Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 20 maja 2010, 23:27

Wspaniale! Naprawdę podoba mi się ten model, składalność wzorowa, detale delikatne, projekt poprawny, temat ... nudny :) :mrgreen:

Gdyby Zvezda spróbowała zrobić G-10 i K-4 to byłby hit nad hity.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 21 maja 2010, 00:25

Zastanawiam się, chyba z nudów, w jaki sposób firma bez tradycji, przepakowująca wcześniej modele Italeri, zrobiła świetny model i sprzedaje go w atrakcyjnej cenie?

Kuba Plewka napisał(a):Gdyby Zvezda spróbowała zrobić G-10 i K-4 to byłby hit nad hity.

Ja chcę Hurricane ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Grzegorz2107 » piątek, 21 maja 2010, 10:37

Jacek Bzunek napisał(a):Zastanawiam się, chyba z nudów, w jaki sposób firma bez tradycji, przepakowująca wcześniej modele Italeri, zrobiła świetny model i sprzedaje go w atrakcyjnej cenie?

)


Nikt im nie powiedział, że to niemożliwe. :)
To nie jest ich pierwszy świetny model. Ju-88 w małej skali, czy Tu-154 w jeszcze mniejszej, zapowiadały, że mają pojęcie o swojej pracy.
No i ktoś kiedyś powiedział, że rosyjski przemysł zbrojeniowy ma wolne moce przerobowe, a technologie na najwyższym poziomie. Oni nie muszą polegać na chińskich wytwórcach form, którzy zawsze coś "udoskonalają" wg. własnego uznania ...
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 maja 2010, 10:45

Do tego wszystkiego od strony merytorycznej zajął się tym ktoś znający temat Bf 109. Tam widać, że robił to pasjonat.
W żadnym modelu nie widziałem jeszcze, żeby do skrzydła wklejało się siłowniki chowania podwozia (widać je odrobinkę przez otwory we wnękach) czy żeby ktoś zrobił poprawny fotel i ścianę tylną kabiny. Wnętrze komory tylnego kółka ma nawet zrobiony błotnik wewnątrz. Ściany boczne kabiny są cudownie cienkie a wzmocnienia mają wspaniałą fakturę.
Naprawdę kopara mi opada od wtorku codziennie jak siadam do tego modelu!
Przy okazji, plastik jest wyśmienitej jakości a całość doskonale do siebie pasuje.
Można? Można.

Naprawdę, dla mnie pretendent do modelu roku.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez piotr dmitruk » piątek, 21 maja 2010, 10:57

Panie Samolubie, gdzie ma Pan fotki? ;o) :mrgreen:
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 maja 2010, 11:01

Ha, no nie mam jeszcze, nawet nie zrobiłem. Obiecuję założyć stosowny wątek w wolniejszej chwili. ;o)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez net_sailor » piątek, 21 maja 2010, 11:23

Kuba Plewka napisał(a):Do tego wszystkiego od strony merytorycznej zajął się tym ktoś znający temat Bf 109. Tam widać, że robił to pasjonat.

Głównym konsultantem merytorycznym był Mansur Mustafin. W różnych miejscach całkiem logicznie uzasadnia on istnienie skrzydeł z kanciastymi wnękami i bez górnych linii łączenia blach (K 50/51 - nie podpierając się przy tym bynajmniej ETL lecz istnieniem rysunków konstrukcyjnych).
Ponoć w modelu F-4 ma być już wariant płata K 500/501 z zaokrąglonymi wnękami podwozia i podziałem na górnej powierzchni. Mamy przy okazji wyjaśnienie tych różnic. Nowe skrzydła zastosowane na F-4 powstały jako wariant wzmocniony w stosunku do K 50/51 w celu umożliwienia podwieszania gondol z działkami (jak Kuba zajrzysz do ETL to jest tam wspomniane okablowanie do tychże działek).
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 maja 2010, 11:35

Bardzo ciekawi mnie temat tych "gładkich" skrzydeł, podeślij proszę link do wypowiedzi na ten temat.
Na zdjęciach wypatrzenie tego graniczy z cudem, wszak nawet najbardziej zwyczajny Fritz był na tyle dobrze wykonany, że wygląda na gładki. Bardzo ciekawa sprawa.

W kwestii skrzydeł, w dźwigarze płata (tylko teraz nie powiem którego, czy 50 czy 500, nie mam ETL przy sobie) jest wycięcie pod jarzmo działka montowanego klasycznie w skrzydle. Co Ty na to Marcin? Jak to się wpisuje w różnice konstrukcyjne skrzydeł?

Tak przy okazji, wnęki kanciate dla F-2 są częśćiej spotykane tylko czemu zrobili ten silnik 601 E? Tam nawet ta osłona reduktora jest doklejana, jakby brakowało odpowiedniego elementu żeby zrobić fajny 601 N.

Jestem troche teraz w kropce, bo planuję swój model zrobić jako F-4/Z Trop z butlami podtlenku widczonymi przez zdjęte pokrywy skrzydłowych komór. Tylko jak ja teraz przerysuję skrzydła i przerobię kształt wnęk to wyjdzie model z poprawnymi skrzydłami dla F-4 i...silnikiem z elementami dla 601 N?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez net_sailor » piątek, 21 maja 2010, 12:14

Kuba Plewka napisał(a):W kwestii skrzydeł, w dźwigarze płata (tylko teraz nie powiem którego, czy 50 czy 500, nie mam ETL przy sobie) jest wycięcie pod jarzmo działka montowanego klasycznie w skrzydle. Co Ty na to Marcin? Jak to się wpisuje w różnice konstrukcyjne skrzydeł?

Kuba przy całej mojej dobrej woli ja tej dziury na działko w dźwigarze nie widzę (a przeglądam ETL, Handbuch i zdjęcia z fabryki). Pamiętam tylko, że w 2 tomie Michulca było zdjęcie takiego dziwnego płata opisane jako kuriozum. Przypomina mi się jeszcze specjalny Frycek Gallanda z działkami w skrzydłach i to chyba wsjo.

Linki pociągnę jak znajdę.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » piątek, 21 maja 2010, 14:55

Czyżby aż tak mocno mnie zaćmiło, że sobie uroiłem ten wczesny dźwigar z okuciem pod FF-ke?
Marcin, zerknij na najwcześniejsze egzemplarze jakie możesz rozpoznać, ja w domu też popatrzę w to co mam.
Z palca sobie tego nie wyssałem, pamiętam że ze 3 lata temu sobie słodko gaworzyliśmy na temat Gallandowych Fritzów z rozbudowanym uzbrojeniem i już tam coś wspominałem o tym skrzydle. Tak jak to mówi Albercik w seksmisji - "ja ją gdzieś widziałem...".

Wracając natomiast do naszego ulubionego wiatrochronu wczesnego wzoru to otwieram sobie Bf 109 F-2 und F-4/Wa, Bedienvorschrift Wa, z czerwca 1941 i na zdjęciu kabiny co widzę? Wiatrochron wczesnego wzoru. W Handbuchach to bywają poważne kurioza czasem i lista życzeń konstruktorów nigdy nie wprowadzona do produkcji ale akurat w przypadku tej lekkiej emilowej osłony jest to ciekawostka, że to nie do końca może taka polowa przeróbka.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 maja 2010, 11:26

luck1985 napisał(a):jaki jest fajny Messerek w 48 w malowaniu ..... hm :-/ w kamo bez tych "ciapek" i tym podobnych wywijasów.

Najbardziej słuszne malowanie dla 109 ;o) a co najważniejsze latał nim (i niestety zginął) P/O Marian Skalski.
Obrazek
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=1&t=45484
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 23 maja 2010, 11:55

Kuba Plewka napisał(a):Wracając natomiast do naszego ulubionego wiatrochronu wczesnego wzoru to otwieram sobie Bf 109 F-2 und F-4/Wa, Bedienvorschrift Wa, z czerwca 1941 i na zdjęciu kabiny co widzę? Wiatrochron wczesnego wzoru. W Handbuchach to bywają poważne kurioza czasem i lista życzeń konstruktorów nigdy nie wprowadzona do produkcji ale akurat w przypadku tej lekkiej emilowej osłony jest to ciekawostka, że to nie do końca może taka polowa przeróbka.

A nie mówiłem, że będzie ciekawie :mrgreen:
Podzielam zdanie Kuby - w stosunku cena/jakość model Zvezdy jest bezkonkurencyjny... na razie :)
W moim przypadku to najlepiej wydane pieniądze na model w tym roku. Coś mi się zdaje, że na jednym nie poprzestanę.
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 maja 2010, 12:33

Darek Trzeciak napisał(a):Coś mi się zdaje, że na jednym nie poprzestanę.

Poczekaj na Freda 4 i Gustawa.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 26 maja 2010, 09:33

Obiecane zdjęcia i skromny komentarz. Zapraszam:

viewtopic.php?f=12&t=11414
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf-109F Zvezda 1/48

Postprzez net_sailor » środa, 26 maja 2010, 09:45

Taki jest ładny, że nie wytrzymałem i w końcu go kupiłem (i co, że nie moja skala, hę?).
Na razie jestem na etapie obleśnego macania gołych wyprasek :P
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości