Hurricane Mk.II AIRFIX 1/72

Re: Hurricane Mk.II AIRFIX 1/72

Postprzez GrzeM » wtorek, 16 marca 2010, 20:46

Grzegorz2107 napisał(a):Podstawowe wymiary są znane z danych technicznych. To nie przykładanie do planów, ale zwykły pomiar wskazuje na błędy wymiarowe.

No dobra, ale czy ktoś mierzył? Nie pytam złośliwie, tylko naprawdę jestem ciekaw.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Reklama

Re: Hurricane Mk.II AIRFIX 1/72

Postprzez djack » wtorek, 16 marca 2010, 21:33

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):
GrzeM napisał(a):Co innego, gdyby Airfix zrobił Hurricana Mk.I...

Zrobił około 30 lat temu. I nadal jest to jeden z najlepszych pod względem bryły modeli Hurricane'a. Fakt że to chyba ze 20 części na krzyż :mrgreen:

Był też pakowany jako Heller (i to z polskim malowaniem). Faktycznie leży w planach. Pod względem wymiarowym Revell się do niego nie umywa.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: Hurricane Mk.II AIRFIX 1/72

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 27 kwietnia 2010, 22:24

A ja nabyłem drogą kupna tego Hurricane z Airfixa i szczerze powiem zdziwiłem się in plus. Nie wiem jak leży w planach ale na oko trzyma proporcje. "Rowy" nie są wcale takie tragiczne, fajnie wyszło odwzorowanie płótna na lotkach.
Delikatne nity, znośna wnęka podwozia. Nieco gorzej z wyposażeniem kabiny, podłoga, znośny fotel, taki sobie wolant i ludek jak z najlepszych czasów Airfixa. Tablica przyrządów w formie kalki dość delikatnie wydrukowana.
Hak i jego wnęka wyglądają lepiej niż u Revella.
Fajna i spora kalka, ciekawe malowania.
Dla mnie jak na model za dwie dychy to fajowy, na poziomie Revella z lepszymi malowaniami.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Poprzednia strona

Powrót do Hawker

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości