FW-190 A-5 Italeri 1/48

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 25 lipca 2010, 12:58

Aleksander napisał(a):Dzięki, Paweł, za informację - a jakbyś to porównał z Edkiem, to co lepsze?


Hasegawa.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez uruk-hai » niedziela, 25 lipca 2010, 13:03

H.Grafa na obrazku jest na pewno A-5 (choć nie jest napisane)

Model to przepak 1/48 FW-190A-8 Dragon

Dragon pakował też to do pudła pt. A-5 (Specjal) w malowaniu (błędnym) H. Grafa, za to dodawali osłonę MG 17 której (jak widać) Italeri nie dostarcza. Niemniej z A-8 da się przy pewnej dozie samozaparcia wyrzeźbić A-5

Myślę że łatwiej za mniejszą kasę upolować na pewnym serwisie aukcyjnym na literkę A oryginała :)

O A-5 Grafa trochę tu:

viewtopic.php?f=3&t=2071

Ja miałem zbędnego Edka A-5 i zapożyczyłem od niego dolną połówkę skrzydeł
Osłona dodana przez MG 17 nie chce się spasować za bardzo z miejscem do tego przeznaczonym ....
uruk-hai
 
Posty: 167
Dołączył(a): środa, 13 lutego 2008, 16:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Jaho63 » niedziela, 25 lipca 2010, 20:30

da Vinci napisał(a):A gdzie Kolega widzi A-5 ?
Bo na pudełku nic na ten temat nie pisze.

Napisałem A-5/A6 bo tak mi wyglądało z zamieszczonych malowań. Choć mocny technicznie nie jestem, to na pewno nie są malowania na A-8. Natomiast to z malowaniem na okładce maszyny Buhligena (<<+-) to jest A-8, ale to myślałem jest całkiem inny model. Nie siedzę w 48-ce, więc niczego tu kategorycznie nie pisałem, grzecznie zapytałem.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Pawel Burchard » niedziela, 25 lipca 2010, 20:45

A gdzie Kolega widzi A-5 ?
Bo na pudełku nic na ten temat nie pisze.


Na pudełku :) i w pudełku...
Ostatnio edytowano niedziela, 25 lipca 2010, 20:47 przez Pawel Burchard, łącznie edytowano 1 raz
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Pawel Burchard » niedziela, 25 lipca 2010, 20:46

Kuba P. napisał(a):
Aleksander napisał(a):Dzięki, Paweł, za informację - a jakbyś to porównał z Edkiem, to co lepsze?


Hasegawa.


Kuba już nie mąć ludziom w głowach, że ta Hasegawa taka wybitna jest... :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » niedziela, 25 lipca 2010, 21:06

Pawel Burchard napisał(a):Kuba już nie mąć ludziom w głowach, że ta Hasegawa taka wybitna jest... :)


Jakby ludziom napisać jak zrobić poprawną A-5 i z czego, to by dopiero zakończyło się zawrotem głowy. Sam wiesz :)
A Hase jest że tak powiem, najmniej zła. Poza użyciem kadłuba A-8 ma przynajmniej z grubsza OK dla A-5 płat.
A to Italeri też jest fajne i też można zrobić dokładny, fajny model.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 26 lipca 2010, 08:01

Kuba P. napisał(a):
Aleksander napisał(a):Dzięki, Paweł, za informację - a jakbyś to porównał z Edkiem, to co lepsze?


Hasegawa.


Touche!* :mrgreen: (*Trafiony!)
No cóż - chciałem mieć i "foczkę" w swojej stajni, zakupiłem nawet A-8 Eduarda, ale ponieważ sam model został mocno "zjechany" na forum, więc postanowiłem zakupić coś innego... I znowu nie najlepiej.
W każdym razie, w książce Ospreya o budowaniu modelu FW-190 A-F, najbardziej chwalą Tamiyę w 1/48... podobno najmniej trzeba poprawek (ale jeszcze wtedy np. Edka nie było).
Model, który "zanabyłem", ma pięć malowań wersji A-5 - czy tak było w rzeczywistości, trudno powiedzieć, jeszcze nie sprawdziłem w źródłach, bo mam ich skąpo. Co prawda w wersji Grafa napisano A-8, ale chyba to błąd, bo raczej A-ósemki model nie przypomina, choć jeszcze go nie odpakowałem z folii.
Zdaje się, że albo wezmę go na warsztat do działu "Warsztat" i będę próbował z nim walczyć (aczkolwiek już wiem, że nie ze wszystkimi poprawkami dam radę), albo zrobię go cichcem, "spudła" i nie będę się nim nigdzie chwalił (ta wersja bardziej kusząca, acz nieprzyzwoita). W każdym razie - póki co - idzie w kolejkę.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 08:16

Aleksander napisał(a):postanowiłem zakupić coś innego... I znowu nie najlepiej.


Kupiłeś bardzo dobry model. Jak go złożysz tak jak jest to będzie wyglądał jak Fw 190 i na pewno da Ci dużo przyjemności z budowy. Poza tym ten samolot wygląda bardzo atrakcyjnie.
;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 lipca 2010, 08:24

Kuba P. napisał(a):Kupiłeś bardzo dobry model. Jak go złożysz tak jak jest to będzie wyglądał jak Fw 190 i na pewno da Ci dużo przyjemności z budowy. Poza tym ten samolot wygląda bardzo atrakcyjnie.
;o)


Ale bezczelny :mrgreen:
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 08:29

Nie no Paweł, nie pisz tak bo znowu Hyde Park będzie trząsł się od wyrazów oburzenia moim zachowaniem :(
Wiesz, że jakbym napisał prawdę i uczciwie o tym zestawie to by znów była awantura i oskarżenia, że czepiam się ludzi, psuję im zabawę itp. Zostałbym potępiony, po raz 23424 w tym miesiącu.
Ty, ja wiemy co jest w tym modelu. Jakbyśmy nie wiedzieli to byśmy go kupili, skleili i by było fajnie. A tak go kupimy, odłożymy i będziemy się zastanawiać jak go zoperować, żeby było mniej źle.

Aleksandrze, nie czytaj proszę takich zboków jak my.
Przepraszam za siebie i za Pawła.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 lipca 2010, 09:23

Kuba P. napisał(a):A tak go kupimy, odłożymy i będziemy się zastanawiać jak go zoperować, żeby było mniej źle.


To prawda, odłożyłem tymczasem na półeczkę :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:38

Haha, coś tak czułem że już go masz :mrgreen:
Ja za to kupiłem A-8 Eduarda w najtańszej opcji weekend edition po to, żeby go przerobić na dwuster.
Mam jakieś resztki z modelu MPM (w tym osłonę kabiny) a po tym jak napisałeś o przeszczepach z Dragona...to w zasadzie można takie Frankensteiny robić.
Upał zelżał i jak będę miał nastrój na rżnięcie modelu piłą tarczową to go rozbabram. :mrgreen:

Przy okazji, ile to wydanie Italki kosztuje? Przyda mi się jeszcze coś na przeszczep do Edkowego Rammbocka :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:43

Za drogo na przeszczepy... obawiam się, że mogą być kłopoty z tym dwusterem bo eduard ma sporo cieńszy tył kadłuba od dragona i kabina MPM może nie przypasować, ale zawsze warto sprawdzić :)
Chociaż po przemyśleniu sprawy... przecież ten kadłub i tak trzeba rozeprzeć żeby przyjął dragonowy ogon więc szanse rosną :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 26 lipca 2010, 10:55

Dokładnie. Do tego osłona tylnej kabiny ma na podstawie poszerzony kadłub więc to się może udać.
Ewentualnie kadłub z DML a skrzydła i podwozie z Edka.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: FW-190 A-5 Italeri 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 26 lipca 2010, 11:06

Kuba P. napisał(a):Nie no Paweł, nie pisz tak bo znowu Hyde Park będzie trząsł się od wyrazów oburzenia moim zachowaniem (...)
Aleksandrze, nie czytaj proszę takich zboków jak my.
Przepraszam za siebie i za Pawła.


No to nie do końca tak :lol: - po prostu - po pierwsze nie mam żadnej dokumentacji poza rzeczonym Ospreyem, a po drugie - nie wiem, czy dam radę z "dużą chirurgią" (w życiu - bez problemu, w modelarstwie gorzej ;o) ). Dlatego pytam, czy jest coś, co można usprawnić i zmienić w zakresie dostępnym moim możliwościom (nie zmienię np. kształtu okapotowania silnika), żeby FW-190 A-5 wyglądał bardziej jak A-5. FW-190 A-8 mam z Edka z "full-wypasem", ale po konsultacjach na forum trochę straciłem do niego serce.
Tak, czy inaczej - dzięki za merytoryczne wspieranie, pewnie będę prosił o więcej.

PS. Model w Da-Ta stoi za 79 PLN
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości