bf-109g10 / k4 revell 1/48

bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez marco2607 » niedziela, 8 sierpnia 2010, 14:39

Mam pytanie do znawców tematu związane z w/w modelem. Wiem że model jest słaby i ma zdecydowane kłopoty z wymiarem
( jest za duży ), może ktoś go przycinał i może wskazać w którym miejscu to robił. Przy okazji będę wdzięczny za wskazanie listy błędów do usunięcia.
Zapewne lista ta będzie długa , więc w miarę możliwości liczę na wskazanie jakiś zamienników.
Mam kokpit edka do 109g10 revella i zamierzam go tam wsadzić .
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3316
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Reklama

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez Kuba P. » środa, 11 sierpnia 2010, 14:24

Dlaczego za duży?
Model się wydaje OK, prosty, może nie idealny ale OK. To Hasegawa jest ciut za krótka za kabiną.
Zerknij na ten model jak ja go buduję: http://fmr.net.pl/forum/viewtopic.php?t ... d6d23590af

Obrazek
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez marco2607 » czwartek, 12 sierpnia 2010, 07:24

Link fajny,dzięki. Widzę że chyba każdy go próbował dłubać, ale odzewu mało. Napisałem że wymiary mi nie pasują bo porównując modele 109g10 hasegawy z revelem skrzydła i część silnikowa kadłuba są znacznie szersze.
Do planów nie przykładałem dokładnie bo większość mam w 1/72, ale na planach trojcy( mam tylko te ) w 1/48 lepiej mi leży hasegawa.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3316
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 12 sierpnia 2010, 09:52

Ja do planów raczej nie przykładam ale sklejoną bryłę modelu lubię oglądać. Z tym modelem jest raczej OK na moje oko, może nos jest nieco za mało wybrzuszony i zbyt płaski w rzucie z boku. Najlepiej to samemu ocenić, ciekaw jestem Waszych opinii.

Z takich błędów, które można wyeliminować przez zamianę części:

[1] Osłona kabiny ma zły kształt, jest za niska i brzydka. U siebie mam wiatrochron Hasegawy, część uchylana będzie z vacu;
[2] Koła są brzydkie, ja mam żywiczne True Details którym trzeba usunąć brzydki bieżnik i ewentualnie zmniejszyć tego monstrualnego flaka w oponach;
[3] Śmigło - można wstawić łopaty z Fujimi czy Hase,
[4] Ster kierunku ma zbyt wysoko zadartą dolną krawędź, nie przypomina żadnego ze stosowanych w Bf 109 G-10 sterów. Łatwo to poprawić.
[5] Kokpit jest bardzo prosty, ja swój zrobiłem od nowa
[6] Wszystkie wlewy, panele inspekcyjne warto zweryfikować mając na względzie wariant produkcyjny G-10, którą ma przedstawiać model i odpowiednio poprawić, zmienić etc.

Dłubanie tego zestawu trochę traci sens jak porównać modele Revell i Hasegawa. Z drugiej strony dla zabawy i radości z modelowania starego 109, czemu nie :)
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez Pawel Burchard » czwartek, 12 sierpnia 2010, 10:47

Może trochę nie w temacie ale mam ogromny sentyment do tego modelu, moje pierwsze modele w skali 1:48 to 109 G Monogramu (jeszcze ten ciemnozielony paskudny plastik) i 109 F Airfix :) To było chyba ponad 20 lat temu...
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez marco2607 » czwartek, 12 sierpnia 2010, 11:30

[quote="Pawel Burchard"]Może trochę nie w temacie ale mam ogromny sentyment do tego modelu, moje pierwsze modele w skali 1:48 to 109 G Monogramu (jeszcze ten ciemnozielony paskudny plastik) i 109 F Airfix :) To było chyba ponad 20 lat temu..

Mój pomysł na początek 1/48 jest podobny. Jestem trochę zmanierowany i od czasu internetu nie potrafię zrobić model prosto z pudła. Ale po takiej liście jak Kuba napisał zastanawiam się czy go nie sprzedać , ewentualnie wstawię blaszkę do kokpitu ,
zrobię trening nitowania i malowania w tej skali. Jeszcze 1 zakupiłem ciekawy przyrząd do nitowania i zastanawiam się czy nity robić po liniach rysowanych czy po zrobionym śladzie z nitowadła . Tak wygląda.

http://www.shopcreator.net/mall/product ... 48%20Scale
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3316
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: bf-109g10 / k4 revell 1/48

Postprzez Kuba P. » czwartek, 12 sierpnia 2010, 12:04

marco2607 napisał(a):po takiej liście jak Kuba napisał zastanawiam się czy go nie sprzedać


Ja mam dużo tych zamiennych części w składzie i po to sobie kupiłem Revella - poprawić, wymienić, zobaczyć co z tego będzie.
Początkowo miałem chęć na G-10/R2 ale ostatecznie będzie to G-10/U4.
Ostatnio mi po głowie chodzi pomysł, żeby go zrobić na kawałku ziemi w pozycji po lądowaniu na brzuchu:

Obrazek

Model Hasegawy jest co prawda ładniejszy, nieco bardziej zdetalowany ale też idealny nie jest. Fabryczny kokpit jest trochę pusty, wnęki podwozia bardzo uproszczone. Zvezda tak mnie spaskudziła, że po ich F-2 już nic w świecie modeli Bf 109 nie jest takie, jak kiedyś :)

ps - mam nadzieję, że nikt z czytających to nie poczuł się dotknięty wyliczeniem błędów i niedostatków modelu Revella.
To fajny model, daje dużą radość z budowy. Buduję i potwierdzam.
Acha, można mnie cytować w podpisach :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.


Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości