Bf 109E Eduard 1/48

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 1 lutego 2012, 19:36

Może być ciekawą ofertą dla początkujących lub mało wymagających od strony merytorycznej. Pewnie będzie dość dobrze się składał. Ma nity na sobie, atrakcyjnie wygląda bo jest silnik widoczny itp.

Dla wymagających to średnia atrakcja, bo wiele elementów woła o przeróbkę i korektę. Nity, o ile już pominiemy celowość ich wykonania w przypadku kadłuba chociażby, miejscami ucierpią przy korekcie np. położenia i kształtu wzierników na skrzydłach. Kabina (wnętrze, nie osłona) jest na poziomie Hasegawy sprzed lat i zdecydowanie nie przystaje do dzisiejszych standardów. Fotel jest fatalny, detale wyposażenia też. Poszycie powierzchni krytych płótnem jest mocno przesadzone i wymagać będzie korekty. Beznadziejne są wnęki podwozia. Mam nadzieję, że ten model da się skleić bez konieczności wsadzania tego zespołu elementów silnika, silnik jest bardzo uproszczony i nie robi nawet 1/10 wrażenia jakie zrobił silnik Zvezdy.
Jedyne co naprawdę mi się podoba to koła podwozia głównego. Koła są super. Jakby reszta modelu była tak zrobiona, byłby ideał. A tak jest przeciętny model, który mnie nie satysfakcjonuje w tej formie.

Acha, to, że wydali E-1 ma swoje plusy i to obok kół jedyne co może mnie skłonić do bliższego zainteresowania tym zestawem.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez shivadog » środa, 1 lutego 2012, 20:02

Dzięki.
Ten sklejony model wygląda trochę jak by był robiony w 2 dni.
Trochę jak by był robiony w wersji weekend. Te zbliżenia niepomalowanych fragmentów
pokazują sporo uzupełnień, których w tym z okładki nie ma, m.in. wnęki.
Myślę, że bez przesadnej uwagi na nieścisłości można ten model zrobić bardzo efektownie.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 1 lutego 2012, 20:05

shivadog napisał(a):Myślę, że bez przesadnej uwagi na nieścisłości można ten model zrobić bardzo efektownie.


No na pewno. Dlatego napisałem, że ten model rozczaruje miłośników tematu i osoby wymagające. Z pewnością sprzeda się dobrze, bo to w końcu "me-109" ;)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez shivadog » środa, 1 lutego 2012, 20:07

Ciekawe, czy i kiedy będzie odpowiedź Dragona.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez MIRO » czwartek, 2 lutego 2012, 00:10

Tutaj relacja z budowy http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=57&t=63394. I raczej nie jest to relacja sponsorowana.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 2 lutego 2012, 00:46

Wyprowadźcie mnie z błędu :->, bo żyłem dotąd w złudnym przekonaniu, że nity mocujące blachy do wręg na segmentach kadłuba za kabiną widoczne były jedynie na segmentach szerokich - po dwa rzędy - jeden z przodu i jeden z tyłu segmentu.

A tu masz, muszę zweryfikować swoje dotychczasowe przekonania, bo nie nie chce mi się wierzyć, żeby tak szacowna i znana z dogłębnego przetrawiania tematu oraz dbałości o wierność oryginałowi firma (he, he) popełniła taką gafę. Więc, wbrew setkom, czy tysiącom dostępnych zdjęć dowodowych, okazuje się, że było jednak inaczej (bo przecież tak "twierdzi" Eduard) i nity na Bf 109 były na każdym segmencie, obojętnie szerokim, czy wąskim, zawsze z tyłu segmentu, przed linią podziału...

Muszę podziękować Eduardowi, bo dzięki tej firmie człowiekowi nie jest dane spocząć na laurach, stwierdzając, że wie się już "wszystko", stale uzyskuje się nowe, świeższe spojrzenie na wiele rzeczy ;o).

---

Szkoda, że odwalili taką chałę w tej materii. Wystarczyło na przykład zajrzeć do dowolnego pierwszego lepszego "walkarounda" w sieci albo jakiejokolwiek monografii. Pięć minut roboty na taki "research". A tak trzeba będzie kilka linii nitów zaszpachlować, a później odtwarzać je po drugiej stronie linii podziału blach.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » sobota, 4 lutego 2012, 18:11

TUTAJ modelarz z Reichu zrobił krótką prezentację zawartości pudełka. Ja nie wiem co tam napisał, ale za to pooglądałem sobie zdjęcia (niestety dość średnie).
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Pawel Burchard » sobota, 4 lutego 2012, 18:19

Mecenas napisał(a):Ja nie wiem co tam napisał, ale za to pooglądałem sobie zdjęcia (niestety dość średnie).


Z grubsza napisał, że sehr gut.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » sobota, 4 lutego 2012, 18:55

Pawel Burchard napisał(a):Z grubsza napisał, że sehr gut.

Dankeschön
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 9 lutego 2012, 20:18

Coś na HyperScale piszą koledzy, że za długi. Porównali do Tamiyi i jest dłuższy, ponoć Tamiya, Hasegawa i coś tam jeszcze są prawie identycznej długości, a Eduard wysunął się zdecydowanie na czoło.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Mecenas » czwartek, 9 lutego 2012, 21:09

Na eduardowym Facebooku pojawiło się trochę zdjęć modelu: detale usterzenia, silnika, gotowy model.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez kogel_model » wtorek, 14 lutego 2012, 12:07

To ja wolę chyba zostać przy swoim HC=Signum :lol: :oops:
Przynajmniej ten gniot kosztował 1/4 ceny Edkowego gniota do kwadratu :x
Za resztę kasy można dokupić sobie jakieś ulepszacze i teleportować się na bezludną wyspę, a jak Cię znajda i uratują po dwudziestu paru latach to może Emil będzie gotowy. A i satysfakcja większa :P
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 20:23
Lokalizacja: Dęblin

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez shivadog » wtorek, 14 lutego 2012, 12:14

Z ciekawostek z facebooka, szykują również tablicę w 1:4 do wydania Royal Class.
Ciekawe czy będzie na poziomie tego Emila, czy jednak trochę lepiej?

...żeby tak Dragon wydałe tego swojego w 48...
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Pawel Burchard » wtorek, 14 lutego 2012, 12:39

kogel_model napisał(a): Edkowego gniota do kwadratu :x


Aż taki gniot to nie jest... nie popadajmy w skrajności :)
Nie wiem jak to się będzie składać ale wygląda na najlepszego Edkowego faszystę dotychczas.

p.
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109E Eduard 1/48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 14 lutego 2012, 12:47

No tak, Paweł ma rację. To na pewno będzie sklejalne i poprawialne też powinno być. Foki są poprawialne więc i tego 109 da się ogarnąć. Fajnie, że E-1.

Czy najlepszy niemiecki model Edka to nie wiem, ja uważam że ich 110 G-4 mimo wszystko jakiś masakryczny nie jest. Śmigła, poszycie skrzydeł, koła to wiem, że kicha ale poza tym chyba da się ogarnąć.
Paweł, co o tym sądzisz?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości