Fw 190 Revell 1:72

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 lipca 2010, 09:44

Czy ktoś testował tą osłonę to modelu Revella?
http://www.squadron.com/ItemDetails.asp?item=SQ9135

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:14

Pawel Burchard napisał(a):No przyjemnie to prawda, gdyby nie ta fatalna osłona kabiny to właściwie można pokleić dwa modele w jeden wieczór... no i przyda się co nieco poprawić kształt osłon silnika w szczególności panel przed kaemami i okolice. Model mógł być naprawdę zajefajny i rzeczywiście weekendowy. Ale trochę zabrakło :)

p.


Hej Paweł, nic się nie martw. Kilka lat temu dla jaj postanowiłem udowodnić, że da się w 24 godziny zbudować model w małej skali, pomalować go i jakoś to będzie wyglądać. Właśnie mała foka posłużyła za obiekt do prób.

Zerknij tutaj:

http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... day_01.htm

Model z perspektywy czasu śmieszny, troszkę czerstwy (znaczy bardzo czerstwy) i nie powinno się go brać za wzór czegokolwiek. No ale ja też lubię czerpać radość z modelowania i takie coś dla frajdy zrobiłem :)

Co zaś tyczy modelu, to jest pomniejszona z 48 Tamiya z całym wachlarzem jej problemów. Niemniej da się toto wyprowadzić, ja sobie bardzo ceniłem te malutkie modele.

Jeśli osłona Squadrona nie zmieniła się przez te kilka lat, to powinna spokojnie pasować. Zresztą ja robiłem tak, że je rozcinałem i robiłem odsunięte. Wtedy problemu nie było żadnego.
Czasem używałem też osłon z Academy i Hasegawy.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Jostein » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:17

Owiewka z hase jest milimetr za krótka, lepiej "na długość" i szerokość pasuje tamkowa, ta z kolei ma zły kąt po,między podstawą a czołem. Może ktoś robi vacu do tamki?
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:27

Kuba P. napisał(a): Kilka lat temu dla jaj postanowiłem udowodnić, że da się w 24 godziny zbudować model w małej skali, pomalować go i jakoś to będzie wyglądać. Właśnie mała foka posłużyła za obiekt do prób.
Zerknij tutaj:
http://www.ipmsstockholm.org/magazine/2 ... day_01.htm


Historia 24-godzinnej foki jest mi znana, nawet dobrze :) Ja się w tym czasie nie wyrobię ale... mam już z grubsza poklejone 2 foki (Bogu dzięki za Tamiya Extra Thin Cement). Modele mają służyć głównie do zabawy z aerografem :) Natomiast chcę poprawić 3 rzeczy - śmigło, osłonę silnika (górna część przed wylotami kaemów) + pierścień, no i osłona kabiny.
Planowany jest Priller i Kennel.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Rumcajs » poniedziałek, 26 lipca 2010, 14:33

Jostein napisał(a):Owiewka z hase jest milimetr za krótka, lepiej "na długość" i szerokość pasuje tamkowa, ta z kolei ma zły kąt po,między podstawą a czołem. Może ktoś robi vacu do tamki?

A robi, robi... Czeski Rob-Taurus, przygotował oszklenie waku pod model Tamiya/Revell, z tym, że to tak naprawdę pod Tamiyę jest (Revell jest sporo szerszy w rejonie kabiny). Co gorsza, waku powiela błąd złego kąta oszklenia modelu (między podstawą a czołem osłony kabiny a zarazem kąta tylnej powierzchni wiatrochronu - wszystko w rzucie z boku) - a co ciekawe producent w niektórych wyrobach poprawia kształty oszklenia, zaś w innych nie - podejrzewam, że jest to powiązane z łatwością aplikacji - jeśli trzeba by ciąć model itd., pewnie robi kopie zestawowej.

Z tego co przymierzałem, to tylko w miarę pasuje dedykowane oszklenie z zestawu Falcona, a i to najlepiej zamontować w pozycji otwartej.
Pozdrawiam
Marcin Surzyn
Avatar użytkownika
Rumcajs
 
Posty: 166
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 18:22
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez spiton » poniedziałek, 26 lipca 2010, 17:06

Ja robiłem w ten sposób, że wiatrochron był revellowski, a odsuwana część kabiny w pozycji otwartej najlepiej z hasy albo italeri ,-)). Wtedy niedopasowanie nie jest praktycznie widoczne .
Kuba, foczka fajna !!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez marco2607 » poniedziałek, 26 lipca 2010, 20:02

Pawel Burchard napisał(a):A te owiewki Hasegawy to rozdają gdzieś? ;)


W hasegawie fw-190d są 2 owiewki ,ja swoje wykorzystałem do prób przy przejściu na farby gunze , i 109g10 oraz fw-190 z revela są idealne ze względu na cenę do takich eksperymentów.
Tak to wygląda.

Obrazek

Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Jostein » poniedziałek, 26 lipca 2010, 22:28

Rumcajs napisał(a):
Jostein napisał(a):Owiewka z hase jest milimetr za krótka, lepiej "na długość" i szerokość pasuje tamkowa, ta z kolei ma zły kąt po,między podstawą a czołem. Może ktoś robi vacu do tamki?

A robi, robi... Czeski Rob-Taurus, przygotował oszklenie waku pod model Tamiya/Revell, z tym, że to tak naprawdę pod Tamiyę jest (Revell jest sporo szerszy w rejonie kabiny). Co gorsza, waku powiela błąd złego kąta oszklenia modelu (między podstawą a czołem osłony kabiny a zarazem kąta tylnej powierzchni wiatrochronu - wszystko w rzucie z boku) - a co ciekawe producent w niektórych wyrobach poprawia kształty oszklenia, zaś w innych nie - podejrzewam, że jest to powiązane z łatwością aplikacji - jeśli trzeba by ciąć model itd., pewnie robi kopie zestawowej.

Z tego co przymierzałem, to tylko w miarę pasuje dedykowane oszklenie z zestawu Falcona, a i to najlepiej zamontować w pozycji otwartej.



Właśnie przymierzyłem sobie limuzynę z Tamkowej Dory do kadłuba Revella pozbawionego ramy limuzyny - i różnicy w szerokości albo nie ma wcale, albo jest niezauważalna.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1309
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Pawel Burchard » środa, 4 sierpnia 2010, 14:45

Żeby poprawić koła Revella można by użyć oringu do osadzenia na feldze modelu, powinien mieć wymiary (śr.wewn. x grubość) około 4,86 mm x 2,43 mm. Ma ktoś może doświadczenie z wymiarówką takich elementów gumowych?

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez qalimar » niedziela, 8 sierpnia 2010, 21:36

Fakt, szkło w Revellu to jedna wielka tragedyja. Kiedyś polska firma S-model produkowała coś takiego (dwa rodzaje owiewek-płaska i wypukła):

Obrazek

Za psie pieniądze zero problemów. Pasuje toto do wszystkiego, co ma kształty Foki :)
Pzdr
Mariusz Kalinowski
Obrazek
Avatar użytkownika
qalimar
 
Posty: 208
Dołączył(a): wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:50
Lokalizacja: Rügenwalde in Pommern

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 13:47

Ok, tylko tych kabinek się już raczej nie kupi :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 14:16

A i jakość już do dzisiejszych standardów nie przystaje. Mam podobne, więc wiem.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9940
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez Murek » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 15:18

Trzeba sobie samemu wytłoczyć... a jak ktoś lubi pootwierane kabiny to wiatrochron można wyciąć z jakiegoś opakowania przeźroczystego i pozaginać - toż to prościutkie kształty są - dosłownie i w przenośni ;o)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3000
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez qalimar » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 16:17

piotr dmitruk napisał(a):A i jakość już do dzisiejszych standardów nie przystaje. Mam podobne, więc wiem.


Znaczy się do standardu Revella, tak? ;o)

A swoją drogą i na poważnie- standard vacu jaki był, taki i jest. W tej materii Ensteina przez minione 20lat nie było. I długo nie będzie.
Pzdr
Mariusz Kalinowski
Obrazek
Avatar użytkownika
qalimar
 
Posty: 208
Dołączył(a): wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:50
Lokalizacja: Rügenwalde in Pommern

Re: Fw 190 Revell 1:72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 16:58

Einsteina nie było, ale zmieniły się np. dostępne tworzywa.
Szkiełka S-modelu są nieco matowe, z nieco ziarnistą wewnętrzną powierzchnią i nieco żółtawym odcieniem.
Można ich użyć, ale nie sądzę, żeby poprawiły wygląd.
Nie jest łatwo sfotografować szkiełka, ale chyba będzie widać.
Od lewej Squadron, S-model, Pavla i własny nie do końca udany wyrób.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9940
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości