Edkowe Bf-110E - opinie

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez Dominik » środa, 23 września 2015, 08:48

Akurat gondole w edkowej 110 wymagają obróbki choć wchodzą na swoje miejsce bardzo ładnie. Oczywiście mowa o skali 1/72.
"Build what you want, the way you want to and, above all, have fun"* (Al Superczynski)
Honour Thy Tamiya for their kits are idiotproof.

IPMS Świdnica
Avatar użytkownika
Dominik
 
Posty: 2615
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 17:16

Reklama

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez Soris000 » środa, 23 września 2015, 21:28

Może u Kolegi silesia_sklejacz coś nie zagrało? Zdjęcia z jego warsztatu wydają się zaprzeczać Waszej opinii, ale mogę się mylić.
Avatar użytkownika
Soris000
 
Posty: 1405
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 14:18
Lokalizacja: Sopot

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez marco2607 » czwartek, 24 września 2015, 09:46

Dominik napisał(a):Akurat gondole w edkowej 110 wymagają obróbki choć wchodzą na swoje miejsce bardzo ładnie. Oczywiście mowa o skali 1/72.


Dokładnie tak jest z oboma skalami , zanim się przyklei trzeba trochę przypasować w paru miejscach. Dokładnie małe skrobanie części pod skrzydłem ( są jakieś małe nadlewki) skutkuje podniesieniem do góry silnika i nie ma uskoku ani na górze silnika ,ani na łączeniu ze skrzydłem.
Dołączam 2 stare zdjęcia z budowy 110g2 1/48 .
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez Murek » czwartek, 24 września 2015, 14:51

Na PWM-ie ktoś już wcześniej pisał, że gondole Edkowych Bf 110E są gorzej spasowane od tych z Bf 110G...
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez marco2607 » czwartek, 24 września 2015, 14:57

110e rozwalał nie będę , bo nie wiem czy kiedykolwiek ją będę sklejał, ale wersję C rozpakuję i zrobię przymiarkę .
Jednak zdjęcie będę mógł zrobić najwcześniej po 1.10. :cry:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez jk » sobota, 9 stycznia 2016, 03:16

Witam. Chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu rozbieżności pomiędzy instrukcjami profipack i weekend edition do bf110E w skali 1:48.
Wg instrukcji do "bogatszej wersji" nie wykorzystujemy elementów rurki pitota(?) - część A5 oraz tylnych ścianek w gondolach silników J5 i J11. Poza tym pomimo możliwości wykonania tylko samolotu LN+LR weekend daje możliwość wykorzystania uchwytów pod bomby, a profi pomimo 4 wersji w ciemno każe je wpasować, choć otwory każą wiercić w górnej części płata :D.
Podpierając się zdjęciami LN+FR zamieszczonymi w wątku http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=22511, w tym modelu mocno mi nie pasuje kołpak śmigła. Czy aby na tych zdjęciach na pewno jest E?

No i jeszcze kwestia 110C. Edek sprzedaje ten sam zestaw ramek uboższy o ramkę zbiorników i bomb, z innymi blaszkami w pudle 8201. W instrukcji dostrzegłem różnice w postaci innej tablicy wskaźników, różnice w stanowisku tylnego strzelca, owiewki, jest pitot i wspomniane ścianki w gondolach.

Stąd pytanie, czy różnice miedzy C i E są tak niewielkie? Kołpak śmigła jest poprawny dla E?
jk
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 22:28

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez Komandor » sobota, 9 stycznia 2016, 22:35

Witajcie
jk :"C" i "E" różni długość kadłuba, a dokładnie końcowej jego części.
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez net_sailor » sobota, 9 stycznia 2016, 23:13

Komandor napisał(a):Witajcie
jk :"C" i "E" różni długość kadłuba, a dokładnie końcowej jego części.

To nie było regułą. Dłuższe kadłuby pokrywają się z grubsza z serią E-1 a krótsze (takie jak w C) z E-2. Poza tym budują E należy zwiększyć rozmiar klapek odciążających, aby wychodziły poza obrys sterów kierunku. Potrzeba też dorobić sobie dodatkowy wlocik pod miejscem mocowania anteny do kadłuba.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez Komandor » niedziela, 10 stycznia 2016, 00:12

net_sailor napisał(a):
Komandor napisał(a):Witajcie
jk :"C" i "E" różni długość kadłuba, a dokładnie końcowej jego części.

To nie było regułą. Dłuższe kadłuby pokrywają się z grubsza z serią E-1 a krótsze (takie jak w C) z E-2. Poza tym budują E należy zwiększyć rozmiar klapek odciążających, aby wychodziły poza obrys sterów kierunku. Potrzeba też dorobić sobie dodatkowy wlocik pod miejscem mocowania anteny do kadłuba.


Dzięki net_sailor, tego nie wiedziałem, ze były "E" z krótszym kadłubem jak "C".
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez marco2607 » niedziela, 10 stycznia 2016, 10:45

No i jeszcze kwestia 110C. Edek sprzedaje ten sam zestaw ramek uboższy o ramkę zbiorników i bomb, z innymi blaszkami w pudle 8201. W instrukcji dostrzegłem różnice w postaci innej tablicy wskaźników, różnice w stanowisku tylnego strzelca, owiewki, jest pitot i wspomniane ścianki w gondolach.

Stąd pytanie, czy różnice miedzy C i E są tak niewielkie? Kołpak śmigła jest poprawny dla E?[/quote]

Jest jeszcze różnica w pokrywie przedniego uzbrojenia. Moim zdaniem aby modele się różniły najlepiej jest zrobić
C6 i E1.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3307
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez jk » niedziela, 10 stycznia 2016, 12:55

Dzięki za odpowiedzi.
Generalnie chodziło mi o to czy z zawartości pudełka bardziej odpowiada E czy C.
Chciałbym zrobić pudełkowe malowanie LN+LR , ale nie znalazłem więcej zdjęć. Nie wiem, czy powinien mieć bomby i nawet nie widać rurki pitota i kołpaka śmigła. Jeśli bliżej mu do C, to trzeba by się rozejrzeć za czymś ciekawym.

Obrazek
jk
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 22:28

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez net_sailor » niedziela, 10 stycznia 2016, 14:41

Ale co za problem zrobić tego drugiego LN+LR? Na tym:
Obrazek
praktycznie nie widać kołpaków wyrzutników, pitota i wielu innych detali.


Za to w tym drugim oznakowania są praktycznie takie same (trzeba przykrócić listę zwycięstw), a dokumentacja fotograficzna nieporównywalnie bogatsza (zdjęcia z kilku stron). Myślę, że ciut inny kształt plamek na bokach to nie powód do rezygnacji z tego malowania?
Co do modelu, to z zestawu Eduarda przy minimalnym wkładzie własnym da się zbudować poprawnego E z krótkim kadłubem (patrz modyfikacje powyżej). Bardziej bym się obawiał o budujących wersję C, z uwagi na powiększony typ kół w obu zestawach, który był charakterystyczny właśnie dla E.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez jk » niedziela, 10 stycznia 2016, 16:08

Pisząc o drugim masz na myśli LN+FR?

Obrazek

Jak na niego patrzę to strasznie nie pasuje mi ten kołpak śmigła. A może on edkowi nie wyszedł?

Ciekawe czy to ten sam ptaszek - nie ma litery F na spodzie skrzydła.

Obrazek
jk
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 13 czerwca 2015, 22:28

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez RAV » niedziela, 10 stycznia 2016, 17:20

jk napisał(a):nie ma litery F na spodzie skrzydła.

Gdzie nie ma?
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edkowe Bf-110E - opinie

Postprzez fragles » niedziela, 10 stycznia 2016, 17:49

RAV napisał(a):
jk napisał(a):nie ma litery F na spodzie skrzydła.

Gdzie nie ma?


I po co ta agresja? To tylko forum i tylko zdjęcie.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Messerschmitt

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości