Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 11 marca 2008, 12:38

Czy ktoś to już widział, miał w rękach, wie coś więcej na temat tego modelu:
http://www.modelimex.com/ShowProduct.as ... goryID=267
Z podziału części widać, że będzie więcej wersji Messerków. Ciekawe jakie i kiedy.

Na pierwszy rzut oka wypraski wydają się być lepszej jakości niż na przykład Bf 109F ICM'u. Nie ma nadlewek, sporo detali. Mój niepokój wzbudzają jedynie koła, które (co prawda przez folię) nie wyglądają za dobrze.

Abstrahując od zgodności z oryginałem (z fotek trudną ją oczywiście ocenić), można stwierdzić, że co prawda nie jest to Hasegawa, ale za tę cenę z pewnością bardzo interesująca alternatywa dla Academy (Hobbycrafta) czy Fujimi.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6075
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Kuba P. » wtorek, 11 marca 2008, 17:58

Jarek Gurgul napisał(a):można stwierdzić, że co prawda nie jest to Hasegawa, ale za tę cenę z pewnością bardzo interesująca alternatywa dla Academy (Hobbycrafta) czy Fujimi.


Ojoj, z Fujimi bym nie porównywał mimo wszystko.
Model pokazany zalatuje mi F-ką ICM'u a modele Fujimi są naprawdę super, może nie tak dobre jak Hasegawa ale bardzo blisko.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 11 marca 2008, 18:03

Po grubości linii podziałowych i wyglądzie ogólnym wskazałbym go jako produkt ICMowski
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Wojciech Perkowski » wtorek, 11 marca 2008, 18:57

http://scalemodels.ru/modules/forum/vie ... rt_30.html - tu są fotki i dyskusja na rosyjskim forum - o ile zrozumiałem zarzuty jednego z forumowiczów to model powstał w oparciu o dokumentację opracowaną przez ICM, która "nieformalną" droga trafiła do UM-u. Podobno geometrycznie najlepszy z Gustawów (wg. słów przedstawiciela producenta w powyższej dyskusji). Mam wrażenie, że poprawili zbyt kanciaste przekroje kadłuba ICM-u za kabiną. Natomiast detale jak np. małe chwyciki powietrza w okolicach rur wydechowych są rozmyte i jakby niewydarzone w porównaniu z Hasegawą. Ma powstać cała rodzinka z uwzglednieniem różnic wg zakładów produkcyjnych, o ile przychody nie rozczarują producenta.
Rosjanie przyjęli ten zestaw bez entuzjamu.
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 713
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Okrach » wtorek, 2 listopada 2010, 13:39

Mam tego Gustava w wersji G-6/R3. Recenzje Squadrona i na niemieckich forach wygladaja dosc optymistycznie. Po otwarciu pudelka pierwsze zdziwienie - nie ma kalkomani pasujacych do rysunku na pudelku! Poczulem sie neico oszukany. Kolejna przykra niespodzianka to "oszklenie" kabiny. Pisze w cudzyslowie poniewaz tego nie da sie nazwac "oszkleniem". W tej skali to po prostu niesmaczny zart:

http://gallery.kitmaker.net/data/21636/UM_Bf109G_Transparencies_2.jpg

Model nadal wegetuje w pudelku a ja szukam jakiejs sensownej owiewki kabiny...
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » wtorek, 2 listopada 2010, 17:56

Okrach.. hm, po dwóch latach raczej każdy ten zestaw przetrawił tak samo jak wnętrza SBS. Kiedyś tak dużo udzielał sie Spiton ;o)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: Messerschmitt Bf 109G-6/R3, UniModel (UM), 1:48

Postprzez Okrach » wtorek, 2 listopada 2010, 18:21

Moze i tak, ale ja go kupilem stosunkowo niedawno skuszony pozytywnymi recenzjami. Niestety po otwarciu pudelka okazalo sie ze ma sporo "niespodzianek". Czytajac te posty byc moze niejeden potencjalny zakupowicz przemysli swoj zaplanowany wydatek...
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart


Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości