Fw 190 A-8 - kompletny zestaw korekcyjny do modeli Eduard

Re: Fw 190 A-8 - kompletny zestaw korekcyjny do modeli Eduard

Postprzez Wojciech Perkowski » czwartek, 20 września 2012, 17:04

marco2607 napisał(a):...
Przecinamy ononek tylko na jednej stronie, następnie kleiny w to miejsce żywiczkę ( tylko do częśći z której był wycięty ).
Czekamy aż wyschnie i podobnie postępujemy z 2 częścią kadłuba. W ten sposób unikniemy zwichrowania przeszczepu.


Pod warunkiem, że wypraski kadłuba nie są zwichrowane, co się w praktyce nie często zdarza. Lepiej połówkę dolepki dokleić do połówki kadłuba na płaskiej powierzchni z podłożonymi planami samolotu w skali (po ewentualnym usunięciu kołeczków ustalających jeśli "kolidują" z płaską powierzchnią) a po wyschnięciu kleju przeciwległe połówki kadłuba i doklejki zestawić z tymi zlepionymi.
Twoja metoda natomiast lepiej się sprawdzi przy wypraskach kadłuba z fabrycznie nadanym "zwichrowaniem" odtwarzającym kadłuby z kompensacją momentu śmigła poprzez odgięcie w rzucie z góry statecznika pionowego. Ale to OT.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 704
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 13:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Reklama

Re: Fw 190 A-8 - kompletny zestaw korekcyjny do modeli Eduard

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 20 września 2012, 17:10

Wojciech Perkowski napisał(a):Lepiej połówkę dolepki dokleić do połówki kadłuba na płaskiej powierzchni

Nie wiem jak jest w przypadku Fw 190 ale dokładnie tak kleiłem wszystkie P-40 Hasegawy.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fw 190 A-8 - kompletny zestaw korekcyjny do modeli Eduard

Postprzez Kuba P. » czwartek, 20 września 2012, 17:26

Panowie,

:)
Wszystko prawda ale ja mówię o tym konkretnym modelu i zestawie.
Pierwszy raz skleiłem dokładnie tak samo jak piszecie, połówkom uciąłem ogony i dokleiłem nowe. Źle pasowało i miałem wiele problemów z wyrównaniem. Ogony w P-40 Hasegawy czy 109 Zvezdy też sobie kleiłem w połówkach i jest dobrze więc i tu tak chciałem ale to nie wyszło dobrze.

Maciek natomiast przetestował odwrotny proces, to co Wam wyżej napisałem, żeby ciąć sklejony kadłub i wklejać sklejony ogon i działa praktycznie bezszpachlówkowo.
To taka nasza rada z już nabytej praktyki, powiedzmy rekomendowany sposób montażu tego zestawu, do rozważenia indywidualnie.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości