Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Re: Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Postprzez caughtinthemiddle » środa, 9 grudnia 2009, 12:06

mr.jaro napisał(a):
Edkowe "for Hasegawa kit" jest bledem - dodatki pasuja z cala pewnoscia do zestawu Dragon/Revell.


Czeski błąd ;o) Blacha do Ta 154 Hasegawy miała nr 72 300.
Tiiiiiime is on my side ;)
Avatar użytkownika
caughtinthemiddle
 
Posty: 1762
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 23:11

Reklama

Re: Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Postprzez Kuba P. » środa, 9 grudnia 2009, 12:16

mr.jaro napisał(a):Kuba, czy przypadkiem nie bylo odwrotnie? Czy to nie jest model Dragona, ktory byl jakis czas pakowany (w ubozszym malowaniu i bez blaszki) przez firme Revell, a niedawno wznowiony przez Pro Modeler? O ile wiem, wyjsciowy zestaw Dragona (3 in 1, jako nocny mysliwiec) jest juz od paru lat trudno dostepny, chyba, ze Dragon ostatnio wznowil produkcje. Oczywiscie, jesli to jest to samo, co produkt Pro Modeler...


Skoro zwróciłeś na to uwagę, może uda się wyjaśnić raz i dobrze historię tego zestawu.
Model w Polsce był sprzedawany w pudełku Revella. Taki mam, kupiłem go gdzieś około 2002 roku przy czym zestaw był już na rynku jakiś czas. Pro Modeller to jakaś marka Revella, nigdy nie pamiętam w czym różnica, w każdym razie Revell mniej więcej = ProModeller.
Ten sam model w serii 3 w 1 Dragon wydał ze 2 lata temu i było to później, niż z rynku znikł zestaw Revell.
A więc jajko 3 w 1, nie kura.

Teraz zagadka, co było na samym początku? Słyszałem opinie, jakoby model Ta 154 opracowywał Dragon po czym wydany został przez Revell. Pytanie - kto jest autorem modelu i wydał go pierwszy?
Revell i Pro Modeller?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Postprzez mr.jaro » środa, 9 grudnia 2009, 12:43

Moze nie tyle zwrocilem uwage, ile zaciekawiony zapytalem. A zapytalem dlatego, ze zestawy Dragona (w sumie mialem tego ze trzy) nabylem juz przed kilku (mysle, ze jakies 4-5) laty. Zestaw Revell dostal sie w moje rece zdecydowanie pozniej, czyli okolo dwa lata temu i przypominam sobie, ze wowczas ten "dragonowy" nie byl juz na naszym rynku dostepny (chcialem jeszcze jeden i to wlasnie ten Dragona, ze wzgledu na wyzej wspomniana, mikroskopijna blaszke). Same wypraski sa w obu zestawach identyczne i pod wzgledem jakosci do zludzenia przypominaja Junkersa.
Wieczorem, po powrocie do domu postaram sie do nich "dokopac" - byc moze da sie znalezc rok produkcji wyprasek, badz druku instrukcji. Z czystej ciekawosci, bo az tak istotne to nie jest.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Re: Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Postprzez Kuba P. » środa, 9 grudnia 2009, 12:50

mr.jaro napisał(a):A zapytalem dlatego, ze zestawy Dragona (w sumie mialem tego ze trzy) nabylem juz przed kilku (mysle, ze jakies 4-5) laty. Zestaw Revell dostal sie w moje rece zdecydowanie pozniej, czyli okolo dwa lata temu i przypominam sobie, ze wowczas ten "dragonowy" nie byl juz na naszym rynku dostepny .


Zestaw Revell-ProModeller został wypuszczony w 1999* zaś Dragon wydał ponownie model w 2006, jako seria 3 w 1 czyli z bezużyteczną blaszką. Tego zestawu nie kupowałem mając Revella.

*Taka informacja widnieje na HS http://hsfeatures.com/features04/ta154bg_1.htm i pokrywa się z tym, co obserwowałem.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 23:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Focke-Wulf Ta 154 1/48 Monogram Pro Modeler

Postprzez mr.jaro » środa, 9 grudnia 2009, 13:00

Stad wynikaloby, ze o rok sie pomylilem.


Edit 11.12.2009:
Kuba Plewka napisał(a):...Dragon wydał ponownie model w 2006, jako seria 3 w 1...

Faktycznie. Na instrukcji "stoi" rok druku 2006.
Jarek M
Avatar użytkownika
mr.jaro
 
Posty: 2028
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Hannover

Poprzednia strona

Powrót do Focke-Wulf

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości