Mirage F.1 EQ, Special Hobby, 1:72 - Irak 81

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mirage F.1 EQ, Special Hobby, 1:72 - Irak 81

Postprzez pepociufakers » niedziela, 30 czerwca 2019, 15:50

Hej,

Temperatury za oknem jak w Iraku(u mnie 31 stopni), więc pora jest jak najbardziej odpowiednia, aby wkleić kilka zdjęć Mirage F.1 w barwach odległego gorącego Iraku.

Pamiętam pierwszy numer Techniki Wojskowej z 91 roku w którym dokonano analizy lotnictwa Iraku vs sił koalicji biorącej udział w Pustynnej Burzy. Dodatkowo lotnictwo Iraku tamtych czasów jest bardzo interesujące z racji mieszanki wszelkiego rodzaju sprzętu nie tylko z dawnego ZSSR ale i np. Francji. To wszystko spowodowało, że na warsztat trafił samolot w takich, a nie innych barwach.

Jeśli chodzi o sam model: opracowanie na duży plus, nowy wypust ze stajni Special Hobby czyli spasowanie bardzo dobre, nie jest to Tamiya, ale nie jest to też klasyczny short-run typu rs-models, w każdym razie co do pasowania nie mogę się przyczepić . Szpachli bardzo, bardzo mało - tylko na łączeniu połówek kadłuba.
Malowanie: Po analizie kolorów postawiłem na: Pactra A96 RLM79 i Pactra A92 RLM75, spód modelu to FS35189 i tutaj wykorzystałem farbę Hataka z serii C.

Model przedstawia Mirage F.1EQ w barwach z lat 81-82 - osobistą maszynę majora Moukhalad Abdul Karim, który zestrzelił 14 irańskich samolotów*ale potwierdzonych zostało tylko 5).

A, że jak już wspominałem w warsztacie - podwozie Mirage F.1 wygląda bardzo bombowo:) a że lubię bardzo oglądać detale na zdjęciach, to....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 15:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mirage F.1 EQ, Special Hobby, 1:72 - Irak 81

Postprzez xmen » niedziela, 30 czerwca 2019, 17:05

Fajny jest.Też sobie takiego kupiłem.
Avatar użytkownika
xmen

Animal Planet
 
Posty: 1163
Dołączył(a): sobota, 2 grudnia 2017, 11:02


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości