Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez potez » piątek, 21 grudnia 2018, 23:21

Taki lekki dziwak ze starego modelu Classic Airframes:
Obrazek
w srodku shortrun, jakości znanej wszystkim starym piernikom co 20 lat temu modele robili ;o)
Obrazek
dokumentacja startu budowy:
Obrazek
W sumie wyjąłem żeby przetestowac cążki do cięcia współczesne i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Tak wygląda większość części tego modelu:
Obrazek
Obrazek
a tak wygląda po pierwszym w życiu ciachaniu przy pomocy diaspie:
Obrazek
Obrazek
Jak na glutki z nadlewkami i nierównej szerokości kanałami wlewowymi to jestem w szoku :shock: normalnie ciął bym to żyletkopiłką czeską i ciął a tutaj ciach ciach i idealnie czyste prostopadłe cięcia. Wszystkie elementy wyciąłem w 5 minut z ramek ( jakieś 20kilka cześci) :mrgreen:
Jak widać w pudełku jest do niego blaszka ExtraTech - kupiłem całość bardzo okazyjnie. malowanie z dużym godłem na podstawie Hungary Fighter Colours Stratusa, kalkę dorobię i maski sobie wytnę. Farpki będa z MRP.
Teraz się udawam na poszukiwanie materiałów do kabinki i nitowania. Taka sympatyczna beczuszka do wydłubania, wiadomo CA to będzie sporo szlifowania.
Ale wolę to niż masakryczne rowy jakimi Italeri nas uraczyło w Mc.200 i Re.2002, oczy bolą od samego patrzenia :roll:
Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 13:37 przez potez, łącznie edytowano 2 razy
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Reggiane Re.2000 Heja 1:48

Postprzez zegeye » sobota, 22 grudnia 2018, 10:26

O ... Seversky a'la makaroni. Będę zaglądał choć nie moja skala. :P
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Reggiane Re.2000 Heja 1:48

Postprzez gphobby » poniedziałek, 24 grudnia 2018, 12:43

Będę zaglądał. Też planowałem w najbliższym czasie. Jeszcze się zastanawiam, z czym do konkursu stanąć, bo to generalnie moja standardowa tematyka ;)
P.S. Jakbyś potrzebował kalkomanii (krzyże), to daj znać, mam kilka zestawów z Propagteamu, do 1:48 też powinny się nadać.
gphobby
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 18 kwietnia 2017, 23:09

Re: Reggiane Re.2000 Heja 1:48

Postprzez Rhayader » czwartek, 17 stycznia 2019, 01:57

no i, no i?
Janusz
Galerie

Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
Rhayader

Zimna Wojna 2
 
Posty: 760
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reggiane Re.2000 Heja 1:48

Postprzez Bolo07 » czwartek, 17 stycznia 2019, 22:55

Będzie włoski, mam nadzieję ? Uwielbiam te wszystkie ciapki i łatki na samolotach Reggia Aeronautica.
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 11:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Reggiane Re.2000 Heja 1:48

Postprzez potez » niedziela, 7 kwietnia 2019, 22:38

Łapiąc trochę odpoczynku po łożu silnika i silniku do Fightera wyjąłem beczuszkę z pudełka. Zawodnik jest wagi ciężkiej ale w końcu znalazłem na niego papiery i spróbuje się z nim zmierzyć. Na dziś robienie miejsca na kabinę i wręgi:
Obrazek
Jak widać ścianki grube jak ściany sejfu :mrgreen: Wyzerowałem niepotrzebne linie na kadłubie, i wyciałem brakujący półokrągły otwór z przodu kadłuba pod wiatrochronem. Kabina jest duża, przestronna i sporo tam widać, wziałem więc swój ulubiony zestaw do pocieniania ścianek i przy jego pomocy w ciągu godziny zrobiłem tak:
Obrazek
Teraz czas na dorobienie wręg, tablicy przyrządów, fotela i innych szpejów do kabiny.
Jak kogoś interesuje to dokumentacja jest tutaj: http://www.avia-it.com/act/profili_daerei/libretti_velivolo/pa_miana_lib.velivoli/reggiane-re-cn2000_flip/reggiane-re-cn2000.html#p=1
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez potez » niedziela, 5 maja 2019, 22:03

Wziąłem do ręki te wszystkie żywice jakie były w środku - nad których precyzją wszyscy trwali w zachwycie 18 lat temu jak ten model pojawił się na świecie - i postanowiłem je zostawić w woreczku, jakoś zachwytu nie budziły a co gorsza zdjęcia mi wpadły w łapy :? ...
Obrazek
No to wziąłem trochę plastiku i podłubałem jak umiałem, czeskie blaszki też jakoś nie podeszły, chyba za bardzo wymagający jestem :lol:
Fotelik dla kierownika - chyba Dzwonnik z Notre Dame tym latał ;)
Obrazek
I zdjęcie rodzinne, w zasadzie wszystkie kawałki poza dźwigniami przełączników są zrobione, można składać do kupy, malować i zamykać kadłub:
Obrazek
Jak widać, żywiczne detale troszkę się minęły z tym co powinno być w środku. :?
Najdziwniejszy kadłub samolotu jaki dotychczas miałem na warsztacie, jakbym wnękę podwozia od bombowca w stylu B-29 detalował - okrągłe ścianki i pękata beczka a w środku miejsca tyle, że ze 4 pilotów by się zmieściło :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez zegeye » niedziela, 5 maja 2019, 22:22

Super robota. :D
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 6 maja 2019, 07:37

Aaa. zaćmienie miałem, jak gdzie indziej pytałem co to za Reggiane. I tu się zgodzę, za wymagający jesteś :lol: Ale teraz wygląda świetnie.
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 6 maja 2019, 10:37

ładna rzeźba
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: Reggiane Re.2000 Madziarski 1:48

Postprzez potez » niedziela, 26 maja 2019, 19:04

Skrzydło wyzerowane i zrobione komory podwozia z owiewkami:
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 60 gości