JaPo Fw 190D-9 Camouflage&Marking Part II

JaPo Fw 190D-9 Camouflage&Marking Part II

Postprzez MarCo » niedziela, 11 listopada 2007, 12:33

Witajcie,

Fanom Dory nie trzeba tej "modelarskiej biblii" przedstawiać - wystarczy powiedzieć "już jest" i wszystko wiadomo. Tym jednak, którzy nie orientują się aż tak dobrze (czyli jak myślę - większości) piszę te parę słów ;)

Druga część książki jest od kilku dni dostępna na czeskim rynku, wreszcie wczoraj udało mi się ją kupić - dzielę się pierwszymi wrażeniami.
Jak za pierwszym razem – spodziewałem się rewelacji i ponownie dałem się zaskoczyć. Całą książkę można opisać czterema słowami : genialna, jakość bez zmian.
Cena jest jeszcze wyższa niż pierwszej części - ale spodziewam się, że z czasem, kiedy rynek się nasyci, powinna spaść. Oczywiście na zachodzie będzie inna niż u nas...na szczęście.
Autorami są jak poprzednio Marc Deboeck, Eric Larger i Tomas Poruba.
JaPo obiecywało utrzymać bardzo wysoką poprzeczkę i słowa dotrzymało – poziom merytoryczny jest na najwyższym poziomie. Ksiązka poświęcona jest wszystkim pozostałym producentom Fw 190D poza macierzystymi zakładami Focke-Wulfa, czyli fabrykom licencyjnym: Roland, Mimetall i Fieseler.
Kontynuując pierwszą część, podzielono zasady malowania na okresy produkcyjne, bloki numerów seryjnych i poszczególnych producentów.
W książce jest ponad 260 stron zapełnionych mnóstwem doskonałych zdjęć, wiele z nich wcześniej nie publikowanych. Dużo kolorowych fotografii zachowanych części samolotu lub całych maszyn, plansze barwne m.in wygląd wersji D-13 „żółtej 10” a także nieznane zdjęcia wersji D-15 i jego profil ! Jako bonus JaPo dołączyło w środku poster z planszą z pierwszej części książki.
Największą niespodzianką jest... zapowiedź TRZECIEJ części :)

polecam !!!!
pozdrowienia
MarCo


[no i jestem u Was...za namową ;) Pozdrowienia dla Namawiaczy]
Avatar użytkownika
MarCo
 
Posty: 311
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 11:56

Reklama

modele polskich samolotów

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości