Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez quest » czwartek, 19 lipca 2012, 22:44

Z Tankiem H jest tak, że on jakimś dziwnym cudem nie jest praktycznie wcale wytłuczony i zniszczony we współczesnych wydaniach Dragona.
Tak samo elementy plastikowe (może poza fotelem) które zastąpiły oryginalne odlewy nie są wiele gorsze od metalowych.

Oryginał (też mam) jest o tyle fajniejszy, że ma dość niezłą blaszkę z elementami chłodnicy i pomniejszymi drobiazgami. Niemniej jak gdzieś trafisz Ta 152 H-1 Dragona w nowym czy starszym wydaniu to możesz śmiało brać. To chyba najprzyjemniejszy w budowie z tych przepakowywanych Trimasterów.
Gdzieś za stówę powinieneś ogarnąć Dragona. Ja swojego Trimastera kupiłem w 2007 czy 2008 za ok 200 PLN w UK a Dragony właśnie koło 100 PLN.


Widzisz Kuba, Dragona to ja już mam i to spory czas, mniej więcej gdy na rynku pojawiło się Uhu A-0 w 1:72 - na ilustracje na pudełku tej "219" mogę patrzeć cały dzień ;-)))
Sęk w tym, że mam atawistyczną potrzebę posiadania właśnie TEGO Trimastera, inne jak będą w promocji co najwyżej...;-)) Trochę się wstydzę tej żądzy ale cóż...
Tobie podoba się cały Trimaster a mnie jedynie Tank. Ze dwa lata temu może więcej, jeden facet wystawił na pewnym portalu sprzedażowym kilka Trimasterów, na pewno był Tank, Foka z Krebsem, 163-ka, D-9 i coś jeszcze, tylko 152 licytowałem w sumie reszta poszła za relatywnie niewielkie pieniądze...
Po tym co napisałeś tak się zastanawiam na ile ta chęć posiadania Ta 152H wynika właśnie z tej recenzji w ATL którą przeczytałem za młodu....;-))

Pozdrawiam
quest
 
Posty: 234
Dołączył(a): poniedziałek, 31 października 2011, 15:35

Reklama

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez potez » piątek, 20 lipca 2012, 00:01

Mnie ta atawistyczna żądza doprowadziła do zakupienia Ta-152 z Trimastera na Alledrogo za ponad 300PLN ale go mam :!:
A oprócz tego mam Dragona i to takiego, z którego osobiście w tamtym roku folię ściągałem a wypust był z "pierwszego tłoczenia" czyli ekstra virgin :mrgreen:
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4681
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez marco2607 » piątek, 20 lipca 2012, 09:24

potez napisał(a):A oprócz tego mam Dragona i to takiego, z którego osobiście w tamtym roku folię ściągałem a wypust był z "pierwszego tłoczenia" czyli ekstra virgin


Słyszałem że ten nowy ta-152c
http://www.1999.co.jp/eng/10155541
został poprawiony w stosunku do starszej wersji
http://www.1999.co.jp/eng/10088830

O ile to możliwe proszę o wasze porównania. Może ktoś ma oba modele. :?:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Mecenas » piątek, 20 lipca 2012, 09:29

Jedyną zmianą in plus, którą ja dostrzegam są zmiany w obrębie osłony silnika - zrobili coś a la Hobby Boss z imitacją chłodnicy oraz dodali blaszkę żłobkowaną imitującą chłodnicę wewnątrz pierścienia osłony (chłodnica oleju?).

Model ma jednak w dalszym ciągu błędy merytoryczne, np. źle umiejscowioną lokalizację imitacji dźwigara skrzydła, która powinna dochodzić do krawędzi otworu na podwozie a tymczasem Dragon odsunął ją do tyłu o jakieś 2-3 mm. Przesunięta do przodu nawet dużo lepiej pasuje do kształtu skrzydła.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » piątek, 20 lipca 2012, 10:50

quest napisał(a):Tobie podoba się cały Trimaster a mnie jedynie Tank. Ze dwa lata temu może więcej, jeden facet wystawił na pewnym portalu sprzedażowym kilka Trimasterów, na pewno był Tank, Foka z Krebsem, 163-ka, D-9 i coś jeszcze, tylko 152 licytowałem w sumie reszta poszła za relatywnie niewielkie pieniądze...


No ja już wtedy Tanka H miałem a tą Fokę z Krebsem i 163 faktycznie udało mi się w niezłej cenie wylicytować. Z tej foki to do dziś się cieszę:

Obrazek

D-9 kupiłem sobie zupełnie niedawno i to jakoś zabawnie wyszło bo praktycznie w jednym okresie wpadł mi oryginał i Dragon z pierwszych serii. Trimasterowa D-9 jest ciut mniej pocieszna jak oryginalna A-8, fotel ma jakiś paradny z blaszek składany i tylne podwozie odlane jako jeden element w całości. Widać, że to ich pierwszy zestaw.

Po tym co napisałeś tak się zastanawiam na ile ta chęć posiadania Ta 152H wynika właśnie z tej recenzji w ATL którą przeczytałem za młodu....;-))


Sentyment :)
Do tego dokładność, z jaką je zaprojektowano. Merytoryczna poprawność.
Widać, że to robili fascynaci tematu a nie chałturnicy.

potez napisał(a):Mnie ta atawistyczna żądza doprowadziła do zakupienia Ta-152 z Trimastera na Alledrogo za ponad 300PLN ale go mam
A oprócz tego mam Dragona i to takiego, z którego osobiście w tamtym roku folię ściągałem a wypust był z "pierwszego tłoczenia" czyli ekstra virgin


No to ja mam takiego Fw 190 A-8, też pierwsze tłoczenie, wypraski praktycznie identycznie ostre jak w oryginale i tak mi się jakoś wesoło zrobiło na duchu, że wziąłem i go zbudowałem.
Niżej w celach dokumentacyjnych badziewna fotka z malowania, akurat na komóreczce znalazłem to wklejam :)

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » piątek, 20 lipca 2012, 10:56

marco2607 napisał(a):Słyszałem że ten nowy ta-152c
http://www.1999.co.jp/eng/10155541
został poprawiony w stosunku do starszej wersji
http://www.1999.co.jp/eng/10088830

O ile to możliwe proszę o wasze porównania. Może ktoś ma oba modele. :?:


Ja mam. Zmieniona z bardzo paskudnej na tylko brzydką jest chłodnica.
Widać to na tym posterze:

Obrazek

Inne są kalkomanie (sci-fi) i tu widzę, że są dwie osłony kabiny. Nie zanotowałem tego faktu w swoim modelu ale muszę się przyjrzeć czemu są dwie...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez marco2607 » piątek, 20 lipca 2012, 11:32

Z tego co widzę na podstawie instrukcji dołożyli ramki K (2 owiewka), M, MC(części chłodnicy), E ,F (torpeda i uzbrojenie).
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3301
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » piątek, 20 lipca 2012, 17:10

Sprawdziłem tą osłonę kabiny, dodane są dwie - jedna nieprawidłowa od Tanka H i druga prawidłowa, taka jak w Fw 190 D.
Chłodnica jak na nią znów spojrzałem - ohydna. Prawdę mówiąc nadaje się do całkowitej przeróbki...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Komandor » sobota, 21 lipca 2012, 21:06

Kuba, co do numerków na kalce. Sprawdziłem w swoich Trimasterach - 190 D-9 i Ta -152 - po naklejeniu te leciwe kalki, niestety żółcą. :cry: Dla mnie do "hasioka" - kosza. Bardzo Cię proszę, napisz jaka jest ta Foka w porównaniu z Dragonem, który mam. Wiem, że gdzieś już pisałeś o tej Ta 152 C-0 Smoczka, ale mi się zgubił wątek.

Pozdrawiam.

Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » sobota, 21 lipca 2012, 22:07

Komandor napisał(a):Kuba, co do numerków na kalce. Sprawdziłem w swoich Trimasterach - 190 D-9 i Ta -152 - po naklejeniu te leciwe kalki, niestety żółcą. Dla mnie do "hasioka" - kosza.


Na hasiok powiadasz. W sumie one mają po 22-23 lata. Do moich Tanków H kupiłem oba dostępne zestawy kalkomanii Eagle Cals, więc jestem w miarę niezależny. Brakujące napisy eksploatacyjne się dosztukuje i git.

Komandor napisał(a):Bardzo Cię proszę, napisz jaka jest ta Foka w porównaniu z Dragonem, który mam. Wiem, że gdzieś już pisałeś o tej Ta 152 C-0 Smoczka, ale mi się zgubił wątek.


C-1, Dragon wydał C-1. W zasadzie poszli tą samą drogą co Trimaster w opisanym wątku. Do ramek Ta 152 H dołożyli już nie żywice a swoje ramki z nowymi elementami. W rezultacie masz niepełny zestaw Ta 152 H z malutkimi zmianami na poszyciu kadłuba i nowe skrzydła, osłonę silnika, śmigło, wydechy.
Trzeba modelowi uciąć nos, dokleić nowy i dołożyć pozostałe części. Jak przed dwudziestu laty...
Do dziś nie rozumiem, czemu nie zrobili całego nowego kadłuba tylko taki Ersatz. Trimaster po prostu jechał już na resztkach rozpędu, widać że niskobudżetowo ale Dragon teraz takie samo coś? Dziwne.

W praktyce nowe skrzydła są jakieś takie mało wytworne, widać że projekt zupełnie różny. Gniazda goleni podwozia grube, brzydkie. Wnęki podwozia chamskie. Brak wstawki silnikowej z DB 603. Osłona kabiny dopiero w tym drugim wydaniu poprawna. Osłona chłodnicy - właśnie na hasiok albo do dewastacji zrobienia w 80% na nowo...

Lepszego modelu Ta 152 C nie ma. Ten jest z problemami, ale jest ich najmniej i to jest naprawialne. Hobby Boss zdecydowanie gorzej zrobił.

Najlepszego Tanka C można zrobić z wykorzystaniem konwersji Fusion. Trzeba sobie skołować najlepiej przepak Ta 152 H italki i pożenić z konwersją. Mam te żywice też, jakby kogoś interesowało to cyknę foty i napiszę jakieś wypracowanie na ich temat.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Komandor » sobota, 21 lipca 2012, 22:34

Dragon niby jest "C-0", ale jednak mówisz, że "C-1". Tak, tak skrzydła jakieś takie dziwaczne i ta osłona. Czyli ten z torpedą, byłby lepszejszy trochę ?
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » sobota, 21 lipca 2012, 22:42

Wg kanonicznych ksiąg C-0 powinien mieć podział dolnego poszycia skrzydła taki jak te żywice w Trimasterze zaś C-1 podział taki, jaki zrobił nowy Dragon czy Fusion właśnie.
Ten drugi podział, czyli to co masz w nowym Dragonie jest potwierdzony, że istniał i wyszło to na zdjęciach Tanków E.
Podział zaś niby dla C-0 jakoś nie jest dowiedziony a to co ma pod skrzydłami świetnie obfotografowany prototyp Ta 152 C - tj V7 CI+XM jest bardzo dwuznaczne.

Komandor napisał(a): Czyli ten z torpedą, byłby lepszejszy trochę ?


No o tyle, że torpedę może gdzieś indziej upchniesz a i masz lepszą osłonę kabiny, poprawną. Ta chłodnica dalej do bani ale może lepsza do poprawy.
Ja sobie te torpedowe kupiłem dwa i zostawiłem. Wymyślę co z nimi zrobić kiedyś...
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Komandor » sobota, 21 lipca 2012, 22:50

Kuba a żywiczny model z R.V. Resine, to właśnie V7 ?
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez Kuba P. » sobota, 21 lipca 2012, 22:53

Nigdy go nie widziałem.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Ta 152 C-0, 1:48 Trimaster

Postprzez waran » poniedziałek, 23 lipca 2012, 11:37

Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość