Bf 109 F/G - intech 1/72

Re: Bf 109 F/G - intech 1/72

Postprzez Murek » czwartek, 14 lipca 2011, 14:37

Ile kosztuje taki Intech? Dwie dychy? Na pewnym portalu aukcyjnym na "a" udało mi się kupić 109 G-6 Fine moldsa w fińskim malowaniu (nr. kat. FL 14) za 56zl, a że kupiłem jeszcze jeden model to koszty przesyłki się rozłożyły ;o)
Co otrzymujemy w pudełku?
Kalkomania - 5 wersji - swastyki i kokardy
Części przeźroczyste - 2 wersje osłony, 2 celowniki, 2 płyty pancerne
Części plastikowe - ramka podstawowa A (uniwersalna) - płat, stateczniki, elementy kabiny, koła (wersja E, F, G-2), stateczniki, ster kierunku (niski), zbiornik dodatkowy, golenie, osłony podwozia, rury wydechowe (3 szt), 2 płyty pancerne (zagłówki), pylon do zbiornika, kółko ogon (małe), kołpak śmigła z podstawą, figurka pilota, antena (wysoka), k.m. MG 17.
Ramka C - kadłub z osłonami silnika dla wersji G-2
Ramka G - chwyt powietrza
Ramka J - śmigło
Ramka M - osłony silnika dla wersji G-6, G-14 (w moim modelu nie wiem czemu dwie)
Ramka N - gondole i lufy działek podskrzydłowych
Ramka R - anteny (w tym radiowa niska), zaślepka do wnęki kółka ogon., k.m. MG 131, duże kółko ogon.
Ramka S - inna odmiana zbiornika dodatkowego
Ramka Q - koła do wersji G-6, statecznik poziomy z nieco większym trymerem, tropikalny filtr na chwyt powietrza do sprężarki
O wymiarach, kształtach i jakości już pisałem...
Myślę, że warto było kupić :P
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Reklama

Re: Bf 109 F/G - intech 1/72

Postprzez pik » czwartek, 14 lipca 2011, 17:52

Murek, wszystko świetnie, gratuluję udanego zakupu, okazje się zdarzają, ale dobrze wiesz że normalna cena zakupowa Messerów Fine Moldsa na portalu aukcyjnym to około 80-90 pln. W sklepach kosztują z reguły ponad 100 pln. No chyba, że pokażesz nam miejsce, gdzie od ręki można kupić Fine'a za około 50 pln, to sam chętnie sobie kupię jeszcze jednego! 8-)
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Bf 109 F/G - intech 1/72

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » czwartek, 14 lipca 2011, 18:03

pik napisał(a): No chyba, że pokażesz nam miejsce, gdzie od ręki można kupić Fine'a za około 50 pln, to sam chętnie sobie kupię jeszcze jednego! 8-)

Cena Bf-109 FineMolds po ściągnięciu z Japonii to obecnie ok. 75-78 PLN (jeśli model nie wejdzie na cło). Dwa-trzy lata temu, gdy jen stał niżej, przy większym zakupie rzeczywiście wychodziło ok. 60 zł.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109 F/G - intech 1/72

Postprzez marco2607 » piątek, 15 lipca 2011, 09:49

Odnośnie zakupów wszyscy macie rację , ceny sklepowe nas nie rozpieszczają ale trzeba zrozumieć że to nie Caritas i też muszą zarabiać. Niedawno robiłem o to wielkie halo , bo przebitki zdarzają się okropne ( szczególnie nowości).
Ale przez lata nauczyłem się cierpliwości i oba modele ( ju-188 i he111z ) kupiłem w zdecydowanie lepszej cenie.
Wiem, wiem zdarza się że chcemy coś zrobić tu i teraz , więc albo kupujemy na zapas albo musimy zaszaleć i trochę zapłacić.
I takim to sposobem główny temat się rozmył , i Adaś się za wiele nie dowiedział. :cry:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109 F/G - intech 1/72

Postprzez Murek » piątek, 15 lipca 2011, 14:01

marco2607 napisał(a): Adaś się za wiele nie dowiedział. :cry:

E, no nie, dowiedział się dużo, i nie tylko o Intechu, teraz tylko musi to wszystko przeanalizować i wyciągnąć wnioski :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Poprzednia strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości