1/72 He-70 ICM

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » wtorek, 28 maja 2019, 16:35

Jeden z ostatnich moich zakupow , zdobyty w ramach promocji w MOJE HOBBY. Lily na ukończeniu ,mam parę dni wolnego ,
tematycznie będzie odpowiedni do konkursu , i najważniejsze odpowiedni do wczesnego niemieckiego camo. ( test kolorystyki gunze).
Mam nadzieję że uda mi się go skończyć w terminie , będzie prosto z pudla.

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

modele polskich samolotów

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 28 maja 2019, 16:59

Będę obserwował, bo mam cały czas na niego chrapkę: z jednej strony mam chęć ze względu na fajne odwzorowanie faktury poszycia, z drugiej boję się, czy formy się zbytnio nie postarzały, bo to co jest zaletą nagle może się obrócić w wadę. ;o)
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » środa, 29 maja 2019, 08:51

Artur Rzepka napisał(a):Będę obserwował, bo mam cały czas na niego chrapkę: z jednej strony mam chęć ze względu na fajne odwzorowanie faktury poszycia, z drugiej boję się, czy formy się zbytnio nie postarzały, bo to co jest zaletą nagle może się obrócić w wadę.


Faktura faktycznie fajna , ale upierdliwa w robocie. Wypraski już swoje dostały, a im poźniej go kupisz to prawdopodobnie będzie tylko gorzej.
Faktem jest że jest o wiele lepszy niż model matchboxa , więc dużej konkurencji nie ma. Wieczorne dłubanie.

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » wtorek, 18 czerwca 2019, 19:00

W te upały nic się nie chce robić, a czas nagli. :oops:
Tak to teraz wygląda.
Obrazek
Obrazek

Więcej w nim szlifowania niż klejenia , żeby nie ten konkurs już dawno trafił by do szafy.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez Artur Rzepka » wtorek, 18 czerwca 2019, 23:27

marco2607 napisał(a):Więcej w nim szlifowania niż klejenia...


To ja jednak podziękuję, wystarczy mi chyba oglądanie takich sklejanych jak Twój w internecie. :mrgreen:
~W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym.
Avatar użytkownika
Artur Rzepka
 
Posty: 935
Dołączył(a): sobota, 7 czerwca 2008, 15:02
Lokalizacja: W-wa

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez Łukasz_K » środa, 19 czerwca 2019, 08:19

marco2607 napisał(a):W te upały nic się nie chce robić


coś o tym wiem (zwłaszcza że mam warsztat na poddaszu)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4807
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 11:51

Artur Rzepka napisał(a):
marco2607 napisał(a):Więcej w nim szlifowania niż klejenia...


To ja jednak podziękuję, wystarczy mi chyba oglądanie takich sklejanych jak Twój w internecie. :mrgreen:


Dużego dramaty nie ma , następny sklejał bym inaczej. Dużo kłopotu zrobiłem sobie ze skrzydłami , instrukcja jest fatalna.
Oczywiście przed klejeniem jest sporo pasowania , jak mowią 3 razy przymierz i potem przylej. Tu trzeba z 10 razy przymierzyć. :(
Kolorki wstępnie położone. Co sądzicie o kolorystyce , malowane gunze C308-szary , c303 zielony, h406 czekoladowy.
Ten h406 idzie do wymiany przy następnych modelach z takim camo, pomimo zastosowania rozcieńczalnika do śmierdziucha długo schnie ( i paluchy się odcisnęły ).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez HubertKendziorek » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:16

marco2607 napisał(a):3 razy przymierz i potem przylej


Brzmi okrutnie. No, ale pewnie sobie zasłużył :mrgreen: .

Malowanie wyszło bardzo, bardzo dobrze. Przyciąga wzrok (wątpię co prawda, żeby dokładnie o to chodziło w sztuce kamuflażu, ale w modelach to z pewnością zaleta, nie wada).

Z pozdrowieniami
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2121
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 12:48

HubertKendziorek napisał(a):Przyciąga wzrok (wątpię co prawda, żeby dokładnie o to chodziło w sztuce kamuflażu, ale w modelach to z pewnością zaleta, nie wada).

Ten samolot był tak malowany .
W 1 poście pokazałem schemat malowania. Starałem się osiągnąć coś na jego wzor, ale z uwzględnieniem zdjęć ( są 3szt w monografii hiszpańskiej) . Wyszło jako-tako .
ICM z malowaniem daje radę, tylko problemem leży w tym że w malowaniu kadłuba kolory boku nie pokrywają się z jego gorą.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez wasilewskiadam » poniedziałek, 24 czerwca 2019, 18:38

Fajnie się zapowiada.. jak dla mnie za "żywe" barwy, ale pewnie będziesz coś jeszcze cudaczył z kolorkami ..Rozkład plamek no cóż co samolot to inaczej.
Adam Wasilewski
KMMR 08/15 Białystok
Avatar użytkownika
wasilewskiadam
 
Posty: 362
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 18:20
Lokalizacja: KMMR 08/15 Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » wtorek, 25 czerwca 2019, 08:18

wasilewskiadam napisał(a):Fajnie się zapowiada.. jak dla mnie za "żywe" barwy, ale pewnie będziesz coś jeszcze cudaczył z kolorkami ..Rozkład plamek no cóż co samolot to inaczej.


Farby położone na czarny podkład, i jedynie zielony kolor zbyt dobrze pokrył swoje pola. Spod szarego i brązu są prześwity i za dużo kombinacji tam nie będzie, bo będzie wyglądać na barok ktorego za bardzo nie lubię na modelach.
Zdjęcia trochę przekłamują, telefon i tak za swoją sztuczną inteligencją zrobi swoje.
Jedno co będzie wymagało poprawy to wielkość czarnych plackow na skrzydłach, icm zrobił za małe kalki .
Ciekawostką w tym samolocie jest to że przed wypadkiem miał inaczej pomalowany kadłub.

A to zdjęcie może komuś się przyda
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » sobota, 29 czerwca 2019, 16:49

Niestety nie wyrobię się w terminie :oops:
Aby położyć kalki lakier błyszczący musi wyschnąć. Kalki będą icm ,jakie płyny użyć :?:

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » niedziela, 30 czerwca 2019, 19:23

Po poprawkach i kalkowaniu. Jutro koniec roboty :oops:

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: 1/72 He-70 ICM

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 1 lipca 2019, 14:43

Ostatnie zdjęcia warsztatowe, zostało zrobić jakieś małe okopcenia i zanurzyć w kałuży.
Zrobię to niebawem :P bo w Białymstoku zaczęła się ulewa.

Obrazek
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości