Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 14 stycznia 2011, 15:27

Aleksander011 napisał(a):... gdzieś koło 160zł ma kosztować


No, to nie jest to jakaś szalona suma, jak np. XVI Tamki (120 GBP). Zafiksowany w planach zakupowych. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Aleksander011 » piątek, 14 stycznia 2011, 21:52

K.Y.Czart napisał(a):
Aleksander011 napisał(a):... gdzieś koło 160zł ma kosztować


No, to nie jest to jakaś szalona suma, jak np. XVI Tamki (120 GBP). Zafiksowany w planach zakupowych. ;o)

ale i części o połowę mniej ;o) , reasumując, widać ,że ktoś myślał projektując tez zestaw, naturalnie nie bez wad, ale rzucam rękawicę przeciw innemu Emilowi w tej skali
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez CzarekB » piątek, 14 stycznia 2011, 23:20

czołem.
No właśnie mi to listonosz przytargał.
Nie mam teraz czasu na dokładne oględziny ale to co widać przez folie podoba mi się bardzo.
Szkoda tylko, ze rury wydechowe trzeba rozwiercać lub czekać na żywiczne. Model jest bardzo podobny w stylu do Me 110 w 1/32 a to chyba dobrze.
Nic to, muszę spadać.
Do miłego,
Czarek.

KOREKTA.
Pełne rury wydechowe są w ramce wziętej z Me 110, te dedykowane do Emila są ładnie wydrążone. Sam silnik to kombinacja elementów ze stodziesiatki i nowych.
Czarek.
Czarek.
Avatar użytkownika
CzarekB
 
Posty: 1205
Dołączył(a): niedziela, 14 października 2007, 23:30
Lokalizacja: Naples, FL.

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Ostach » niedziela, 16 stycznia 2011, 00:29

Fajnie to wszystko wygląda. Osłona kabiny wydaje się być ok. A nity i zawiasy na chłodniach od spodu to nie za duże są?
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 16 stycznia 2011, 15:42

Czy Dragon nie odgrażał że zmniejszy Emila do 1/48? Wydaje mi się że gdzieś coś czytałem ale daleki jestem od pewności?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Aleksander011 » piątek, 21 stycznia 2011, 12:04

A i juści ,ukazało się Trumpkowe dzieło, E-4
http://www.1999.co.jp/eng/10133237
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Aleksander011 » wtorek, 25 stycznia 2011, 10:41

Tutajhttp://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=32982&st=0
ciekawa relacja z budowy zestawu Dragona z porównaniem z zestawem Eduarda
Tutaj druga relacja
http://forum.largescaleplanes.com/index.php?showtopic=32984&st=0
Modelarza poznać po tym jak kończy ,a nie zaczyna
Obrazek
Avatar użytkownika
Aleksander011
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 13:02
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Maciek_66 » poniedziałek, 21 lutego 2011, 18:46

Pod tym linkiem znajduje się porównanie wszystkich Bf 109 E w skali 1/32 (część pierwsza).
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez ferdek » niedziela, 27 marca 2011, 00:12

Jestem fanem Messera 109E od niepamiętnych czasów. W 32-tce posiadałem WSZYSTKIE modele jakie się ukazały!! Sądziłem, że trudno będzie pobić Eduarda, których mam kilka sztuk (muszę się ich pozbyć), kupiłem też Trumpka, który był w wielu miejscach zachwalany, ale kilka dni temu dostałem z Chin Dragona i muszę powiedzieć, że w końcu znalazłem to czego szukam!!!! W zasadzie nie ma do czego się przyczepić - model przemyślany i jaszcze nie znalazłem elementu do którego mógłbym się przyczepić - a jestem wyjątkowo wybredny!
ferdek
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek, 21 lutego 2011, 22:55

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 1 maja 2011, 11:19

Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Kuba P. » sobota, 10 grudnia 2011, 03:49

Czy wiadomo coś o kolejnych wydaniach tego 1:32 109 E Dragon/Cyber Hobby?
E-1? Wariant Trop?
To wspaniały model.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Kuba P. » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 01:31

Coś Wam pokażę:

Obrazek

Reszta graciarni gotowa do malowania w pudełku. Kilka drobiazgów do doklejenia i maluję.
Model typu klocki lego, spokojnie można w weekend zrobić do tego etapu jak nikt nie przeszkadza.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 19 grudnia 2011, 01:51

Kuba P. napisał(a):Model typu klocki lego, spokojnie można w weekend zrobić do tego etapu jak nikt nie przeszkadza.


Nie zmarnowałeś weekendu. Nie będzie warsztatu?
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Maciek_66 » piątek, 20 stycznia 2012, 19:58

Kuba P. napisał(a):Model typu klocki lego, spokojnie można w weekend zrobić do tego etapu jak nikt nie przeszkadza.

Od wczoraj jestem posiadaczem tego cacka. Nie znaczy, że się rzucę na niego od razu, ale powiem szczerze, że chcę się już mentalnie przygotowywać. Piszesz, Kuba, że LEGO. Czy wszystko pasuje? Da się zamknąć bez problemu osłony silnika po zrobieniu wszystkich bebechów? To znaczy - czy jest możliwa opcja dodania jakichś kabelków, wzmocnień fototrawionych Eduarda na osłonę i potem swobodnego zakładania/zdejmowania osłony silnika? W Spitfire Tamiya podobno tak, ja jeszcze nie jestem na tym etapie, żeby to potwierdzić. Ale są tacy, co się im udało. A o tym Cyberhobby słyszałem, że spasowanie niezbyt udane. Jakby nie dali tych bebechów, to wolałbym zamknąć silnik i tyle. A tak - trochę szkoda.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Emilowe wariactwo czyli Bf 109 E 1:32 DRAGON

Postprzez Kuba P. » piątek, 20 stycznia 2012, 20:17

O, gratulacje. Trudno go kupić. Ja bym chętnie trzeciego przygarnął, bo bardzo mi się ten model podoba.
Generalnie składa się doskonale. Chociaż są małe sprawy, które można zaznaczyć.

Maciek_66 napisał(a):Czy wszystko pasuje?


W zasadzie tak. Skomplikowany podział ściany czołowej kadłuba, podłogi kabiny i jarzm MG 17 martwił mnie, ale po sklejeniu tak jak "fabryka wymusza" - pasuje doskonale. Przy klejeniu zaufaj naturalnemu zachowaniu się części, rób tak, jak samo się układa. I będzie super.
W kabinie wszystko też doskonale pomyślane, naprawdę, nic nie kombinuj i klej jak leci. Będzie najlepiej.

Maciek_66 napisał(a):Da się zamknąć bez problemu osłony silnika po zrobieniu wszystkich bebechów?


Dolne tak. Chłodnica oleju pasuje idealnie do osłony, tu jest super.
Z górną osłoną jest mały problem, ona lekko odstaje, wydaje mi się, że zawadza głównie o elementy synchronizatora MG. Jak to podfrezujesz lekko to siądzie jak ulana. Tylna osłona, ta przed kabiną, ma jakieś fochy ale lekko dociśnięta wchodzi spokojnie.
Ja w swoim zamykam całość bebechów na zawsze i nie rozpatruję opcji demontowanych osłon i to samo chyba założył projektant modelu ale jak chcesz mieć ściągane to jak podfrezujesz myślę że będzie OK.

Grzegorz2107 napisał(a):czy jest możliwa opcja dodania jakichś kabelków, wzmocnień fototrawionych Eduarda na osłonę i potem swobodnego zakładania/zdejmowania osłony silnika?


Kable, detale silnika jak najbardzej tak. Silnik jest generalnie bardzo poprawny. Nie jest to aż taki kosmos jak Merlin Tamki ale DB 601 Dragona daje radę. Odrobiną przeróbek, trochę drobnicy i będzie nieźle.
ten silnik da się wyeksponować w odróżnieniu od elementów Eduarda. Nie mogę Ci teraz cyknąć fotki bo mam cały silnik sklejony z kabiną i zamaskowałem wszystko do malowania kabiny. Kabina od 3 tygodni pomalowana, ale maski jeszcze muszą zostać.
O osłonach wyżej.

Maciek_66 napisał(a):o tym Cyberhobby słyszałem, że spasowanie niezbyt udane. Jakby nie dali tych bebechów, to wolałbym zamknąć silnik i tyle. A tak - trochę szkoda.


Mi tam wszystko pasowało bez problemu. Może jedno miejsce, te demontowane fragmenty noska skrzydła przy lufach MG-FF, one są faktycznie nieco za niskie patrząc z profiu i albo coś podłóż pod listwy ustalające ich położenie albo szpachluj z wierzchu. Ja oba kleiłem od razu i potem żałowałem, że nie przymierzyłem bo bym sobie coś podłożył od spodu żeby fajnie ocalić imitację zamków tych elementów. Ale generalnie i tu tragedii nie ma. Model miły w budowie.

Ważna rzecz na koniec - trawione zawiasy sterów są do bani. Olej to i zrób na ich wzór nowe elementy z płytki, te trawione są za cienkie i brzydkie. Jedyny zgryz w tym świetnym modelu. Reszta rządzi.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości