wady modeli Emila

Re: wady modeli Emila

Postprzez Kuba P. » czwartek, 20 lutego 2014, 10:42

A no tak, przecież Ty zakładasz w drugą stronę osłonę to raczej powinno być OK bo różnica w długości jest malutka i jak wstawisz uchyloną część już otwartą to bankowo nic nie będzie widać.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Reklama

Re: wady modeli Emila

Postprzez 201220 » czwartek, 20 lutego 2014, 11:28

to ja mam jedno nieśmiałe pytanie... w skali 1:32 który z modeli należaloby wybrać : Eduarda czy Dragona ?
201220
 
Posty: 101
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 07:47

Re: wady modeli Emila

Postprzez Kuba P. » czwartek, 20 lutego 2014, 11:31

Na nieśmiałe pytanie śmiała odpowiedź: Dragona rzecz jasna. Dragon ma tylko z tą osłoną kabiny problem za to Edek...chyba tylko z osłoną kabiny problemu nie ma :)

Emil Helpdesk
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 20 lutego 2014, 11:39

No, to teraz po bandzie: czy oszklenie kokpitu Eduarda pasuje do CyberHobby?

Kuba P. napisał(a):Emil Helpdesk

:mrgreen: To mi się podoba! Na szczęście w helpdeskowej liście nie tylko Emil ;o) . No i mam nadzieję, że będziesz ją jeszcze rozwijał.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez Kuba P. » czwartek, 20 lutego 2014, 11:42

Wyżej Grzegorz pisał, że jest taka nadzieja o ile nie będzie za długie.
Jeśli Emil 1:48 ma dokładnie tak samo powyciągany kadłub jak większy brat to przynajmniej w "48" kabina nie jest zniekształcona na długości osłony i pasuje do pomiarów.

Musiałbyś już poprosić kogoś kto ma 1:32 Eduarda żeby zrobił to co ja wczoraj z Hasegawą i po prostu pomierzyć długość i przypasować przekroje.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 20 lutego 2014, 14:47

Zaatakowałem Eduarda o tą osłonę, zobaczymy, co z tego wyjdzie.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez Georg01 » czwartek, 20 lutego 2014, 15:13

Maciek_66 napisał(a):Zaatakowałem Eduarda o tą osłonę, zobaczymy, co z tego wyjdzie.


Pasowałem osłonę Eduarda do Dragona kilka miesięcy temu. Nie pasuje idealnie, ale przy odrobinie dobrej woli i chęci pewnie da się wpasować. Kabina Eduarda jako całość jest trochę za długa i trzeba albo skrócić segment osłony silnika doklejany w Dragonie, albo trochę spiłować elementy osłony (albo jedno i drugie). Geometrycznie nie było najgorzej, ale idealnie też nie.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: wady modeli Emila

Postprzez net_sailor » czwartek, 20 lutego 2014, 15:37

Kuba P. napisał(a):Musiałbyś już poprosić kogoś kto ma 1:32 Eduarda żeby zrobił to co ja wczoraj z Hasegawą i po prostu pomierzyć długość i przypasować przekroje.

W razie czego służę wymiarowanym rysunkiem zaokrąglonej kabiny Emila :)
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » czwartek, 20 lutego 2014, 16:08

Georg01 napisał(a): Pasowałem osłonę Eduarda do Dragona kilka miesięcy temu. Nie pasuje idealnie, ale przy odrobinie dobrej woli i chęci pewnie da się wpasować. Kabina Eduarda jako całość jest trochę za długa i trzeba albo skrócić segment osłony silnika doklejany w Dragonie, albo trochę spiłować elementy osłony (albo jedno i drugie). Geometrycznie nie było najgorzej, ale idealnie też nie.

Długość to mniejszy problem, krytyczne są profile, czyli jak pasują części stałe do kadłuba?
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » sobota, 22 lutego 2014, 21:39

Przykleiłem dolną osłonę silnika dzisiaj i trochę się zdenerwowałem, bo wydało mi się, że nos za bardzo zadarty jest do góry. Nie widzę błędu podczas sklejania, ale zrobiłem zdjęcie, nałożyłem na plany z Aero Detail. Trochę się uspokoiłem, bo nie wygląda źle. Jakby linia rur wydechowych pod kątem, ale to może kwestia błędu perspektywy zdjęcia.

Tak to wygląda:
Obrazek

a tak bez planów:
Obrazek

Lepię dalej, może tylko mam takie złudzenie, brak górnej osłony zmienia kształt...
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez piotr dmitruk » sobota, 22 lutego 2014, 23:24

Maciek, przyłóż jeszcze kołpak śmigła i jeszcze raz nałóż na plany, bo mi się wydaje, że przednia dolna część jakoś bardziej podcięta/zaokrąglona jest i stąd takie wrażenie.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » sobota, 22 lutego 2014, 23:30

Nie widzę błędu w sklejaniu, więc i tak nic z tym nie zrobię (tzn. nie podjąłbym się takiej dewastacji). Dlatego pracuję nad górną osłoną. Muszę ją przykleić, bo nie da się jej przymierzyć tak na chwilę - słabo pasuje. Dlatego zamierzam przykleić i dopiero popatrzę jak to wyszło.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez Soris000 » sobota, 22 lutego 2014, 23:38

Oglądam sobie zdjęcia osłon silnika i mam coraz większe wrażenie, że ten element w modelu Tamiya jest jak najbardziej prawidłowy. Bo błąd podobne jest tutaj, czy tak ?
Obrazek
http://www.hyperscale.com/features/2000/bf109efc_1.htm

Edit:
Zaczynam odnosić jakieś dziwne wrażenie, że na części zdjęć ta osłona jest bliższa temu co proponuje Hasegawa a na innych Tamiya pasuje idealnie. Tak, jak by były dwa rodzaje tych osłon. Te dwa wloty powietrza (?) raz odstają mocniej a raz słabiej.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: wady modeli Emila

Postprzez Maciek_66 » niedziela, 23 lutego 2014, 17:14

Alarm odwołany, zdawało mi się - po przyklejeniu osłony jest dobrze.
Obrazek
Obrazek

Przygotowywałem się do szpary i zeszlifowałem grubość osłony, ale wyszła chyba za duża...
Obrazek
No i te dziury na lufy są spore. Wkleiłem takie imitacje takich nakładek na lufy, ale one chyba powinny pasować do osłony.
Obrazek
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: wady modeli Emila

Postprzez Georg01 » niedziela, 23 lutego 2014, 18:59

Pozostaje naciąć górę kadłuba za osłoną i nieco ją uwypuklić. Albo piłować osłonę od dołu. Jednak tu się sprawdza zasada, że należy przed sklejenie sprawdzić pasowanie całości. Dzięki Tobie Maćku już wiem na co mam uważać jak będę robił Dragona :mrgreen:
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości