Eduard - nowy Bf 109 G-6

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez rotpol13 » wtorek, 29 kwietnia 2014, 20:34

Już tuż, tuż :) Cena to 99 zł w dobrym sklepie na M :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Reklama

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez BOMI21 » wtorek, 29 kwietnia 2014, 21:06

rotpol13 napisał(a):Już tuż, tuż :) Cena to 99 zł w dobrym sklepie na M :)

[/img]


M jak hobbyeasy ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
BOMI21
 
Posty: 1821
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2012, 20:27

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Kuba P. » wtorek, 29 kwietnia 2014, 21:17

Mnie natomiast nurtuje to przejście skrzydło-kadłub. Ostatnia zła rzecz w modelu, w tym co widzimy jeszcze jest. Mieli to poprawiać. Poprawili?
Wie ktoś?
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Komandor » wtorek, 29 kwietnia 2014, 22:06

Georg01 napisał(a):
Kuba P. napisał(a):Jak będziecie w Koprivnicy (nota bene świetne miejsce jest zaraz obok, Stramberk i zamek) to w Muzeum Tatry, której zwiedzanie polecam jest śmigło Junkera, chyba od Stuki. Warto zobaczyć ten "drobiazg".


Jestem bywalcem Koprivnicy od około 1997 bodajże i to nieprzerwanie :) Samochód jak koń sam prowadzi. Stramberk zwiedzałem kilka razy.
Będzie smutno jak nie zdążą z Gustawem :(


ZDANŻOM !
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » wtorek, 29 kwietnia 2014, 22:50

Kuba P. napisał(a):Mnie natomiast nurtuje to przejście skrzydło-kadłub. Ostatnia zła rzecz w modelu, w tym co widzimy jeszcze jest. Mieli to poprawiać. Poprawili?
Wie ktoś?


Wielki Ed wie.
Mam wrażenie i nadzieję, że się z nami droczy do ostatnich sekund kwietnia. I że jeszcze parę drobiażdżków będzie zmienionych.
Bo jak nie to...i tak KUPIĘ.

Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » środa, 30 kwietnia 2014, 09:13

FranekS napisał(a):
Kuba P. napisał(a):Mnie natomiast nurtuje to przejście skrzydło-kadłub. Ostatnia zła rzecz w modelu, w tym co widzimy jeszcze jest. Mieli to poprawiać. Poprawili?
Wie ktoś?


Wielki Ed wie.


Raczej zostawili to złe. Musi coś być dla Quickboosta/Airesa i reszty ferajny. Edek nie był by Edkiem jakby czegoś nie schrzanił. I tak trzeba się cieszyć, że prototypy wyprasek wcześniej puścili do sieci i można było na nich psy wieszać. Nauczyli się, że trzeba najpierw pokazać swoje wypociny, zebrać cięgi i poprawiać, poprawiać, poprawiać aż do godziny "0". Memento Emil.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Dominik » środa, 30 kwietnia 2014, 11:06

To teraz mogliby się zabrać do przeskalowania Spitów i Mietków do 1/72. Byłoby ekstra.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2616
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » środa, 30 kwietnia 2014, 11:16

Georg01 napisał(a):
FranekS napisał(a):
Kuba P. napisał(a):Mnie natomiast nurtuje to przejście skrzydło-kadłub. Ostatnia zła rzecz w modelu, w tym co widzimy jeszcze jest. Mieli to poprawiać. Poprawili?
Wie ktoś?


Wielki Ed wie.


Raczej zostawili to złe. Musi coś być dla Quickboosta/Airesa i reszty ferajny. Edek nie był by Edkiem jakby czegoś nie schrzanił. I tak trzeba się cieszyć, że prototypy wyprasek wcześniej puścili do sieci i można było na nich psy wieszać. Nauczyli się, że trzeba najpierw pokazać swoje wypociny, zebrać cięgi i poprawiać, poprawiać, poprawiać aż do godziny "0". Memento Emil.


Ed raczej niechętnie dzieli się ze starymi kolegami, robi w zasadzie PRAWIE wszystko żeby nie dać zarobić (Brassiny i blachy). A to feralne przejście skrzydło -kadłub to nie jest temat na Szybkie Doładowanie. Ostre rżnięcie by się zapowiadało, potem żywica cosik nie bardzo pasuje. Potencjalna ruina dopasowania z resztą (czytaj: ze skrzydłami ). To nie jest wyjście dla modelu bądź co bądź tej klasy. Chyba że dla sadomasochistów, albo kolekcjonerów dodatków. Naprawdę prościej to poprawić samodzielnie. Jak ktoś potrafi nie popsuć takich pięknych detali i faktury w trakcie montażu to i z tym da sobie radę. Tylko pytanie : DLACZEGO musi się z tym męczyć???

Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez karolkonw » środa, 30 kwietnia 2014, 12:43

Georg01 napisał(a):. I tak trzeba się cieszyć, że prototypy wyprasek wcześniej puścili do sieci i można było na nich psy wieszać. Nauczyli się, że trzeba najpierw pokazać swoje wypociny, zebrać cięgi i poprawiać, poprawiać, poprawiać aż do godziny "0". Memento Emil.


Raczej nauczyli sie że w modelarstwie obowiązuje te same zasady co wszędzie - haype na kilka tygodni przed premierą, poprawianie błędów przed samym realesem wcale bym się nie zdziwł gdyby te poprawki nie były przygotowane wczesniej:)
dobry marketing
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez 45Tomi » środa, 30 kwietnia 2014, 14:10

Co do Koprziwnicy - ponoć Edka nie będzie...
45Tomi
 
Posty: 248
Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2010, 16:08

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Georg01 » środa, 30 kwietnia 2014, 14:15

FranekS napisał(a):Ed raczej niechętnie dzieli się ze starymi kolegami, robi w zasadzie PRAWIE wszystko żeby nie dać zarobić (Brassiny i blachy). A to feralne przejście skrzydło -kadłub to nie jest temat na Szybkie Doładowanie. Ostre rżnięcie by się zapowiadało, potem żywica cosik nie bardzo pasuje. Potencjalna ruina dopasowania z resztą (czytaj: ze skrzydłami )


Masz rację. Nawet zrobienie tego fragmentu z żywicy to zaledwie początek drogi. Żeby to wstawić dobrze to trzeba się trochę napracować, a i posuć to i owo przy okazji nietrudno.
Jak zostawili taki pasztecik to rzeczywiście klęska. Jeżeli to zostało niepoprawione, to prawdopodobnie w następnych edycjach (G-6 Erla, G-14 itd.) to poprawią. Dla posiadaczy gniota stworzą możliwość darmowej podmiany jednej wypraski. Temat przerabiany z kabiną do Emila w 1/32 i z osłoną silnika w I-16 w 1/48. Jedynie to, że trzeba by czekać na następną edycję i korektę. Kilka miesięcy ? W tym czasie będzie można uroczyście i z szacunkiem pożegnać Hasegawy - skleić sobie na pożegnanie coś z pudełka i pozwolić im przejść na zasłużoną emeryturę.
Avatar użytkownika
Georg01
 
Posty: 1034
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 13:03

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez karolkonw » środa, 30 kwietnia 2014, 14:26

Obrazek
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez Komandor » środa, 30 kwietnia 2014, 16:04

Georg01 napisał(a):W tym czasie będzie można uroczyście i z szacunkiem pożegnać Hasegawy - skleić sobie na pożegnanie coś z pudełka i pozwolić im przejść na zasłużoną emeryturę.


Ja tam Haski nie żegnam, porządne modele G-6 i tyle. Nitów mi nie brak. Jak ich zapragnę, to sobie ponituję :)

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez rotpol13 » środa, 30 kwietnia 2014, 16:38

Już jest filmik na YT na którym nic nie widać :D

https://www.youtube.com/watch?v=8S1VtQM5ALE
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Eduard - nowy Bf 109 G-6

Postprzez FranekS » środa, 30 kwietnia 2014, 17:11

karolkonw napisał(a):Obrazek


Tak mi napisąła miła pani jak pytałem (tłumaczyć chyba nie trzeba)


Petra Šolcová (Eduard Support)

Apr 08 12:30

Dobrý den,

na formách se v tuto chvíli ještě pracuje, na této části - přechodu trupu a křídel bude také ještě drobná změna. Tato část byla konstruována dle Bf-109G-6 z Manchingu (Německo).

Děkujeme za Váš čas a podporu.

Petra Solcova

Czasu mieli sporo na zmiany...
Mówiąc jeszcze raz TO JEST PRZEBUDOWANY BUCHON (ten G-6, tak samo jak i G-4 czy G-10 które tam stacjonują) i takie detale mogą być różne od oryginalnych. Podejrzewam, że te części są dorobione. Ja nie widziałem takiego kuriozum na żadnym oryginalnym Gustawie. W tym krytycznym punkcie owiewka powinna być obszerniejsza, właśnie po to by uniknąć takiego bąbelka kryjącego okucie mocowania płata do kadłuba.

Pozdrawiam
FranekS
Avatar użytkownika
FranekS
 
Posty: 205
Dołączył(a): wtorek, 29 maja 2012, 17:07
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości