Dobry Hurricane w 1/72?

Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez Aleksander » sobota, 8 grudnia 2012, 23:24

Chciałem wyjątkowo popełnić Hurricane'a Mk I (koniecznie Mk I!) w tej nietypowej dla mnie skali, ale poza starym Airfixem nie znam innego modelu w tym rozmiarze.
Co możecie polecić z dostępnych modeli tego samolotu - znawcy skali 1/72?
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez Jaho63 » sobota, 8 grudnia 2012, 23:35

Olo. Zależy jaki Mk.I Cię interesuje. Bo jeśli wczesny, płócienny to niezły jest AZ. A jak "normalny" to na dziś chyba tylko Hasegawa (swoją drogą czekam aż Czesi go pykną wreszcie).
O innych Hurrich nie opowiadam, bo pytałeś o dobre. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez RAV » sobota, 8 grudnia 2012, 23:43

Od zawsze chciałem zrobić Mk.I "126 Adolfów" i żaden z istniejących do zeszłego roku zestawów mnie nie zadowalał. Któregoś dnia w sklepie modelarskim wpadł mi w ręce HobbyBoss Mk.IIc, a że był tani, to go wziąłem bez większych nadziei na arcydzieło - bardziej miał być kolejnym modelem treningowym dla syna. W domu stwierdziłem, że geometrycznie jest OK, ale na Mk.I. Przerobiłem uzbrojenie, wstawiłem trochę dodatków i wyszło całkiem znośnie. Dopiero po prezentacji na forach zwrócono mi uwagę na chudość kadłuba w rzucie z góry. Czyli też kiszka.

Niedawno natomiast pojawił się model Legato w kilku wersjach. Kupiłem z zamiarem zrobienia Mk.IIc z 309 Dywizjonu. W pudełku wygląda OK, aczkolwiek nie widziałem zbyt wiele tych modeli zrobionych. Królują Revelle, Academy i czasami Hasegawy, które mają swoje, bardzo widoczne i trudne do poprawienia, babole.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez Aleksander » niedziela, 9 grudnia 2012, 20:16

Jaho63 napisał(a):Olo. Zależy jaki Mk.I Cię interesuje. Bo jeśli wczesny, płócienny to niezły jest AZ. A jak "normalny" to na dziś chyba tylko Hasegawa (swoją drogą czekam aż Czesi go pykną wreszcie).
O innych Hurrich nie opowiadam, bo pytałeś o dobre. ;o)

Wołabym takiego z metalowym płatem, z Bitwy o Anglię (czyli Brytanię :lol: ). A jak jest z dostępnością tej Hasegawy?

RAV napisał(a):wpadł mi w ręce HobbyBoss Mk.IIc, a że był tani, to go wziąłem bez większych nadziei na arcydzieło - bardziej miał być kolejnym modelem treningowym dla syna. W domu stwierdziłem, że geometrycznie jest OK, ale na Mk.I. Przerobiłem uzbrojenie, wstawiłem trochę dodatków i wyszło całkiem znośnie

Wygląda bradzo dobrze, przynajmniej na fotkach, ale chyba nie chce mi się walczyć z przeróbkami skrzydeł. Poszukam tej Hasegawy, a w najgorszym przypadku poczekam na Czechów :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez Murek » niedziela, 9 grudnia 2012, 21:25

RAV napisał(a):Królują Revelle, Academy i czasami Hasegawy, które mają swoje, bardzo widoczne i trudne do poprawienia, babole.

Napisz coś o tych babolach bo ja wiem tylko o zbyt głęboko wyrytych ugięciach płótna na kadłubie (za to ładnie się schodzą w przeciwieństwie do Revella) i że coś nie tak z rysunkiem linii podziału przy pokrywach k.m. Wiadomości te pochodzą z MiniRepliki z 1997 lub 1998 roku. Interesuje mnie to bo mam model Hasegawy i kalki Techmodu z Adolfami, i planuję kiedyś go popełnić...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez RAV » niedziela, 9 grudnia 2012, 21:41

Murek napisał(a):Napisz coś o tych babolach bo ja wiem tylko o zbyt głęboko wyrytych ugięciach płótna na kadłubie (za to ładnie się schodzą w przeciwieństwie do Revella) i że coś nie tak z rysunkiem linii podziału przy pokrywach k.m.

Poczytaj recenzje w necie. Ja je czytałem już dość dawno temu i mógłbym coś pokręcić. Generalnie każdy z tych zestawów miał coś, co powstrzymywało mnie przed zakupem, ale co to konkretnie było, to już drugorzędny problem dla mnie w tej chwili.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez pik » niedziela, 9 grudnia 2012, 22:37

Hurricane Hasegawy to ogólnie poprawny model, choć swoje lata ma i na pewno można by się przyczepić paru detali. Tym niemniej, jakbym miał sklejać to i tak wolałbym Hasegawę niż ewentualnie czeskie szorty.

Niestety Mk I Hasegawy dość ciężko jest kupić. Ja nabyłem swojego na aukcji w cenie około 40-50pln.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez dzidas » wtorek, 11 grudnia 2012, 22:01

Moim zdaniem Hasegawa jest ok, a jak dorzucisz trochę "gratów" będzie fajny model. Do kupienia tylko na aukcjach.
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 23:41

Re: Dobry Hurricane w 1/72?

Postprzez Aleksander » czwartek, 13 grudnia 2012, 09:57

No niestety - i na tych aukcjach rzadko bywa!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"


Powrót do Hawker

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość