. Fokkera Dr. I i PZL 24 załatwiła jakiś czas temu gosposia, a nie dzieci :? .
Warsztat dzienny jest o tyle trudny, że zaraz mam pasażerkę na kolanach:
Obrazek

Pozostaje noc. Wczoraj zacząłem kleić jak za dawnych czasów. Pomaluje się później. Postanowiłem zaufać Edwardowi, który swoje modele tworzy raczej z myślą o klientach chcących szybko zobaczyć efekt swojej pracy. Wcześniej malowałem każdą część z osobna, co wydłużało czas i powodowało problemy ze spasowaniem pomalowanych elementów. A tu nagle tyle radochy! Wszystko pasuje idealnie!
Obrazek
Psiknę wnętrze żółcią, potem pociągnę pędzlem na brązowo i będzie drewno! Przy okazji zmontowałem sobie fotel pilota z blaszki. Waham się, czy zamontować go zamiast zestawowego, bo choć efektowniejszy, to nieco mniejszych wymiarów. Nie zaburzy proporcji w kabinie?
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Mecenas » sobota, 17 marca 2018, 17:02

Vierbein napisał(a):Pozostaje noc. Wczoraj zacząłem kleić jak za dawnych czasów. Pomaluje się później. Postanowiłem zaufać Edwardowi, który swoje modele tworzy raczej z myślą o klientach chcących szybko zobaczyć efekt swojej pracy. Wcześniej malowałem każdą część z osobna, co wydłużało czas i powodowało problemy ze spasowaniem pomalowanych elementów. A tu nagle tyle radochy! Wszystko pasuje idealnie!

Widzisz! Dzięki dzieciom na nowo odnalazłeś radość w hobby. ;)
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Taki Jeden » sobota, 17 marca 2018, 20:03

Vierbein napisał(a):Serce w barwach narodowych wykonała moja starsza córka a nie ja, ale mam nadzieję, że zmieści się to w regulaminie.

Nie zmieści się: :mrgreen:
W poście rozpoczynającym relację z budowy prosimy umieścić fotografię przedstawiającą zawartość modelu
przed sklejeniem czegokolwiek oraz polską flagę/banderę/szachownicę narysowaną odręcznie dowolną techniką.
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez KR77 » sobota, 17 marca 2018, 21:01

Taki Jeden napisał(a):
Vierbein napisał(a):Serce w barwach narodowych wykonała moja starsza córka a nie ja, ale mam nadzieję, że zmieści się to w regulaminie.

Nie zmieści się: :mrgreen:
W poście rozpoczynającym relację z budowy prosimy umieścić fotografię przedstawiającą zawartość modelu
przed sklejeniem czegokolwiek oraz polską flagę/banderę/szachownicę narysowaną odręcznie dowolną techniką.


RYSOWAĆ:
1. «przedstawiać coś na papierze za pomocą ołówka, kredki»
2. «opisywać coś obrazowo, plastycznie»

Flaga/bandera/szachownica - została zobrazowana plastycznie ;o)
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Vierbein » sobota, 17 marca 2018, 22:37

Chodzi o to bysmy tu rysowali flagi czy budowali modele? W tym watku niedawno zamiescil post jeden z Adminow, ale nic nie pisal o regulaminie. Jesli moj warsztat jest tu nielegalnie, prosze o przeniesienie go do lotniczego dzialu warsztatowego. Dobrze byloby, gdyby admin sie wypowiedzial i zakonczyl niejasna sytuacje.
PORTFOLIO
"The nice thing about P.C.10 is nobody can prove you wrong"
Avatar użytkownika
Vierbein

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 20 czerwca 2012, 09:57
Lokalizacja: znowu Stambuł

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez KR77 » sobota, 17 marca 2018, 22:46

Vierbein napisał(a):Chodzi o to bysmy tu rysowali flagi czy budowali modele? W tym watku niedawno zamiescil post jeden z Adminow, ale nic nie pisal o regulaminie. Jesli moj warsztat jest tu nielegalnie, prosze o przeniesienie go do lotniczego dzialu warsztatowego. Dobrze byloby, gdyby admin sie wypowiedzial i zakonczyl niejasna sytuacje.


Sytuacja jest jasna. To forum modelarskie :!: Nie historyczne. Nie fotograficzne. Precz z dyktaturą ADMINÓW :mrgreen:

PS Nie budzić ADMINA :mrgreen:
Avatar użytkownika
KR77
 
Posty: 1377
Dołączył(a): czwartek, 31 marca 2016, 14:07

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Taki Jeden » niedziela, 18 marca 2018, 07:22

Vierbein napisał(a):Chodzi o to bysmy tu rysowali flagi czy budowali modele? W tym watku niedawno zamiescil post jeden z Adminow, ale nic nie pisal o regulaminie. Jesli moj warsztat jest tu nielegalnie, prosze o przeniesienie go do lotniczego dzialu warsztatowego. Dobrze byloby, gdyby admin sie wypowiedzial i zakonczyl niejasna sytuacje.

Zawsze się musi znaleźć jakiś odmieniec.
Regulamin to regulamin, zamiast się mazgaić poproś córkę (skoro sam nie umiesz), żeby ci narysowała jakąś flagę i będzie git. :mrgreen:
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Mecenas » niedziela, 18 marca 2018, 08:08

Trzeba przyznać, że ciągle mnie zaskakujecie i trudno się nudzić będąc w administracji forum... W kwestii formalnej - papierowa flaga w kształcie serca też jest ok.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Albatros D.III Oeffag "Leda z łabędziem" / Eduard 1:48

Postprzez Taki Jeden » niedziela, 18 marca 2018, 08:15

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Taki Jeden
 
Posty: 115
Dołączył(a): niedziela, 15 października 2017, 12:46

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości